Artemia salina



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Artemia salina

Odoslaťod Roman » 06 Jún 2006 10:03 am

no ani ten natraveny Sera micron alebo zelena voda v zaludku artemie nie je bohvieco...
uznavam ze su pripady , ked je vhodne nakrmit artemiu tesne pred podavanim napriklad Selconom (napr morske ryby sa tak odchovavaju) , to je ale daleko nad ramec bezneho akvaristu
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Reklama

Re: Artemia salina

Odoslaťod snake » 06 Jún 2006 12:29 pm

Ja nie som vedec..Odvolavam sa na pana z www.discus.cz ktoreho povazujem za odbornika a ktory tvrdil, ze dospela artemia je plnohodnotne krmivo..
Naposledy upravil snake dňa 09 Jan 2007 20:09 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Artemia salina

Odoslaťod duri75 » 06 Jún 2006 12:57 pm

No ja som v podstate krmil mlade bojovnice vyhradne artemiou a nevyzeraju zle skor naopak. Potom so im neskor zacal pridavat SAK55, ale par mesiacov boli istotne iba na artemii. Zrali radi aj ten sajrajt co plaval hore, tak som im to vylieval cele.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Artemia salina

Odoslaťod snake » 06 Jún 2006 19:41 pm

Ja som hlavne chcel ziskat od niekoho presny navod ako dochovat dospelu artemiu..Ide o to, ze moje diskusy ktore presli liecbou nic ine nezeru a ked sa to hybe tak ich to provokuje a skor sa dostavaju do normalneho stravovacieho rezimu..Takze ak niekto vie navod podla ktoreho to dopestujem,tak sem s nim..Budem vdacny...
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Artemia salina

Odoslaťod duri75 » 06 Jún 2006 20:13 pm

dospelu? ako riadne? Zastav sa v biotope, teraz maju taku velku dospelu zivu v sackoch po 16Sk. Ja som krmil malou hned ako vysla z vajca :-) Niekedy aj s vajcami :-)
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Artemia salina

Odoslaťod lukáš » 06 Jún 2006 20:44 pm

Ten navod tu uz bol:
staci dat do vacsej nadoby trochu starej osolenej vody na slnko a po par dnoch je voda zelena, v takejto zelenej vode dokazu artemie dorast az do dospelost
Odporucam plastovu vanu alebo stare akvarium a prikryt alebo dat na chranene miesto (dobre osvetleny balkon, terasa), aby ti dazd nevytopil cely chov.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: Artemia salina

Odoslaťod snake » 06 Jún 2006 22:10 pm

Ano,bol....."Dat staru osolenu vodu,ktora ozelenie." Tuzil som po niecom podrobnejsom..Kolko soli, a ci vobec, kedy dat nasadu, a aku, aku teplotu drzat a pod..Viem ze z vajicok sa liahnu v teplejsej vode, na balkone taku teplotu nebudem mat..Proste len par info, aby som si o tom vedel spravit nejaku predstavu..
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Artemia salina

Odoslaťod caloghero » 09 Dec 2006 23:12 pm

skusal uz niekto odchovat artemiu v dacom takomto?

http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=2346
http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=2345
http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=1561
http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=2344

prve dve vecicky sa mi nezdaju, ale cenovo su na tom najlepsie
ide o to, aby tam nebol vzduchovaci motorcek... :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Artemia salina

Odoslaťod SoRex » 10 Dec 2006 01:25 am

To první udělátko (líhnutí ve tmě) jsem viděl u kolegy. Je úplně k ničemu. Líhnivost je jen pár procent. Když jsem si to detailněji prohlížel, nechápal jsem, jak si konstruktér mohl myslet, že to bude fungovat. Určitě to jsou vyhozené poníze.
Ty ostatní neznám. Třetí produkt ale vypadá na pohled rozumně a funkčně. Ovšem je to na vzduchování.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Artemia salina

Odoslaťod martin_s » 10 Dec 2006 13:23 pm

Chcel by som sa opytat ci to druhe: http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=2345 sa tiez napaja na vzduchovaci motorcek alebo nie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Artemia salina

