Jake drevo ku krevetkam



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Jake drevo ku krevetkam

Odoslaťod zvejk » 05 Máj 2006 17:37 pm

Jake drevo davate ke krevetkam?
Ja mam Mopani. V podstate s nim nejsou problemy.
Ale Norman pred casem rikal, ze je Mopani nevhodne (doufam, ze se Normane nebudes zlobit, ze te zminuji bez souhlasu ;) ) protoze se rychle rozklada.
Takze co jineho, v obchodech kupitelneho?
Videl jsem Savanah wood, Drift wood, Mangrove ... napada vas neco jineho?
Mate s nimi nejake zkusenosti?
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Reklama

Re: Jake drevo ku krevetkam

Odoslaťod thomas111 » 05 Máj 2006 19:36 pm

Ja mam tusim Mopani a este nejaky koren ktoreho nazov neviem. Moj nazor je, ze je uplne jedno aky koren tam das. Samozrejme pokial nehnije. Podla mna je to krevetam akurat tak jedno.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Jake drevo ku krevetkam

Odoslaťod Norman » 08 Máj 2006 13:27 pm

No, ono to nie je az take zle s mopani, akkurat musis najst kus, co nebude slizit a farbit. Cize si taky z obchodu doma musis este mocit v kybli asi pol roka :( S obycajnymi korenmi som nemal problem, stacilo 1-2 h povarit a bolo. Okrem toho klasika je aj najlacnejsia 45 SK v baumaxe :)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Jake drevo ku krevetkam

Odoslaťod Dexter » 09 Máj 2006 08:19 am

Ja mam OPUMA a je to v poho - sice tricha farbi vodu, ale krevetam ani rybam to nevadi...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Jake drevo ku krevetkam

Odoslaťod glevo » 09 Máj 2006 08:58 am

ja mam pri krevetkach obycajne vrbove drevo resp. korene vrby z potoka...vyvarit a sup ho tam...aj to zalezi od prostredia z ktoreho korene beries...
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Jake drevo ku krevetkam

Odoslaťod zvejk » 09 Máj 2006 09:00 am

Norman napísal:No, ono to nie je az take zle s mopani, akkurat musis najst kus, co nebude slizit a farbit. Cize si taky z obchodu doma musis este mocit v kybli asi pol roka :( S obycajnymi korenmi som nemal problem, stacilo 1-2 h povarit a bolo. Okrem toho klasika je aj najlacnejsia 45 SK v baumaxe :)

No koupil jsem ted Driftwood, nevim sice co to je, ale podle nazvu bych rekl, ze je to z naplavenin :) . Vypada hnusne, takovy polorozpadny drevo. sama dira. Divny bily povlak na povrchu (meli to vsechny toho druhu). Tak jsem zvedav. Vydrhnu ho a pomacim.

Ja co jsem koupil mopani, tak vsechny byly v pohode. Nejvetsi barvil asi mesic. ale pak v klidu.
Otazka je, jestli to opravdu zvysuje N, tim ze se to rychle rozklada, ikdyz me prijde vizualne porad stejnej.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Jake drevo ku krevetkam

Odoslaťod jozino » 22 Aug 2006 10:25 am

Ja som si kupil asi pred mesiacom krasny koren...neviem co je to zac,take dvojfarebne drevo plne dier...ale farbi a slzi ako dive...vcera som ho prave fest prevaral,ale pomohlo to len zhruba :) rano bol kybel opat cerveny...teda voda v nom :) ...predtym som pouzival drevo z duba,ci z buka?...asi pol roka bolo v studni,potom sup s nim po prevareni do akvaria a co sa stalo? z troch korenov dva farbili...boli pritom z toho isteho kusa...DREVO JE PROSTE NEVYSPYTATELNE!!!...co som si tu precital nejake starsie prispevky o dreve a korenoch,tak neviem...zda sa mi,ze Skala radil umyt a supnut do akva...noo neviem neviem :) mam teraz pripravene krasne vinicne korene,ale sa mi nezmestia do akva...tak snad do noveho,co mam zatial v plane,len moja draha sa to nesmie dozvediet :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Jake drevo ku krevetkam

Odoslaťod Jenda » 28 Dec 2006 11:55 am

Ve svých akváriích používám různé druhy zakoupených kořenů včetně mopani. Při použití kořenů je jedna důležitá věc, a tou je délka luhování kořene před jeho použitím. Obecně platí, že čím déle, tím lépe. Norman udělal zásadní poznámku k délce luhování. Já jdu ještě dále a své kořeny luhuji přibližně rok. Vodu, kde mám kořeny, vyměňuji každý týden. Krevetky nesnáší látky, které se uvolňují z kořenů. Obývají totiž tekoucí vody, kde se tyto látky nemají šanci kumulovat, tak jako v akváriu.
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.