Rozlepilo sa akva, poraďte



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Rozlepilo sa akva, poraďte

Odoslaťod Luigi » 20 Dec 2006 19:19 pm

Mám malý problém... Rozlepila sa mi jedna hrana akvária a chcel by som ju zalepiť. Je mi jasné,že to mám lepiť akvaristickým silikónom, len neviem či mám rozlepiť celú jednu stranu akvária, alebo stačí len naliať silikón na tú jednu hranu, ktorá sa rozlepila a dobre to pritlačiť..... A ak ju treba rozlepiť (tú celú stranu), tak ako alebo čím ju rozlepím........

...............vopred ďakujem............ :) :)
Obrázok používateľa
Luigi
 
Príspevky: 38
Obrázky: 25
Založený: 09 Dec 2006 20:48 pm
Bydlisko: NR,NZ,SE,TT,PK,BA viacmenej NR

Reklama

Re: Rozlepilo sa akva, poraďte

Odoslaťod adik » 20 Dec 2006 20:32 pm

Zdravím ťa.

Mal som taký istý problém ,začala mi nádrž tiecť v jednom hornom rohu a do polovice bola tá strana rozlepená.Podarilo sa mi to zalepiť tým spôsobom že som vyčistil hrany ako som najlepšie vedel od silikónu , ale len tú rozlepenú časť ďalej to držalo a nemalo zmysel to viac rozoberať . Odstránenie silikónu som urobil mechnicky (žiletkou), ale pokilal sa dá silikón odstrániťaj chemicky bolo by to lepšie, možno niekto poradí.Následne som spojované plochy odmastil a zlepil natlačením silikónu. Doteraz to drží. Prajem vela úspechov. :o
Obrázok používateľa
adik
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Jan 2005 15:48 pm
Bydlisko: kuty

Re: Rozlepilo sa akva, poraďte

Odoslaťod redw » 20 Dec 2006 21:06 pm

Zdravím Vás, asi ste si neprečítali poriadne pravidla tohto fóra, že najskôr hladať, a až potom sa pýtať.
Tu som ti našiel jeden link kde by si sa mohol spýtať na tvoj problém.

http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=690

PS nie si jediný kto sem prišiel a začal sa hned pýtať, aj ja som začal so spamom :oops:
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozlepilo sa akva, poraďte

Odoslaťod martin_s » 20 Dec 2006 22:30 pm

Presne tak, skus hladat vo fore a urcite toho vela najdes. Navyse by bolo dobre keby si uviedol ake mas velke akva. Pri mensich by sa to dalo riesit zaliatim silikonom ale pri väcsom by som to neriskoval a radsej by som odstranil tu stranu, odstranil silikon, poriadne odmastil a potom nanovo nalepil.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rozlepilo sa akva, poraďte

Odoslaťod Luigi » 21 Dec 2006 10:44 am

ďakujem Vám a prepáčte že som si neprečítal fórum nabudúce to nespravím teraz ma tlačil čas ozaj akva má cca 100l
Obrázok používateľa
Luigi
 
Príspevky: 38
Obrázky: 25
Založený: 09 Dec 2006 20:48 pm
Bydlisko: NR,NZ,SE,TT,PK,BA viacmenej NR


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.