Rychla smrt



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Rychla smrt

Odoslaťod pepo311 » 07 Dec 2006 16:01 pm

Rychla smrt - povodca otazny. Poprosim vas o nazor co si o tom myslite. Uz to mam vyliecene ale neviem povodcu. Skusal som entizil, esha2000, baktopur, nic nezabralo, zabral az prefuran behom jedneho dna.

Pokapalo mi 56 korydorasov behom jedneho tyzdna

gallery/image_page.php?&image_id=10139
gallery/image_page.php?&image_id=10138
gallery/image_page.php?&image_id=10137
gallery/image_page.php?&image_id=10142
gallery/image_page.php?&image_id=10143
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Reklama

Re: Rychla smrt

Odoslaťod bettina » 07 Dec 2006 16:14 pm

chudatka male - tak toto som radsej ani otvarat nemala :-(((
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Rychla smrt

Odoslaťod pepo311 » 07 Dec 2006 16:16 pm

Bohuzial,aj to patri k akvaristike.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Rychla smrt

Odoslaťod Ceco » 07 Dec 2006 16:29 pm

Ja si myslim, ze povodca je jasny - nadopovanie chemiou. Nalial si tam toho teda dost a Corydorasy su na lieciva a ine toxicke latky dost nachylne ryby. Ale pripustam, ze sa mylim.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Rychla smrt

Odoslaťod dracula » 07 Dec 2006 17:43 pm

smutnéééé obrázky :cry: :cry: :cry:
tiez si myslím ze to môže byť tou chémiou.....aj v mojom akva sa raz stalo, že vďala liečivám som jedny vyliečil....a pancierničkovia to niektory nerozdychali :(
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychla smrt

Odoslaťod jozino » 07 Dec 2006 18:19 pm

hej hej...vypada to na hromadnu otravu...nech im je voda lahka. ja mam tiez teraz problemik s neznamou chorobou. pisal som o nej v inej teme, ale moje tetricky sa zatial drzia klop-klop, aj ked chudence moc nejedia, tak neviem dokedy to v karantene vydrzia..snad im oci nevypadnu..
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Rychla smrt

Odoslaťod Fonzo » 07 Dec 2006 18:34 pm

Tetram vyliezaju oci? Jak dlho to mas, lebo mne to zmarovalo za tri dni 24 modrich gubiek...Jedna to prezila ale plavala v dezinfekcnom roztoku asi 1:100...a tiez ostala slepá...
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychla smrt

Odoslaťod andy.betta » 07 Dec 2006 19:45 pm

Skús nám priblížiť, čo všetko sa odohralo dva-tri týždne dozadu, ako si menil vodu, či si nerobil nejaké prestavby, ako hnojíš (ak používaš PMDD či si nezmenil zdroj) a pod. Tak by Ti možno vedeli poradiť naši skúsenejší chemici. Ty sám si skúsený akvarista, tak si skôr myslím, že to bude nejakou kontamináciou ako nejakým neodborným zásahom.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Rychla smrt

Odoslaťod jozino » 07 Dec 2006 19:54 pm

Fonzo napísal:Tetram vyliezaju oci? Jak dlho to mas, lebo mne to zmarovalo za tri dni 24 modrich gubiek...Jedna to prezila ale plavala v dezinfekcnom roztoku asi 1:100...a tiez ostala slepá...


pozri sem...
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=5088
uz sa mi s tym chudence trapia dve a luto mi ich je len tak pustit dolu vodou...
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Rychla smrt

Odoslaťod pepo311 » 08 Dec 2006 00:37 am

Na tie oci skus entizol 1tab/40l vody-mohla by to byt klasicka vodnatielka, ale tie gupky (nevidel som ich, len si domyslam) to bude najskor daka bakterka-hlavne u priamych importov je to rychla smrt v priebehu par hodin od prvotnych priznakov az po exitus. Nedokupoval si nove ryby?
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Rychla smrt

Odoslaťod milop » 08 Dec 2006 01:24 am

pepo čo prežilo
pises ye yabral prefuran
takže asi žiadna chemia
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Rychla smrt

Odoslaťod skala » 08 Dec 2006 01:34 am

neviem ci ste pochopili. pepo pouzil v roznom case rozne lieciva. tak asi, ako za poslednych 20 rokov.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rychla smrt

Odoslaťod caloghero » 08 Dec 2006 01:36 am

skala napísal:neviem ci ste pochopili. pepo pouzil v roznom case rozne lieciva. tak asi, ako za poslednych 20 rokov.