Odoslaťod clarkii » 11 Dec 2006 21:52 pm

Já chovám artemii venku uz radu let.Zacínal sem z nádrzí 700 litrú vody a 20 kg. soli.Naházel sem do toho trochu listí a za mesíc cerstve vylíhlou artemii.To bylo na konci mája.První rok sem dokrmoval drozdím.Jednoduse rozmíchat ve vode a nalejt do nádrze a dalsí krmení teprve az se voda úplne vycistí.Dúlezité je aby nádrz mela prímé slunko, ale jen dopoledne,po obede se voda moc zahrívá a artemie by to nemusela prezít.Takhle múzez mít dost artemie rúzné velikosti od máje do septembra.
Ted mám artemii v bazéne o obsahu 2500 litrú, ale to není urcite jeste konecná velikost.Máli nekdo zájem to na vlastní oci videt, v léte po predchozí domluve není problém.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Artemia salina

Odoslaťod ondro » 11 Dec 2006 23:08 pm

S artemiou nemam skusenosti, a neviem pochopit preco v cennikoch je ta odkapsulovana artemia lacnejsia oproti zapuzdrenej, ked po precitani prispevkov by mala byt drahsia kedze je ´predpripravená´, teda ak som to spravne pochopil.
ondro
 
Príspevky: 71
Založený: 26 Sep 2005 19:42 pm

Re: Artemia salina

Odoslaťod SoRex » 12 Dec 2006 00:07 am

ondro napísal:S artemiou nemam skusenosti, a neviem pochopit preco v cennikoch je ta odkapsulovana artemia lacnejsia oproti zapuzdrenej, ked po precitani prispevkov by mala byt drahsia kedze je ´predpripravená´, teda ak som to spravne pochopil.

To je dáno tím, že odkapsulovaná Artemia je vlastně odpad. Jsou to vajíčka s mizernou nebo žádnou líhnivostí, takže jsou jinak neprodejné.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Artemia salina

Odoslaťod LANGosh » 13 Dec 2006 09:48 am

To by ale snad nic nemělo měnit na tom, že samotná odskořápkovaná artemie má mít vyšší nutriční hodnotu než artemie vylíhlá....
Roman :)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Artemia salina

Odoslaťod SoRex » 13 Dec 2006 10:25 am

LANGosh napísal:To by ale snad nic nemělo měnit na tom, že samotná odskořápkovaná artemie má mít vyšší nutriční hodnotu než artemie vylíhlá....
Roman :)

Souhlasím. O nutriční hodnotě ale nebyla řeč. Líhnutelná artemie má pro chovatele vyšší hodnotu, protože živou bere potěr bez problémů a s chutí. Odskořápkovanou naopak, podle mých zkušeností, berou až po nějaké době navykání. To je u potěru pochopitelně problém.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Artemia salina

Odoslaťod LANGosh » 13 Dec 2006 10:40 am

SoRex napísal:Odskořápkovanou naopak, podle mých zkušeností, berou až po nějaké době navykání. To je u potěru pochopitelně problém.


Dle mé zkušenosti (potěr apisto. cacatuoides) šlo u rybek spíše než o zvykání o velikosti tlamky :D ... přechod na odskořápkovanou v cca měsící už nebyl problém... Souhlasím ale s tím, že vylíhlá je vylíhlá, i když je to s ní trochu pracnější 8) .
Roman :)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Artemia salina

Odoslaťod SoRex » 13 Dec 2006 11:32 am

To já mám zkušenosti horší. Mláďata živorodek s velikostí tlamky problém nemají, ale prostě jim nějakou dobu trvá, než si zvyknou. O tom, že by se jí nacpala stejně jako živých artemií nemůže být ani řeč :(
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Artemia salina

Odoslaťod milop » 09 Jan 2007 15:35 pm

PORAĎTE !!!
artemiu som robil doteraz bez problemov ( zdroj Biotop):
PET fľaša , 1,5l vody - 3-4 čaj. lyžičky soli,cca 1/2 lyžičky vajíčok - vzduchovanie, , liahnutie v rozmedzi cca 24-36 hod, životnosť na skrmovanie 2-3 dni
teraz som kúpil novu krabicu artemie , postup a recept rovnaký, len artemia sa liahne - mám pocit trochu neskôr, ale čo je horšie cca do 36 hodin padne a vytvoria sa na dne z nej oranžové vločky- chuchvalce, len veľmi malé % prežije :?
toto sa deje opakovane
neviete poradiť :?: surne :pivo:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Artemia salina

Odoslaťod thomas111 » 09 Jan 2007 15:59 pm

No to by zaujimalo aj mna. Robila to aj mne, tusim artemia od JBL. Moja sa strasne pomaly liahla. Ale bohuzial neviem doteraz kde bol problem. Mozno sa treba pohrat s teplotou :?:
Tie chuchvalce to bude asi pliesen ... u mna boli do bleda
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Artemia salina

