vodnatelka-pomoc



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod ACAB » 31 Dec 2006 00:47 am

Niekedy je lepsie aj rybku utratit jak dlho ju trapit ( aj keby sa zachranila ).
Ale keby bola moc draha, tak popremyslam :angel:
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod seam » 31 Dec 2006 13:25 pm

martin_s napísal:Mohlo by ist o zaciatok bakterialneho rozpadu plutiev, alebo im mozu chybat nejake vitaminy.


a čo s tým môžem robiť? vitamíny napr. aké?...zatiaľ sa to nezhoršuje.
Obrázok používateľa
seam
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 27 Dec 2006 18:41 pm

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod ivanN » 31 Dec 2006 16:15 pm

napr. zvysit teplotu vody, lepsie prevzdusnovat, castejsie vymienat vodu, krmit mrazenou alebo zivou potravou...
Obrázok používateľa
ivanN
 
Príspevky: 88
Obrázky: 4
Založený: 06 Nov 2006 20:56 pm
Bydlisko: bratislava

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod palur » 02 Jan 2007 13:33 pm

cotyz napísal:Ahojte.

Prosim Vas, ako moc je infekcna tato choroba? Samicka colisy mala vypulene oci a na boku dieru dovnutra. Predvcerom este fyzicke priznaky choroby neboli viditelne. Zatial jedina obet. Ostatne colisy su v poriadku aj dalsie ryby. Sice sa mi zda, ze rajovec ma trosku vypulene oci, ale moze to byt len moja sucasna paranoja.
Budem velmi rad, ak mi poradite ohladom dalsieho postupu, aby mi to nevycistilo cele akvarium.
Neviem, ci som to tam zaniesol rybami, alebo krmivom....netusim.

Zaujimalo by ma aj aka je inkubacna doba, kym sa prejavia vonkajsie priznaky. Ak ma niekto o tom vedomost, tak budem rad.
palur
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 02 Jan 2007 13:15 pm

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod palur » 02 Jan 2007 13:34 pm

cotyz napísal:Ahojte.

Prosim Vas, ako moc je infekcna tato choroba? Samicka colisy mala vypulene oci a na boku dieru dovnutra. Predvcerom este fyzicke priznaky choroby neboli viditelne. Zatial jedina obet. Ostatne colisy su v poriadku aj dalsie ryby. Sice sa mi zda, ze rajovec ma trosku vypulene oci, ale moze to byt len moja sucasna paranoja.
Budem velmi rad, ak mi poradite ohladom dalsieho postupu, aby mi to nevycistilo cele akvarium.
Neviem, ci som to tam zaniesol rybami, alebo krmivom....netusim.

Zaujimalo by ma aj aka je inkubacna doba, kym sa prejavia vonkajsie priznaky. Ak ma niekto o tom vedomost, tak budem rad.
palur
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 02 Jan 2007 13:15 pm

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod palur » 02 Jan 2007 13:42 pm

cotyz napísal:Ahojte.

Prosim Vas, ako moc je infekcna tato choroba? Samicka colisy mala vypulene oci a na boku dieru dovnutra. Predvcerom este fyzicke priznaky choroby neboli viditelne. Zatial jedina obet. Ostatne colisy su v poriadku aj dalsie ryby. Sice sa mi zda, ze rajovec ma trosku vypulene oci, ale moze to byt len moja sucasna paranoja.
Budem velmi rad, ak mi poradite ohladom dalsieho postupu, aby mi to nevycistilo cele akvarium.
Neviem, ci som to tam zaniesol rybami, alebo krmivom....netusim.

Zaujimalo by ma aj aka je inkubacna doba, kym sa prejavia vonkajsie priznaky. Ak ma niekto o tom vedomost, tak budem rad.


Ked ty mozem poradit, mal som tutu chorobu a to konktretne o rajovcov a u zralocikov. Rajovce mali vypulene oci najezene supiny a neskor tmavy flak kde sa potom urobila diera, fuj tajbl. Ryba s dierou do pol dna skapala. Zralociky mali zase nejaky maly hrb na chrbte, vypulene oci a ovela skor sa im urobila diera ako rajovcom. Liecil som ich vsetkym moznym Bactopur..., a nepomohlo pomaly to dostavali aj ostatne ryby. Tak som sa nasral vybral som ryby ktore nemali ziadne priznaky, ostatne som bohuzial musel usmrtit. Kompletne som vymenil vodu a bol pokoj. Je na tebe ako sa rozhodnes, ale aby ti miesto jednej ryby nepokapali vsetky.
palur
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 02 Jan 2007 13:15 pm

