Lavove kamene



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Lavove kamene

Odoslaťod mattscott » 13 Dec 2006 17:10 pm

Lavove kamene

Zdravim,
napriek znacnej snahe a asi dvoch hodinach citani roznych diskusii sa mi nepodarilo najst nic konkretne o lavovych kamenoch. Uz som zariadil jedno stolitrove cichlidacke akvarium tymito kamenmi a teraz sa chystam na dve 240 L a 280L (tiez pre cichlidy).
Chcel by som vediet ci je vobec tato lava vhodna. Este pred tou hodinou by som povedal ze v pohode, no teraz uz ani neviem.
Niekde sa tu pisalo ze ostre hrany mozu vadit. V tom stolitrovom nevidim ze by to niekomu vadilo - a to uz asi rok normalne funguje...
A co napriklad nejake latky co by mohla obsahovat? Obsahuje nieco?
PLS o radu, skor nez nabehnem do hornbachu a vykupim jednu celu policu. Dik
mattscott
 
Príspevky: 66
Obrázky: 11
Založený: 24 Nov 2006 22:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Lavove kamene

Odoslaťod ACAB » 13 Dec 2006 19:10 pm

No ja by som tie hrany obrusil .. Zistis, ze to potom bude vadit nielen skle, ale aj osadenstvu co bude v akva.
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lavove kamene

Odoslaťod pepo311 » 13 Dec 2006 23:57 pm

Kukni vystavne aqva v hornbachu-sama lava-uz treti rok a ryby v pohode-pekne sa mnozia.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Lavove kamene

Odoslaťod svato » 14 Dec 2006 11:28 am

kolko pls stoji ta lava ?
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Lavove kamene

Odoslaťod mattscott » 14 Dec 2006 12:50 pm

To Pepo - mas pravdu - pravidelne tam chodim a toto ma nenapadlo, a to sa do toho akvarka zakazdym pozrem ako tam bujne rastie riasa.
Svato - aby som bol presny, lava S - stoji myslim asi 55sk, je velka co ja viem na prirovnanie - otvor si dlan dokoran a mozes ho akurat drzat. Lava M - stoji asi zhruba 129 sk toto presne neviem lebo som zatial kupoval len tie mensie - lepsie sa z nich sklada taky strukturovany priestor - hlavne v 100litrovom akvariu vsak? -toto M-ko je vacsie od S minimalne dvakrat a potom je L - to stoji sa mi zda 149sk a to uz je pekny sutrak.
mattscott
 
Príspevky: 66
Obrázky: 11
Založený: 24 Nov 2006 22:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lavove kamene

Odoslaťod barky » 14 Dec 2006 13:35 pm

K lavovym kamenom, z ak clovek necce velke kamene, tak sa viac oplati kupit lavove kamene na gril - 3 kila stoja asi 300 korun, dostat to napr. v baumaxe - a su velke asi polovicka zo zavretej paste :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Lavove kamene

Odoslaťod svato » 14 Dec 2006 13:49 pm

Dobry napad , dik za typ :D
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Lavove kamene

Odoslaťod Andisko » 14 Dec 2006 23:39 pm

Alebo vymenit gumicky s ciarovym kodom :D .........vacsinou sa ta lava v Hornbachu vala v regaloch a polovica ani nema tie gumicky........a ked uz mam hladat tie gumicky k lave co sa mi zrovna "lubi" a ako na potvoru nema gumicku..........tak tam supnem S-kovu gumku a je to............. :D :D :D
Obrázok používateľa
Andisko
 
Príspevky: 42
Obrázky: 20
Založený: 12 Máj 2005 11:18 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Lavove kamene

Odoslaťod ACAB » 15 Dec 2006 00:03 am

No tak to hej, prefikany napad ako prekabatit predajcov :P
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lavove kamene

Odoslaťod mattscott » 15 Dec 2006 12:46 pm

chlapi - to som sem prave nechcel pisat - co vies mozno sa tu prave nejaky ten predajca odtial pohybuje... heh
Ja ale robim to iste zober aj vacsi sutrak, zoberem kod Lava S a ideme platit. Si snad nemyslia ze predavacka o pol km dalej pri pokladni bude vediet ci to je S alebo L. Este jej to aj moze byt jedno. Pred dvoma tyzdnami som si nalozil dve igelitky tych kamenov a v kazdej som mal len jeden kod, som povedal ze su vsetky strhnute a som zobral jedine co tam boli. Nic sa nepytala len to spocitala a bolo vybavene. Znacne som usetril....
mattscott
 
