Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod svisto » 29 Dec 2006 14:48 pm

Ahoj kupil som si jedneho skalara do mojho 37l akva (len nenamietajte ze je to malo..). Druhy den od vypusteni do akva mal stiahnuty chvost a aj chrbtovu a analnu plutvu. Myslel som si ze to je len stres zo zmeny.. Na druhy den vsak uz poriadne nevladal plavat a tahalo ho to papulkou hore. Treti den rano uz bol mrtvy... Myslel som si ze sa o neho postarali tetry cervenooke ktore som hned na to odlovil do druheho akva a kupil dalsich 2 skalarov... Ale bolo to uplne rovnake a za 2 dni bolo po nich...

Akva mam vyse pol roka a je riadne zabehnute... Predtym ako som kupil skalarov som odlovil 20 mladych gubiek ktore sa uz zacali sfarbovat.. Dalej tam mam 2ks gubiek, 1 platka, 2x prisavnikov, 1x thajska prisavka a 5x tetra neonova.

Chcel by som mat v akva aspon 1 skalara ale po tejto skusenosti sa uz bojim dalsich kupovat...

Tie 3 skalare boli z jednej predajne......

Dakujem za vsetky rady.
Obrázok používateľa
svisto
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Apr 2006 17:55 pm

Reklama

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod Richard Tokušev » 29 Dec 2006 15:09 pm

Obšínre, ale napriek tomu dosť všeobecné.
Zostávajú mi asi 3 možnosti, pokiaľ som na nejakú nezabudol.

-skaláre boli choré
-nebola ustálená teplota sáčok-akva
-rybky prechladli cestou
Richard Tokušev
 

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod martin_s » 29 Dec 2006 22:31 pm

Ja by som doplnil este jednu moznost podla toho ze pred uhynom plavali "papulkou hore" a to ze mohol tam byt nedostatok kyslika. Skus napisat nieco viac o akva (filtracia, vzduchovanie, teplota vody, parametre vody...)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod SoRex » 29 Dec 2006 23:47 pm

martin_s napísal:Ja by som doplnil este jednu moznost podla toho ze pred uhynom plavali "papulkou hore" a to ze mohol tam byt nedostatok kyslika. Skus napisat nieco viac o akva (filtracia, vzduchovanie, teplota vody, parametre vody...)

Neplaš, takový nedostate kyslíku aby ryby padly do 2 dnů po zakoupení tam jistě není. Navíc popisované symptomy přesně odpovídají tomu, co napsal Richard.

Svisto, ožel skaláry a už je nezkoušej. Do 37 litrů - to je akvaristická hanba. :?
Chápu, že se Ti líbí a že je moc chceš, ale můžeme chovat jenom ty ryby, pro které jsme schopni zajistit "rozumné" podmínky. A 37 l pro 2 skaláry + 11 dalších ryb, to rozumné není. Ona i ta jediná přísavka thajská tam po čase bude dělat problémy. V dospělosti jsou poměrně agresivní a tak malé teritorium ji bude stresovat a její agresivitu zvyšovat.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod ACAB » 29 Dec 2006 23:48 pm

Ja sa len spytam, ze ci si tie skalare nekupoval v Hornbachu :o
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod svisto » 29 Dec 2006 23:49 pm

Nemyslim si ze by som mal problem s kyslikom. Akva je 37l ohrievane ohrievacom NATHURA 50W. Mam tam nastgavenu teplotu na 25 stupnov a po nakupe skalarov som este o stupen pridal...
Filtrujem:Filter AT F-301 200L/h 2.5W Je pravda ze nieje pusteny stale..

Vsimol som si ze na skalaroch sa drzali bublinky, ktore podla mna ziadna zrdava ryba mat na sebe nemoze...

Ked som skalarov kupil siel som s nimi cim skor domov... max pol hodinu. Je pravda ze som sa s vyrovnavanim vody v sacku s vodou v akva moc netrapil...

Ale stale mi to pride tak ze tie skalare tam mali chore a prenosom ich choroba odstartovala.. Skusim sem hodit aj foto tych skalarov...

SoRex asi mas pravdu a skalare ozeliem... Kym nebude vacsie akva..
Obrázok používateľa
svisto
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Apr 2006 17:55 pm

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod svisto » 29 Dec 2006 23:50 pm

ACAB napísal:Ja sa len spytam, ze ci si tie skalare nekupoval v Hornbachu :o


nie nie v tatrapete v LM
Obrázok používateľa
svisto
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Apr 2006 17:55 pm

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod ACAB » 29 Dec 2006 23:58 pm

Tak tu predajnu nepoznam.
Ale pripajam sa, ze to je male akva pre tolko ryb :idea:
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod SoRex » 29 Dec 2006 23:59 pm

svisto napísal:Filter AT F-301 200L/h 2.5W Je pravda ze nieje pusteny stale...

Vypínat filtr, to je jedna z nejhorších věcí, které můžeš pro akvárium udělat. Na toto téma se tu v minulosti dost diskutovalo, takže pokud Tě zajímají podrobnosti a hlavně důvody, vyhledej si to.

svisto napísal:Ale stale mi to pride tak ze tie skalare tam mali chore a prenosom ich choroba odstartovala...

Podle toho, jak jsi nyní zpřesnil průběh, je to téměř jistě tak. Ale ty ryby nemusely být přímo nemocné. Všechny v sobě mají latentní zárodky řady různých nemocí, jejichž propuknutí může spustit třeba právě stres z nového prostředí, z jiného chemismu vody, jiné teploty...
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Uhyn skalarov po 3 dnoch po kupe

Odoslaťod vysluzil2 » 30 Dec 2006 10:08 am

Podla mna,velmi precenujes svoje sily. Prve aq , a hned dat do neho 13 ryb. Ked je vela ryb v aq, staci velmi mala, da sa povedat uplna malichernost, a neodstrani sa , a akvarista ju neodstrani, prichadza pre akvaristu to co si spoznal. Vsetci ostatni sa zhodneme na tom , ze si velmi vitany zakaznik v akvaristike. Ale, musim priznat, ze aj ja som nejako zacinal. A neni to tak davno :?:
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.