akva so závojnatkami



Všetko okolo akvarijných rýb

akva so závojnatkami

Odoslaťod seam » 27 Dec 2006 20:30 pm

Zdravím. Chcem si zariadiť nové akva /cca 150 L/, v kt. budú len závojnatky a prisavník a chcela by som vás požiadať o rady, čo sa hodí ku závojnatkam (štrk, rastliny, koreň, kamene a pod.) proste všetko, čo mi pomôže uľahčiť to. Veľmi by mi pomohli aj fotky (už nejakých zariadených akva ab. rastlín-keďže názvy nepoznám). Samozrejme sú vitáné aj akékoľvek rady k chovu závojnatok. diky moc... :roll:
Obrázok používateľa
seam
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 27 Dec 2006 18:41 pm

Reklama

Re: akva so závojnatkami

Odoslaťod janko » 27 Dec 2006 22:21 pm

že si nový tak sa ti prepáči , že sa vypytuješ v novo založenej téme , ale pozri , pod znakom akva.sk je lišta v nej si klikni na hľadať a doplň, čo chceš aby si sa dozvedel , a potom študuj a vzdelávaj sa , a ak sa ti nepodarí nájsť odpoveď potom sa pýtaj, O.K.??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: akva so závojnatkami

Odoslaťod seam » 29 Dec 2006 17:50 pm

ok, usilovne som hľadala, všetko možné som aj našla... :)
ale napr. aké rastliny ku závojnatkam, to nebolo nikde...takže by som naozaj potrebovala aj vaše rady, čo skôr áno a čo skôr nie..., chcela by som akva, kt. vyzerá prirodzene. :wink: [/b]
Obrázok používateľa
seam
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 27 Dec 2006 18:41 pm

Re: akva so závojnatkami

Odoslaťod caloghero » 29 Dec 2006 21:18 pm

seam napísal:ok, usilovne som hľadala, všetko možné som aj našla... :)
ale napr. aké rastliny ku závojnatkam, to nebolo nikde...takže by som naozaj potrebovala aj vaše rady, čo skôr áno a čo skôr nie..., chcela by som akva, kt. vyzerá prirodzene. :wink: [/b]


kedze si uz daco nasla, skus to aj precitat...
zavojnatky s radostou likviduju takmer hocaku rastlinu, len tak pre zaujimavost im nova rastlina posluzi skor ako pochutka ako "prirodzene akva" pre teba :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: akva so závojnatkami

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Dec 2006 22:46 pm

Potrebujes velmi silnu filtraciu, z rastlin len tvrdsie cryptocoryny/ pontenderifolia, parva, hudoroi, evae,tonkinesi./ sagitariu subulatu, crynum calamistratum, thaianum,. Echinodory moc nie. Rastliny budu totiz trpiet na neustale virenie castic zo dna , karasy totiz neustale vyberaju zo dna kal,ktory vypluvaju. Preto je nutna silna filtracia, hlavne mechanicka. Rastliny s pevnymi listami, nakolko na nich sa usadza ten kal , a prisavnik ti to ocisti. Rastlinstvo trpi , nachylne je na ciernu riasu. Ale da sa to. Na porovnanie- osipane nemozes pustit do kvetinovej zahrady, ale do lesa ano. Ja osobne by som ti odporucal karasov bez rastlin, silnu filtraciu/ co najvacsiu filtracnu vlozku/, krmit len kvalitne/ karas totiz vyzerie vsetko/. aby si mala funkcnu filtraciu. Do 150 l aq maximalne 4 karasov, narastu totiz paradne, a 150 je predsa len malicke aq. Strk moze byt od od 2 do dajme tomu 16 mm. Karas totiz zrnka strku nepremiestnuje na rozdiel od niektorych cichlid. Dekoraciu aq si sprav podla svojho vkusu, a samozrejme moznosti.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: akva so závojnatkami

Odoslaťod seam » 30 Dec 2006 12:07 pm

tak toto som presne potrebovala, tie rastlinky, kt. sú asi najvhodnejšie, keďže tu už 2 živé rastlinky mám a zatiaľ im nijako neubližujú, s riasom doposiaľ problémy nemám /dúfam, že som to teraz nezakrikla/, štrk by som chcela rôznej zrnitosti, asi na dno len niečo cca 2-3mm a na to asi 5 cm vrstvu 5-15mm, hádam by sa už cez to nemali prehrabať...nejakú predstavu už o tom mám ako by to malo vyzerať, tak mi držte kypte, aby sa mi to aspoň z časti tak podarilo... :)
diky moc za všetky rady, a ak by ešte niekto niečo mal, čo by mi pomohlo, tak budem len rada... :)
Obrázok používateľa
seam
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 27 Dec 2006 18:41 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.