Príspevky: 66
Obrázky: 11
Založený: 24 Nov 2006 22:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod koren » 22 Feb 2008 12:12 pm

neviete poradit kde zohnat pekne lavove kamene? tie z hornbachu nechcem , su dost drahe a ze vraj sa tam drzi riadne humus v tych velkych poroch
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Lavove kamene

Odoslaťod Giftzahn » 22 Feb 2008 12:19 pm

to koren: mozes skusit Biotop, maju ich tam dost vela, urcite si nejake vyberes :) aha a cena tam nie je za kus ako napr. v Hornbachu ale su na vahu :lol: takze sa to tam asi vyplati viac
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod koren » 22 Feb 2008 12:28 pm

no potrebuuem ich vela, v hornbachu v tej casti vonkajsej maju 95 sk kus, do mojej novej 500ky by to vyslo asi na 1500 az 1800sk za kamene, nevies po com maju v biotope kilo?
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod Giftzahn » 22 Feb 2008 13:37 pm

koren napísal:no potrebuuem ich vela, v hornbachu v tej casti vonkajsej maju 95 sk kus, do mojej novej 500ky by to vyslo asi na 1500 az 1800sk za kamene, nevies po com maju v biotope kilo?


no to netusim, naposledy som kupoval az jeden kus o velkosti tak 5cm takze som platil skoro nic :o ale odhadom sa mi zda ze ta cca. 147,- SKK za kilo...

napriklad ja som tam kupil asi 10kg pekneho cierneho ryolitu, 1kg po cca.40,-SKK :roll:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lavove kamene

Odoslaťod Dzuzepe » 22 Feb 2008 15:03 pm

mattscott napísal:chlapi - to som sem prave nechcel pisat - co vies mozno sa tu prave nejaky ten predajca odtial pohybuje... heh
Ja ale robim to iste zober aj vacsi sutrak, zoberem kod Lava S a ideme platit. Si snad nemyslia ze predavacka o pol km dalej pri pokladni bude vediet ci to je S alebo L. Este jej to aj moze byt jedno. Pred dvoma tyzdnami som si nalozil dve igelitky tych kamenov a v kazdej som mal len jeden kod, som povedal ze su vsetky strhnute a som zobral jedine co tam boli. Nic sa nepytala len to spocitala a bolo vybavene. Znacne som usetril....


Myslim si ze Pepe by ti za toto mohol nakopat prdel.. trosku ubohe jednanie na inteligentneho cloveka ..ked na to nemas tak to nekupuj
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Lavove kamene

Odoslaťod hansa » 22 Feb 2008 15:10 pm

Lávové kamene sa pri troche šťastia dajú nazvierať aj v prírode. Geológovia náleziská poznajú. Logicky by to mohlo byť okolie Poľany alebo napr. okolie Novej Bane.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod VLADY » 22 Feb 2008 15:23 pm

No tak to pochybujem ...hentie spomínané mi pripomínajú Pemzu a také asi na SK moc nebudú. 8)
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod hansa » 22 Feb 2008 15:26 pm

VLADY napísal:No tak to pochybujem ...hentie spomínané mi pripomínajú Pemzu a také asi na SK moc nebudú. 8)

Tak čo je ta penza? Lebo tie čo mám sa od napr. Ratajovych rozoznať nedajú.

ale veď nikoho nenútim, keď chceš platiť tak plať. Ja si nazbieram a spríjemním víkend.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod hansa » 22 Feb 2008 15:29 pm

ale veď nikoho nenútim, keď chceš platiť tak plať. Ja si nazbieram a spríjemním víkend.
Obrázok používateľa
hansa
 
Príspevky: 42
Založený: 21 Feb 2008 14:51 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lavove kamene

Odoslaťod Giftzahn » 22 Feb 2008 15:46 pm

Dzuzepe napísal:Myslim si ze Pepe by ti za toto mohol nakopat prdel.. trosku ubohe jednanie na inteligentneho cloveka ..ked na to nemas tak to nekupuj

jj, uplne suhlasim, ten svet speje do s......k, ked ludia v Hornbachu prelepuju cenovky s ciarovym kodom pri kupe lavovych kamenov :cry: je to bieda - co ty nato pepo?