skala asi nie....
pepo311 napísal:Pokapalo mi 56 korydorasov behom jedneho tyzdna
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Rychla smrt

Odoslaťod pepo311 » 08 Dec 2006 03:48 am

Skusim to v kratkosti zhrnut.Asi som zle polozil otazku-omluvam sa text bol pisany v casovej tiesni.Takze:zdroj ochorenia-40ks novopridanych mladych neoniek do aqva bez predchadzajucej karanteny-skolacka chyba,ale nemal som volne ziadne aqva a skumal som ich dobru hodinu zo vsetkych stran,aj s lupou.Boli ok,ale mali pribaleny v sebe daky bonus v podobe dakej hnusnej bakterky.Nekupoval som ich v obchode ani odtialto z fora.Povod ne
budem rozoberat-predavajuci do nich nevidi.
Mna by skor zaujimal povodca ochorenia-konkretny darebak a ako s nim bojovat bezne dostupnymi liecivami.Preto som chcel vas nazor,co vas napadne na prvy pohlad co to asi moze byt za chorobu(bez bakter.vysetrenia tazko povedat).Ja som v tom agva vyfasoval crevnu vodnatielku(aspon moj prvy dojem -2ja stary nikolkorocny ancistrusi nafuknuty jak zaby a vypulene oci)-preto ten entizol-to bolo asi 2-3dni po pridani novych ryb.Lenze na acistrusovi gold boli aj cervene krvave vriedky.Asi po 2dnoch neuspesnej liecby som ich splachol,lebo som nasiel dake neonky-pri koreni chvosta zuzene,zmena farby a spravania,za crbtovou plutvou fliacik-identifikoval som to ako neonkova choroba,alebo daka bakterka-zopar som ich splachol,zaroven aj c.albin posiateho cervenymi bodkami.Stiahol som skoro komplet vodu (samozrejme zo zvonom som preril cely strk)a dal novu.Nechal celu noc silno filtrovat-rano bolo zase zopar bodkovanych.Cez den som kupil Eshu2000 a vecer po praci vyhadzal mrtvolky,odkalil a naliecil.Rano ich bolo zase chytenych viac.Takze vecer po12hod vpraci znova 350l vody von a spet-skoncil som o 2v noci.Rano baktopur a na 12 hod do prace.Vecer efekt ziadny-dokonca sa 2brochisom zacali rozpadavat chvostove plutvi a jeden c.schvarczi mi uhynul-tak to uz som bol zufali,2dni nevyspaty a narobeny.Takze zopakovat proces-voda von naspet iba polovica tj.200l a nasadil som prefuran posledny co som mal odlozeny pre diskusy keby nahodou trebalo.Vecer som vybral uz asi iba 2-3uhynutych.Po 2dnoch som dal druhu polovicu lieciva.Za dalsie3dni som odkalil napustil nadrz doplna a ryby su zatial v pohode.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Rychla smrt

Odoslaťod jozino » 08 Dec 2006 08:29 am

pepo311 napísal:Na tie oci skus entizol 1tab/40l vody-mohla by to byt klasicka vodnatielka,ale tie gupky(nevidel som ich, len si domyslam) to bude najskor daka bakterka-hlavne u priamych importov je to rychla smrt v priebehu par hodin od prvotnych priznakov az po exitus.Nedokupoval si nove ryby?


Nie, nie je to vodnatielka...skus si pozriet ten odkaz, co som v predchadzajucom prispevku prilepil. Tam je pisane o tejto chorobe viac. Vodnatielku som vylucil, lebo zo vsetkych priznakov ma ta tetricka len vypulene oci..teda mala...dnes do rana sla...nech jej je voda lahka.. :( entizol som neskusal, len klasika sol a vyssiu teplotu..este "liecim" dalsiu, ale liecba bude asi 100% neuspesna...
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Rychla smrt

Odoslaťod Silvester Valentin » 08 Dec 2006 12:08 pm

hlistovce Capillaria a spol? u tych corydorasov to vyzera ako keby im potrhalo creva. mozno len zle vidim ale je to otrasny pohlad
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Rychla smrt