Odoslaťod janko » 15 Jan 2007 14:53 pm

Martin napísal:Ja som skusal rozmnozovat ziabronozky,vyliahli sa mi asi po 24 hodinach,boli strasne malicke,daval som to mladym rybkam.Ale chcem sa spytat ci ziabronozka dokaze narast?Lebo mne sa zdalo ze po 12/18 hodinach sa znova zakuklili :oops: .Moze to byt?Chcel by som aby boli vecsie pre dospelich jedincov. :lol:


ja sa spýtam iné:

vyliahli sa mi skaláre , asi 100-vka, liahnem pre ne artemie v 3l pohári od uhoriek(čistý , umytý) mám tam 2 l vody + 5-6 lyžičiek soli kuchynskej.
Artemie sa liahnu , to ano , ale na tak veľký objem vody - oproti plast. fľaši, sa mi ich zdá vyliahnutých veľ´mi málo, a nie je to iba zrakový vnem, to je fakt, skalárom to jednoducho nestačí.
Poradí súrne niekto skôr, ako tie drobce zájdu, ako zvýšiť množstvo vyliahnutých artemií ??
teplotu vody držím tak do 28-30 stupňov, podľa okolia.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Artemia salina

Odoslaťod Raviolka » 15 Jan 2007 15:19 pm

janko, co takhle přidat víc vajíček? :wink: :lol:

OK omlouvám se za žerty, zřejmě máš problém s tím, že se líhne malé % vajíček - teda jen hádám, nikde to nepíšeš. Zkus zlepšit cirkulaci, nevím, jestli je ta láhev od okurek ideální. Pokud jsou vajíčka v pohybu... tak potom ještě množství soli. Já dávám na 1 l vody méně než čajovou lžičku... tak zkus experimentovat se salinitou, určitě bych ubrala.

Ta vajíčka máš nová, ještě jsi je nepoužíval? Jak byla skladovaná?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Artemia salina

Odoslaťod laci » 15 Jan 2007 15:57 pm

janko napísal:ja sa spýtam iné:

vyliahli sa mi skaláre , asi 100-vka, liahnem pre ne artemie v 3l pohári od uhoriek(čistý , umytý) mám tam 2 l vody + 5-6 lyžičiek soli kuchynskej.
Artemie sa liahnu , to ano , ale na tak veľký objem vody - oproti plast. fľaši, sa mi ich zdá vyliahnutých veľ´mi málo, a nie je to iba zrakový vnem, to je fakt, skalárom to jednoducho nestačí.
Poradí súrne niekto skôr, ako tie drobce zájdu, ako zvýšiť množstvo vyliahnutých artemií ??
teplotu vody držím tak do 28-30 stupňov, podľa okolia.


Ja ich liahnem taktiež v 5 litrovej fľaške od uhoriek, kde dávam 3 litre vody ale iba jednu polievkovú lyžicu kuchynskej soli. Artemie dávam podľa potreby minimálne ½ kávovej lyžičky a musím povedať, že ich tam je dosť teda cca min 90 % liahnivosť. Teplota vody je izbová teda od 20 stupňov. Vajíčka nechávam namočené min 3 hodiny a potom silno prevzdušňujem. Počet fľašiek podľa potreby skrmovania, radšej skŕmim fľašku cca na 3 krát preto ich mám viac.

Skús dať menej soli, lebo podľa mňa je to veľa. Nie je stará, resp. zvlhnutá?

Ja používam iba túto:
Obrázok
Naposledy upravil laci dňa 15 Jan 2007 16:21 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Artemia salina

Odoslaťod barky » 15 Jan 2007 16:12 pm

milop napísal:PORAĎTE !!!
neviete poradiť :?: surne :pivo:


Milop, skus experimentovat so salinitou, viackrat som pocul ze to pomohlo...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Artemia salina

Odoslaťod LANGosh » 15 Jan 2007 16:14 pm

Přečtěte si diskusi na akvarista.cz http://www.akvarista.cz/web/diskuse/ind ... 40325&usr=

Myslím, že byste tam mohl naléz odpověď. Problém by skutečně mohl být v již zmiňované salinitě nebo kvalitě vajíček (jejich stáří, resp. kvalitě uskladnění).
Roman :)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.