problem z tečúcim akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

problem z tečúcim akva

Odoslaťod Peter Veli? » 09 Dec 2006 18:08 pm

mam problem s 285 L akva zaČalo pretekať asi 5 cm od vrchu vrohu akva da sa to zlepiť? oplatí sa to akva ma 8-9 ROkov neoplatí sa nové?
Peter Veli?
 
Príspevky: 1
Založený: 06 Nov 2006 17:48 pm

Reklama

Re: problem z tečúcim akva

Odoslaťod arkon » 09 Dec 2006 18:54 pm

No pomohlo by foto, lebo takto tazko zhodonotit a tecie alebo len slzi? Vacsinou sa da podobny problem vyriesit v nenapustenom stave nanesenim vacsej vrstvy silikonu na ocisteny a odmasteny podklad.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: problem z tečúcim akva

Odoslaťod caloghero » 09 Dec 2006 19:22 pm

ak ti stoji zato a doverujes mu, tak zniz hladinu, dobre ocisti plochu (odmasti) (neviem, ci by sa nezislo zo stareho aj trosku vyrezat), nanes silikon, pockaj kym uschne (bars aj tyzden) a skusobne napusti

ak nie, tak neni co riesit... :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: problem z tečúcim akva

Odoslaťod lukáš » 09 Dec 2006 19:52 pm

Najprv kvapka, potom crci a nakoniec budes mat po akvariu aj po koberci/parketach. Keby to bolo novsie AQ, stacilo by zapatlat silikonom. Ked ma ale 9 rokov, o 2 mesiace moze tiect na inom mieste alebo sa jedneho pekneho dna vratis domov a tvoje ryby ta budu vitat rovno za dverami. Nejlepsie by bolo cele to rozlepit, ocistit a znovu zlepit.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: problem z tečúcim akva

Odoslaťod snake » 09 Dec 2006 20:13 pm

Urcite by som neodporucal lepit len pri znizenej hladine..Nie je zarucene, ze to potriadne vycistis, nakolko stary silikon ide dolu velmi tazko. Najvhodnejsie by bolo vypustit akva opatrne odrezat celu tabulu, poriadne vycistit prislusnou chemiou a nanovo prilepit..Bezny akva silikon je plne zatazitelny po 24hod..Tolko vydrzia ryby aj niekde vo vedre..
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: problem z tečúcim akva

Odoslaťod svato » 11 Dec 2006 12:29 pm

Stalo sa nam daco podobne , tiez sa odtrhol spoj hore v rohu , vypustil som 1/2 akva , nechal bezat filter , dal som si narezat take vyztuce do rohov cca 10*8*150 mm , ocistol a vlepil " za jazdy " , drzi to cca rok , zatial neni problem , ale najlepsie je to ak je moznost celu stenu / prip. cele akva / prelepit
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin

Re: problem z tečúcim akva

Odoslaťod pepo311 » 12 Dec 2006 02:45 am

9-rokov je v pohode,pokial ho nemas extremne doskriabane a z tenkeho skla.Mne drzia 400l z 10skla uz 20 rokov bez oprav-dufam ze som to nezakrikol a rano nebudm plavat aj 9 poschodi podomnou.Najlepsie urobis,ked aqva vypustis,vycistis,vnutorne rohy obrezes,ocistis od stareho a prebytocneho silikonu,nechas si narezat asi 6cm siroke vystuhy okolo celeho dna +na vysku ti stacia aj 3cm siroke z 8mm skla,vsetko poriadne,ale naozaj poriadne odmastis a vlepis to dnu.Ja sa to chystam tiez,ale kvoli veku-inac mi este aqva netieklo.Neviem aku ma perenator zivotnost.Alebo,ked mas financie tak nespekuluj a kup nove a mas po probleme,aj ked clovek nikdy nevie.........
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.