Kamene a rybky(problém)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Kamene a rybky(problém)

Odoslaťod Warrior » 28 Dec 2006 23:12 pm

Ja mám dva porblémy, jeden je ten, že som kúpil nový štrk a chcem sa opýtať, či ho musím prevariť, alebo stačí ich premyť ??? Ďakujem a druhý problém je v tom, že mi Tetry červené napadli a usmrtili Molynéziu, neviete mi poradiť prečo ??? V akvaristike mi bolo povedané, že je to od špinavej vody alebo od nedostatku potravy, obe poznatky sú vylúčené, voda je stará a aj upravená asi 5dní a potravu im dávam pravidelne a aj v primeranom množstve, neviete mi povedať, prečo ju napadli ??? Iné rybky nie, iba samčeka Molynézie... ďakujem . :(
Warrior
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Dec 2006 12:30 pm

Reklama

Re: Kamene a rybky(problém)

Odoslaťod martin_s » 28 Dec 2006 23:21 pm

Ten strk staci poriadne premyt a netreba ho prevarat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kamene a rybky(problém)

Odoslaťod mig07 » 28 Dec 2006 23:24 pm

Čo sa týka štrku tak ja som štrk iba prepral ručne. Všetko zatial ok.

To som ešte nepočul aby TETRY usmrtili molinéziu, skôr by som to tipoval na niečo druhé a oni do neho len kúsali ked už dokonával.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Kamene a rybky(problém)

Odoslaťod Warrior » 28 Dec 2006 23:26 pm

To som videl, pozoroval som to... ale som nestihol nič urobiť...len vybrať mŕtvu Molynéziu :(
Warrior
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Dec 2006 12:30 pm

Re: Kamene a rybky(problém)

Odoslaťod arowana » 29 Dec 2006 00:16 am

Aj pirane sú v podstate tetrovité ryby, takže ani o ich menšom príbuznom / tetre červenej / niet pochýb o stravovacích návykoch a hlavne keď stúpajú hodnoty NO 2 a 3. Vtedy sa ich prirodzená agresivita stupňuje, myslím tým takmer všetky druhy tetier , ale platí to aj o cichlidách a mnohých iných rybách, ale len do miery, kým NO neprekročí určitú hranicu. Potom postupne upadajú do apatie a vačšinou to končí úhynom. Mimochodom skúste si vypreparovať čeľuste akejkoľvek tetričky a zistíte s kým máte do činenia.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Kamene a rybky(problém)

Odoslaťod x-ray » 31 Dec 2006 20:22 pm

tiez ho iba preperem, kym nejde z lavora cista voda :) ....
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.