Vypulene oci/tetra ziariva



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod Luky » 05 Nov 2006 11:13 am

Zdravim.Mam problem s jednou tetrou ziarivou.uz asi piaty den liecim krupicku bez chemie,iba s NaCl a zvysenou teplotou.Teplota sa koli zlemu ohrievacu pohybuje od 29-31 °C malokrat na 32°C .Krupicka sa pomaly upusta ale dnes som si na jednej tetre ziarivej vsimol abnormalne vypulene oci.Ma mensie problemy s plavanim.vychudnuta nie je.cim to je?je to zlou kvalitou vody?dnes skusim vymenit 15-20% vody.dik
Obrázok používateľa
Luky
 
Príspevky: 50
Založený: 02 Sep 2005 15:23 pm
Bydlisko: Zilina

Reklama

Re: Vypulene oci

Odoslaťod Peťo K. » 05 Nov 2006 11:32 am

Vypulene oci, divne plavanie... mozu to byt priznaky vodnatielky. Nenadnasa ju trochu ku hladine?
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypulene oci

Odoslaťod Luky » 05 Nov 2006 20:09 pm

No to divne plavanie uz ani moc nie je.len co sa tak viac menej schovava.Na vodnatelku nema moc nafuktnute brusko a ani supiny neodstavaju.Zajtra omrknem stav a dam vediet.A dnes mi posla jedna rybicka zrejme na krupicu :cry: dufam ze bude prva a posledna. :(
Obrázok používateľa
Luky
 
Príspevky: 50
Založený: 02 Sep 2005 15:23 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Vypulene oci

Odoslaťod jozino » 01 Dec 2006 17:12 pm

Dnes osm prisiel z prace a takto ma prekvapila jedna moja tetricka :( Co to moze byt za chorobu?

gallery/image_page.php?&image_id=10025

Ma len vypulene oci a supiny jej neodstavaju, ani brusko nema nafuknute...vodnatielka to asik nebude! drzi sa pri dne na jednom mieste a potravu neprijima...da sa nejako zachranit? mam ju dat zvlast a prisolit vodu? zdvihnut teplotu?
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Vypulene oci

Odoslaťod Luky » 01 Dec 2006 21:52 pm

Presno to som mal s tou tetrou ziarivou :cry:
Obrázok používateľa
Luky
 
Príspevky: 50
Založený: 02 Sep 2005 15:23 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Vypulene oci

Odoslaťod jozino » 01 Dec 2006 22:31 pm

Luky napísal:Presno to som mal s tou tetrou ziarivou :cry:


A ako? Rozchodila to ta tetricka,alebo...? :dead: urobil si aj nieco ine, ako len vymenu vody? Ja som hned premeral vodu, ale ziadne rozdiely neboli oproti normalu..PH 6,8 NO2 nemeratelne a vodu som menil 1/4 min.vykend...Neviem cim to mohla dostat tuto chorobu, lebo som nerobil ziadne zmeny v akva, aj krmivo je stale rovnake, tak neviem..
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Vypulene oci

Odoslaťod Luky » 01 Dec 2006 22:56 pm

Ta tetra to nerozchodila a ani nerozplavala :cry: A ani dalsie tri (ktore nemali vypulene oci).Asi ich dorazila ta krupica,alebo zeby vysoka salinita vody? (cca 1 cajova lyzicka soli na 10l ,ved to poznate,tak od oka)
Obrázok používateľa
Luky
 
Príspevky: 50
Založený: 02 Sep 2005 15:23 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod Peter » 02 Dec 2006 11:27 am

tetry ziarive chovam roky, su hrozne chorlave, odporucam vylovit a utratit, alebo vylovit a skusit liecit v samostatnom akva ale aj s 2-3 kamaratkami, ja som tak v zaciatkoch nejake "vyliecil"a nerobil som nic
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod Peter » 02 Dec 2006 11:32 am

inak podla mna ma ja nufuknute brusko (nevidno pasik) - vodnatielka... baktopur, izolacia ihned
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod jozino » 02 Dec 2006 13:09 pm

Nie, nema nafuknute brusko, je to len nrychlo urobene foto...tato tetricka cervena vypada ako ostatne zdrave rybky, len tie oci su out :( preto si nemyslim, ze by to mohla byt vodnatielka. A nevznasa sa k hladine, ale stale sa drzi v tom istom rohu akva pri dne.
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod zvejk » 02 Dec 2006 19:54 pm

Jo tak presne tohle se mi take delalo, halvne u zivorodek. Oko se vybouli natece a pokud ryba driv nechcipne, tak muze i vypadnout.
U Xif se mi to delo pri mych zacatcich dost casto.
ryba pak bez oka treba i normalne zila dal. jen mela jen prazdny dulek.
Do to je, nevim, ale je to pekny svinstvo. Pokud by to nekdo umel identifikovat, byl bych rad.

