filter



Všetko okolo akvarijných rýb

filter

Odoslaťod potkan » 13 Dec 2006 15:03 pm

Prosim Vas viete mi poradit ??
Zariadil som si akvarko, ktore pred tym fungovalo len z velkymi sutrami bez strku na spodku , vyuzival som filter, ktory sluzi aj ako ovdusnovac, klasicky lacny filter s penou vo vnutri, ktory tahal dost dobre a stacilo to, teraz ked som dal strk rozhodol som sa, ze by bolo fajn udrzat tam nejaku tu rovnovahu a kedze vnutorna pena nebola postacujuca na to aby sa tam vytvorilo dostatok nitrifikacnych bakterii kupil som taku vacsiu klasicku modru penu tu som narezal a natiahol ju na motorcek resp. filter. Vcera som osadzal rastlinky a zistil som ze ked som trochu zvyril dno bolo tam strasne vela vykalov. Cistil som filter ten sice bol trochu spinavy aj ta vnutorna pena.. cize nieco to tahalo ale mam pocit , ze ten motorcek je slaby na to aby to potiahlo cez tu vonkajsiu penu....pytam sa preto je normalne ze aj keby som mal ucinejsi motorcek ze sa usadza na dne tolko vykalov, ktore sice vobec nie je vidno a voda je krasne cista len neviem ci je to v pohode ze ci keby som mal ucinejsi filet ci by som tomu trochu pomohol a bolo by toho menej... dufam, ze ste pochopili co som sa chcel opytat je to asi trochu zlozito napisane ale ak mozte prosim napiste mi...dik
Miro
potkan
 
Príspevky: 89
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 14:56 pm

Reklama

Re: filter

Odoslaťod redw » 13 Dec 2006 17:58 pm

To je normalne že sa ti usadzuje na zemi tzv. dentrit. By si musel mat turbínu v nadrži aby ti odsala všetok bordel. Môžeš sa ho zbaviť odkalovanim ale časť tam vždy zostane. To je proste tak.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filter

Odoslaťod ACAB » 13 Dec 2006 19:13 pm

No je to take blbe pravidlo, ze vzdy tam nieco ostane aj po odkalovani ..
Ale pravidelnym odkalovanim sa to tam mozno aj strati ;)
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.