Scatophagus agrus



Všetko okolo akvarijných rýb

Scatophagus agrus

Odoslaťod Martin11111 » 02 Máj 2005 15:56 pm

Nemate niekto z Vas prosim skusenosti s rybou KALOZRUT - Scatophagus agrus? V akvaristike mi ju predavac poradil ako vybornu rybu na odstranovanie rias. Hladal som nieco na internete, ale nasiel som o nej len to, ze je to vsezravec a ze moze konzumovat zive rastliny, co mne zrovna nevyhovuje. A este jednu vec mam na srdci. V inej akva predajni som natrafil na rybu, kt. presne zodpovedala vyzoru mrenky siamskej. Bola tam vsak pod nazvom LABELO nieviemake. Nestretol sa tu niekto s tymto nazvom? Dakujem za radu. Martin.
Obrázok používateľa
Martin11111
 
Príspevky: 46
Obrázky: 8
Založený: 09 Okt 2003 15:39 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Reklama

Re: Ryby verzus riasy, resp. kalozrut.

Odoslaťod Raviolka » 02 Máj 2005 16:28 pm

Hmm, doufám, že jsi tu rybu nekoupil :shock: Řasy sice žerou (kromě dalšího... jsou to taková prasátka), ale kupovat je za tímto účelem je nesmysl. Prodavač tě předpokládám varoval, že je to mořská ryba, kterou je v mládí možné chovat v brakické vodě, že patří do rukou jen velmi zkušených chovatelů, protože udržet jí naživu delší dobu se podaří jen málokomu... atd. atd. :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Ryby verzus riasy, resp. kalozrut.

Odoslaťod paulovic » 02 Máj 2005 16:35 pm

ak ti má na riasy niečo pomôct, tak medzi ne patrý Mrenka siamská. Pozor je ich viac typov. Len pravá čiastočne pomôže http://www.akvanet.cz/Crossochelius.htm

Labeo Bicolor alebo Frenatus.

Epalzeorhynchos frenatum Mrenka červenoplutva sa snaží, ale nieje vydieť efekt. Viac sa nahána s ostatnými rybami.

http://www.fishbase.org/Summary/SpeciesSummary.cfm?ID=12069
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Ryby verzus riasy, resp. kalozrut.

Odoslaťod 3rix » 02 Máj 2005 20:38 pm

Na riasy moj nazor jednoznacne krevetky,ja mam japonicy a ani naznak riasy ..
3rix
 
Príspevky: 59
Obrázky: 34
Založený: 10 Apr 2005 14:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Scatophagus agrus

Odoslaťod Martin11111 » 03 Máj 2005 15:45 pm

Ten predavac mi nic o tom, ze je to morska ryba nepovedal. Ani ze robi bordel a ani ze zere rastliny. "Zakaznik nas pan a informovanost nadovsetko." :-) Skusim to s tou mrenkou siamskou prip. s otocinclusom. Dik.
Obrázok používateľa
Martin11111
 
Príspevky: 46
Obrázky: 8
Založený: 09 Okt 2003 15:39 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Scatophagus agrus

Odoslaťod SANJURO » 13 Dec 2006 19:00 pm

Potrebujem poradit. Mam doma 2 kalozrutov. Jeden je mensi druhy vacsi. Ten mensi dosiel do akvaria neskor. Zrazu som si vsimol na tom vacsom ze je tmavy. No vyzera dost tmavo a je to na nom vidno stale. Ten mensi je tmavy len obcas potom vybledne a je normalny. Tak sa chcem opytat co sposobuje to ztmavnutie mojich ryb. dik
Obrázok používateľa
SANJURO
 
Príspevky: 31
Založený: 07 Dec 2006 13:47 pm
Bydlisko: Alzbetin Dvor - Miloslavov

Re: Scatophagus agrus

Odoslaťod atiles » 14 Dec 2006 20:06 pm

SANJURO napísal:Potrebujem poradit. Mam doma 2 kalozrutov. Jeden je mensi druhy vacsi. Ten mensi dosiel do akvaria neskor. Zrazu som si vsimol na tom vacsom ze je tmavy. No vyzera dost tmavo a je to na nom vidno stale. Ten mensi je tmavy len obcas potom vybledne a je normalny. Tak sa chcem opytat co sposobuje to ztmavnutie mojich ryb. dik

tak a prišiel čas že ako ošetrovatel sa musíš zmieriť s tým že tvoj kaložrút je už dospelý ,samozrejme iba vtedy ak tá farba je niečo medzi tmavou olivovou a sivou. farba z mladosti sa im vráti keď sú v strese, u mňa napríklad keď mením vodu alebo keď v noci zažnem v izbe, skontroluj pre istotu NO3 aby nedošlo k najhoršiemu. pozri moju galériu tam je viac druhov brakických rýb ktoré môžu byť v tvojej vode spolu s ním.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.