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod arza » 02 Jan 2007 20:24 pm

Mám v takovémhle stavu bettu... Nevím, jestli jsem si ji už přinesla tak náchylnou, protože trpěla i na rozpad ploutví, přestože akvárium je v 100% čistotě a teď, když se o akva staral muž a několikrát je překrmil, má jedno oko vypoulené, nadmuté bříško a odstáté šupiny... Zkoušíme léčit bactopurem direct, ale jak vás tu tak čtu, jsem si čím dál tím jistější, že jí tím spíš trápím..
Tak nevím, jestli jí dát ještě šanci, nebo utratit:(
arza
 
Príspevky: 7
Založený: 28 Nov 2006 19:43 pm

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod Janska » 11 Jún 2007 09:10 am

Chcem sa opýtať, približne koľko dní s príznakmi vodnatieľky bez liečenia žije takto chorá rybka? Môjmu samčekovi dania pruhovaného odstávajú šupiny, je trošku nafúknutý a menej pláva, tak som ho oddelila do karantény. Liečim ho bactopurom a mám ho takto už 5 dní. Stav sa ani nezhoršuje ani nezlepšuje. Mám ho teda radšej utratiť? Všimla som si, že asi dve platy plávajú popri hladine a ťažšie dýchajú. Mám nové akva, založené niečo cez tri týždne. Za ten čas sa u rýb neprejavila žiadna známka ochorenia, až teraz. Dosť často sa "hrabem" v akva presádzaním rastlín a hnojením BIVOJOM, môže to mať vplyv na stav rýb? Včera som vymenila jednu tretinu vody, pre prípadnú zvýšenú hladinu NO2.
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod Janska » 12 Jún 2007 07:50 am

Na radu ostatných som včera moje danio poslala do ríše "snov" veľkým vodným tobogánom, samozrejme až po jeho humánnom usmrtení v sodovke :(
Hádam už žiadna rybka neochorie...
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod remus1 » 09 Júl 2007 10:52 am

Mne tato choroba napadla moju Black Molly. Neviem co s nou. Bol som na 2 dni cez vikend prec, dosiel som domov a pulila na mna oci :D :D.
Cize ja to dnes na nej vidim 2. den. Oplati sa ju liecit, dostane sa z toho ?! Alebo kupim daku medicinu za 350 sk a zdochne mi za 3 dni aj tak. Prosim poradte urychlene. Piste na moje ICQ.
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod remus1 » 09 Júl 2007 10:53 am

Janska napísal:Na radu ostatných som včera moje danio poslala do ríše "snov" veľkým vodným tobogánom, samozrejme až po jeho humánnom usmrtení v sodovke :(
Hádam už žiadna rybka neochorie...

Toto mi prosimta vysvetli :P.
Ako ze si ich humanne usmrtila v sodovke ? To myslis v mineralke ? Si ich udusila CO2 ? Alebo my t vysvetli troska.
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod Aqw3R » 09 Júl 2007 11:55 am

remus1 napísal:
Janska napísal:Na radu ostatných som včera moje danio poslala do ríše "snov" veľkým vodným tobogánom, samozrejme až po jeho humánnom usmrtení v sodovke :(
Hádam už žiadna rybka neochorie...

Toto mi prosimta vysvetli :P.
Ako ze si ich humanne usmrtila v sodovke ? To myslis v mineralke ? Si ich udusila CO2 ? Alebo my t vysvetli troska.

Nj, niekde som to cital, ze sa to povazuje za humanne usmrtenie ryby. Udusenie v kvapaline s vysokym obsahom CO2, teda napr. sodovka, mineralka...
Aqw3R
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Máj 2007 16:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod remus1 » 09 Júl 2007 12:22 pm

Neviem neviem :D
Ci by to bolo humanne ak by ta niekto vopchal do vytahu s CO2 ale co ine uz :[
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm

Re: vodnatelka-pomoc

Odoslaťod Janska » 09 Júl 2007 19:07 pm

No neviem, ale o tej sodovke, čiže vysokej dávke CO2 som čítala tu niekde na fóre. A rybky naozaj v priebehu pár sekúnd zahynuli. Nemám srdce plieskať ich o zem, prípadne im odťať hlavu a už vôbec nemám chuť splachovať ich zaživa v záchode.Toto mi príde naozaj také "naj" usmrcovanie.
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.