Potrava pre poter, resp. mladé rybky



Všetko okolo akvarijných rýb

Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod Radovan » 23 Dec 2006 00:21 am

Všetkých pozdravujem. Som na tomto fóre prvý krát, takže keby som sa náhodou opakoval, tak sa ospravedlňujem.
Vie mi niekto poradiť ako najlepšie zvládnuť pri odchove poteru prechod zo živej artémie na mrazeného cyklopa, resp. suchú potravu. V tomto období mám vždy najväčší úhyn rybiek. Napr. pri skalároch mám bežne krásnych 200 ks veľkých asi 1 cm, prestanem kŕmiť artémiou, začnem s mrazeným cyklopom a každý deň prídem o 10 rybiek. Nakoniec mi ostane 10 najsilnejších, ktoré sa podarí odchovať. Momentálne sa mi podarilo po prvý krát rozmnožiť mrenku štvorpruhovú ( machovú ). Artémia jej úžasne chutí a rastie neuveriteľnou rýchlosťou. Blíži sa však čas kedy bude musieť prejsť na niečo väčšie. Vie mi niekto poradiť ako to čo najlepšie zvláduť?

Ďakujem.
Radovan
 
Príspevky: 8
Založený: 19 Dec 2006 22:16 pm

Reklama

Re: Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod Macadlo » 23 Dec 2006 00:48 am

krm dalej artemiou a pomaly po malych troskach pridavaj mrazene a ked ho zacnu zrat hojnejsie tak pomaly vysad artemiu ale hlavne daj pozor na to aby ryby vsetko pozrali, co nepozeru musis odstrant aby sa ti voda neskazla. Dalsia vec - mrazene musi byt kvalitne!!!! To co je bezne dostat v obchodoch nieje nic moc. Casto sa stane ze sa im to pri preprave a manipulacii rozmrazi a oni to potom len strcia do mrazaka a nechaju opät zamrznut a veselo to predavaju a pritom je to uz nepouzitelne. Musis takisto davat pozor aby si rybkam nedaval moc velke susta a aby sa s tym nezadrhli. Vela stastia
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod Radovan » 23 Dec 2006 01:11 am

Díky moc!
Skúsim to s tými mrenkami a uvidí sa. Dúfam, že to bude OK. Bolo by ich škoda sú super.
Radovan
 
Príspevky: 8
Založený: 19 Dec 2006 22:16 pm

Re: Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod LANGosh » 23 Dec 2006 13:09 pm

Já jsem při přechodu z živé artemie na jiné krmení použil artemii odskořápkovanou. Malé cichlidky kakadu ji přijímaly ihned a bez problémů.
Roman :)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 23 Dec 2006 15:42 pm

ja prechadzam z artemie na mrazeny cyklop alebo drobnu dafniu, podla druhu ryb aj susenym. Vsetko je to o hygiene vody.Najidealnejsie je po artemii pokracovat s niecim zivim. Napr. mikra, drobny zivy plankton.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod rostratus » 23 Dec 2006 15:49 pm

Presne tak. Pred poter nepoznám nič vhodnejšie ako artémiu. Buď priamo hotovú, ale čerstvo vyliahnutú.
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod Radovan » 23 Dec 2006 20:57 pm

V obchode mi poradili, že najlepšie pre rast mladých rybiek je čo najrýchlejší prechod na suché krmivo, t.j. hneď po živej artémií, samozrejme primeranej veľkosti. Je to vraj vyváženejšie, čo sa týka živín ako napr. mrazený cyklop. Ako príklad mi uviedol odchov mladých kureniec. Že aj kurence rastú lepšie ak im dáme nejakú zmesku ako keby sme im dávali zrno. Moc sa mi to však nepáči. Ten cyklop sa mi zdá prirodzenejší.

Aký je váš názor ?
Radovan
 
Príspevky: 8
Založený: 19 Dec 2006 22:16 pm

Re: Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod rostratus » 23 Dec 2006 21:00 pm

To ti dobre poradili ale najskôr a najrýchlejšie porastú z artémie a keď už budú mať tak 1 cm tak ich môžeš kŕmiť aj vločkovým krmivom.
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: Potrava pre poter, resp. mladé rybky

Odoslaťod martin_s » 24 Dec 2006 23:48 pm

Mne nas ichtyolog poradil, ze on dava malym daniam uplne, skoro na kasu rozsekane nitenky a rastu po tom pekne rychlo. A odchovava ich s velkou uspesnostou, nakolko ich nakupi asi 30 a potrebuje ich aj niekolko tisic.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.