Synodontis s velkym bruchom



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Synodontis s velkym bruchom

Odoslaťod palur » 02 Jan 2007 14:17 pm

Mam styroch synodontisov a jeden z nich ma uz vyse mesiaca velke brucho. neviem ci sa jedna o vodnatielku, alebo o inu chorobu. Ziadne ine priznaky nema, aj ked neviem ako sa ine priznaky prejavuju. Ryba je vitalna a sprava sa normalne. Tiez ma napadlo ci necaka mlade, ale zda sa mi to nejako dlho. Synodontis asi nie je samorodka a ze by tam tie ikry boli tak dlho? Pripajam aj foto.
palur
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 02 Jan 2007 13:15 pm

Reklama

Re: Synodontis s velkym bruchom

Odoslaťod arkon » 02 Jan 2007 14:32 pm

No synodontis skutocne nie je zivorodka. je to ikernacka s exogennym oplodnenim. tru sa v ukrytoch. Moze ist o vodnatielku ale aj o nejakeho vnutorneho parazita. v kazdom pripade by som rybu odlovil aby tak nahodou nedopadli vsetci. skus pohladat nejake lieciva na endoparazity.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Synodontis s velkym bruchom

Odoslaťod Day » 02 Jan 2007 17:32 pm

Som si takmer istý, že ide o zdravú ikernačku. Samica so zrelými ikrami má enormne vydutú brušnú dutinu, vyzerá to ako keby zhltla stolno-tenisovú loptičku. Je to znak dobrých chovných podmienok. Prirodzenou cestou sa Ti v akváriu asi nevytrú a kedže nepredpokladám, že sa budeš venovať umelému výter, zostáva Ti len čakať pokým ich neresorbuje.
Na porovnanie vložím do verejnej galérie fotku priemerne zaplnenej samice.
Day
 
Príspevky: 54
Obrázky: 5
Založený: 24 Aug 2003 14:20 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Synodontis s velkym bruchom

Odoslaťod arkon » 02 Jan 2007 19:13 pm

zase som sa naucil nieco nove
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.