to mattscott: ked sa v Hornbachu pozres hore ku stropu, uvidis tam taky zlab obaleny striebotnou foliou z vonku nepriehladny ale z dnu ano ... a hadaj co sa tam pohybuje cca.60km/h rychlostou :twisted: jj, mas pravdu je to kamerka :twisted: cize raz sa ti moze stat ze budes v telke ako hviezda, s tvojimi sikovnymi nakupnymi akciami v Hornbachu ...skoro ako Brad Pitt .... taky onakvejsi :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Simi » 22 Feb 2008 18:45 pm

hansa napísal:ale veď nikoho nenútim, keď chceš platiť tak plať. Ja si nazbieram a spríjemním víkend.


nechcem ti pokazit vylet ale moc toho tam nenajdes preto ze to je uz neka minutka co polana spinká a rozne vplyvy exogenne to zariadili tak ze tam najdes leda tak andezit a ryolit mozes si ten nazbierat ma podobne zlozenie

to mattscott :
myslim ze hlavny ucel pemzy je to ze je porovita vyuziva sa ako filtracny prostriedok ale odporucujem nieco si pozret o lave a podobne je to predsa len kysla hornina ja by som to tam nepchal Geologia je velká veda takze odporucam popozeraj si literaturu lebo toto by bolo na dlhe lakte :P.. ale rozhodne by som im tam nic ostre nedaval co takto žulový kameň ;-) ..


no mas v tom kadeco živice kremen silice a je kysla ...ale o u pouziti v akva no neviem ja by som to tam nedaval uz len preto :P a to ze ostre hrany do akva nepatria to je zaklad pretoze rybky v ich prirodzenom prostredi moc skaly hranate nemaju pretoze su opracovane prudenim vody atd :)
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod VLADY » 22 Feb 2008 22:43 pm

Ja som to mal v akva vyslovene problém nebol ale po čase sa mi to prestalo páčiť a išlo to von a okrem toho zarástlo to dosť riasou a bolo to potom už škaredé. Teraz mám bridlicu a aj koreň z Hornbachu. Mne sa na tom obchode páči že sa to tam dá v klude vyberať a aj vráťiť ak sa to do akva nehodí....
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Lavove kamene

Odoslaťod horský vlk » 22 Feb 2008 23:08 pm

Dzuzepe napísal:
mattscott napísal:chlapi - to som sem prave nechcel pisat - co vies mozno sa tu prave nejaky ten predajca odtial pohybuje... heh
Ja ale robim to iste zober aj vacsi sutrak, zoberem kod Lava S a ideme platit. Si snad nemyslia ze predavacka o pol km dalej pri pokladni bude vediet ci to je S alebo L. Este jej to aj moze byt jedno. Pred dvoma tyzdnami som si nalozil dve igelitky tych kamenov a v kazdej som mal len jeden kod, som povedal ze su vsetky strhnute a som zobral jedine co tam boli. Nic sa nepytala len to spocitala a bolo vybavene. Znacne som usetril....


Myslim si ze Pepe by ti za toto mohol nakopat prdel.. trosku ubohe jednanie na inteligentneho cloveka ..ked na to nemas tak to nekupuj
ja si v prvom rade myslim,ze ubohe jednanie je ked obchodnik nakupi nieco za 50 a predava to za 100.niekedy aj viac.a jedina jeho robota je,ze to vylozi z auta a polozi do police...keby nebol tovar predrazeny nemuseli by ludia spekulovat ako usetrit...alebo sa mylim?
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Lavove kamene

Odoslaťod tonket » 23 Feb 2008 02:14 am

ts.jethro napísal:ja si v prvom rade myslim,ze ubohe jednanie je ked obchodnik nakupi nieco za 50 a predava to za 100.niekedy aj viac.a jedina jeho robota je,ze to vylozi z auta a polozi do police...keby nebol tovar predrazeny nemuseli by ludia spekulovat ako usetrit...alebo sa mylim?


Ano, mylis sa. 8) 8) 8) Ked sa ti nepaci cena v obchode ako si povedal za 100, tak si to chod aj ty nakupit inam po 50, alebo ked ti je aj to vela, tak si to chod nazbierat... mozes kolko uvezies :!:
Spekulovat ako usetrit mozes, ale netreba pritom podvadzat - namietka ze aj obchodnik moze podvadzat/okradat neobstoji, to je jeho starost, ty mozes ist inam...
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.