Rybu bude asi nejlepsi rychle a bezbolestne zbavit zivota.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod jozino » 15 Dec 2006 21:46 pm

Hura, uz mozem kludne tvrdit, ze jedna z dvoch tetier je zachranena :) druha to zial nerozlavala... Nakolko mi nikto zo skusenych akvaristov nevedel ani len naznacit diagnozu, tak som rybke predpisal kupelnu liecbu..a predstavte si, tepla, jemne nasolena voda zabrala :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod ACAB » 15 Dec 2006 23:46 pm

Nevedeli naznacit diagnozu ? Jak spravne vidim, ani tu nenapisali nic .. Takze sa nevyjadrili.
Ale mna nerataj ako skuseneho akvaristu :oops: , hadam po dakom case sa zo mna stane :roll:
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod jozino » 16 Dec 2006 15:26 pm

ACAB napísal:Nevedeli naznacit diagnozu ? Jak spravne vidim, ani tu nenapisali nic .. Takze sa nevyjadrili.
Ale mna nerataj ako skuseneho akvaristu :oops: , hadam po dakom case sa zo mna stane :roll:


Dobre vidis :) noo zial akurat vtedy prebiehali zabomysie recnicke vojny na inej "fascinujucej" teme :) tak si liecili svoje ego tam :lol:
Takze ak by ste niekto mal tuto chorobu, tak skuste vodu teplu 30C, vzduchovat a jemne prisolit..tetry sol az tak velmi nemusia..v tejto "virivke" musia zotrvat aspon 2 tyzdne..a nekrmit! ja som zacal az po tyzdni a spociatku rybky nemali zaujem, ale potom sa prave ta jedna co prezila rozozrala a nastastie jej to vydrzalo..samozrejme, vsetky zvysky potravy som hned odkalil...
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod martin_s » 17 Dec 2006 01:10 am

jozino napísal:Hura, uz mozem kludne tvrdit, ze jedna z dvoch tetier je zachranena :) druha to zial nerozlavala... Nakolko mi nikto zo skusenych akvaristov nevedel ani len naznacit diagnozu, tak som rybke predpisal kupelnu liecbu..a predstavte si, tepla, jemne nasolena voda zabrala :)


Gratulujem. Konecne niekto kto je nazoru ze liecit rybky sa oplati a utratenie je az posledna moznost.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod ACAB » 17 Dec 2006 01:20 am

Taktiez gratulujem za dobry odhad ( spravne urcenu diagnozu a jej liecenie - pokym sa da ) :)
Tomu sa uz hovori akvarista ;)
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod Peter » 17 Dec 2006 08:05 am

ACAB napísal:Taktiez gratulujem za dobry odhad ( spravne urcenu diagnozu a jej liecenie - pokym sa da ) :)
Tomu sa uz hovori akvarista ;)
... no a aka je ta diagnoza? :wink:
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod jozino » 17 Dec 2006 12:40 pm

Peter napísal:... no a aka je ta diagnoza? :wink:


Diagnozu som urcil vylucovacim sposobom..kedze som vylucil moznost, rybky utratit, tak som skusil aspon im dat cistucke sterilne prostredie "virivky" :) cize diagnoza znie: "Neutratitelka" :) nie, naozaj neviem co im bolo..aj uspesnost "liecby" je len 50%na...aj to je zavadzajuce cislo, lebo mi nastastie takto ochoreli len 2 rybky...a je pravda, ze utratit rybku je az to posledne riesenie! radsej dam aj X korunove liecivo na 20 korunovu rybku, ako ju milosrdne zabit! Nechcel by som byt, dieta tych, co to takto riesia hned radikalne uz len pri naznaku nejakej choroby :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod martin_s » 17 Dec 2006 14:22 pm

jozino napísal:...a je pravda, ze utratit rybku je az to posledne riesenie! radsej dam aj X korunove liecivo na 20 korunovu rybku, ako ju milosrdne zabit! Nechcel by som byt, dieta tych, co to takto riesia hned radikalne uz len pri naznaku nejakej choroby :)


Minimalne sa pri tom poucis co robit ak by ti ochorelo este viac rybiek na tu istu chorobu. Niektorii (nebudem menovat) by boli za utratenie aj pri takom lahkom, beznom a lahko liecitelnom ochoreni akym je krupicka. :evil: A urcite toto zistenie ako na chorobu pomoze aj ostatnym akvaristom, kedze predpokladam ze kazdy je ochotny sa so svojimi "objavmi" podelit s ostatnymi a tym mu pomoct.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vypulene oci/tetra ziariva

Odoslaťod ďoďo » 06 Jan 2016 10:45 am

Dobry deň. Mam mrenku štvorpruhovanu a má vyvalene oči neviete čo to môže byť? Zatiaľ plava a zerie normalne len tie oci su strasne.
ďoďo
 
Príspevky: 1
Založený: 02 Jan 2016 21:00 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.