Odoslaťod Fonzo » 08 Dec 2006 16:27 pm

Joziku, poviem ti priebeh tych gubiek, porovnaj, ci sa zhoduje s tvojimi tetrami: Mám zhruba 24 clennu populaciu modrich gubiek. Sme na vylete na drazdiaku a nachytam asi 3 velkych slimakov. Pacia sa mi, a tak si ich opucujem a dam do akva ( ohromna chyba-este som len zacinal). Ryby citia nakazu, a uz za 2hodiny prva vyskoci z vody(bezne mi to nerobily) Do 3hod. sa asi u tretiny zacnu jemne vyduvat oci ( to uz su slimaci prec) Maju oci podliate krvou a kazdou druhou hod. vydieť zmeny - oči sa zväcsuju, a choreju dalsie ryby. Spocietku su oci podliate krvou,potom vyzeraju ako spongia. Po uhynuti im oci prasknu, alebo nejak splasnu, su normalnej velkosti, ale cele v akomsi bielom kale. Pozorujem ze vsetky ryby su uz defintivne slepe. do druheho dna uhynula polovica ryb. do tretieho polovica zo zvisku a na stvrty den rano su vsetky az na jednu mrtve.
Za tie tri dni mi vyskocili asi 4 rybi a ostatne pokapaly. V prvy den som dal davku multi-medicalu, na dalsi den asi 10-20 nasobnu a tu poslednu som zachranil v uplne modrej vode. oci sa jej vratili spät, ale ostala slepa...
...fotky som radsej nerobil...
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychla smrt

Odoslaťod domca » 08 Dec 2006 16:33 pm

husté...
domca
 
Príspevky: 35
Založený: 25 Nov 2006 15:31 pm

Re: Rychla smrt

Odoslaťod pepo311 » 09 Dec 2006 17:33 pm

Ja som sem tie fotky pridal aj kvoli tomu,nech sa aj druhy poucia radsej na mojej chybe,ako na svojej.Takuto spust si vo svojich akvariach nepametam.Karantenu dodrzujem hlavne pri priamych importoch minimalne 6-8 tyzdnov az potom idu do spolocneho.Co ma skapat-skape este v karantene.Ale ako sa hovori-aj kon ma 4nohy a obcas sa potkne.Co ma najviac prekvapilo,ze z importov,ktore tam mam viac druhov po par kusov mi uhynuli iba jeden C.adolfi a jeden C.schvarczi.Vsetky ostatne boli tuzemske,aj z mojich odchovov.Nakolko som vo velmi kratkom casovom obdobi vystriedal viacero lieciv-cakal som uhyn hlavne importov,ale tie su kupodivu vporiadku.Tak isto ich obisla aj choroba-asi maju v sebe z prirody viac obrannych latok na tento druh choroby-inac si to neviem vysvetlit,pretoze tuzemaci uhynuli od prvych priznakov choroby doslova v priebehu par hodin.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Rychla smrt

Odoslaťod Fonzo » 11 Dec 2006 15:11 pm

Mas pravdu, fotky su potrebne, len myslim ze v mojom pripade si kazdy vie predstavit nafuknute oci... A moc pekny pohlad to nebol. Chcel som len povedat ze jedine co mi zabralo bol velmy silny koncentrat dezinfekcneho pripravku.
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychla smrt

Odoslaťod pepo311 » 12 Dec 2006 01:10 am

Aky dezinfekcny pripravok si pouzil?
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Rychla smrt

Odoslaťod Fonzo » 12 Dec 2006 17:54 pm

Nevim jak sa vtedy volal... Univerzálny velmi dobre farbiaci modry pripravok takmer proi setkemu... Este som len zacinal a tak som mal len toto. Nedavno som jeden taky kupil pod nazvom: MULTY-MEDICAL" pokial si pametam za 16 - 40,-SK. Iny prostriedok som vtedy nemal, aj keby uceny liek na konkretnu nemoc mozno lepsie zabral. Mozno preto ho bolo tolko treba...
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychla smrt

Odoslaťod milan » 14 Dec 2006 19:30 pm

hmm ak vás trápi chorobka tak studujte tu , zatial som tam našiel všedko a to som preliečil uz vela http://www.aquar.cz/
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Rychla smrt

Odoslaťod jozino » 14 Dec 2006 21:02 pm

milan napísal:hmm ak vás trápi chorobka tak studujte tu , zatial som tam našiel všedko a to som preliečil uz vela http://www.aquar.cz/


Dobry typ...dik..ja uz mam tiez doliecene s 50% uspesnostou...z dvoch tetriciek to jedna prezila a vypada byt celkom v pohode. Je zaujimave, ze to rozplavala ta, co to chytila ako prva.
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.