Krevetka Atyopsis moluccensis



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod zvejk » 25 Dec 2006 11:50 am

Ja ne krmim normalne vlockovym. Vlocky dam na mokrou spejli a pak rychle pod vodu, tak aby hned popadali na dno a byly na jednom miste. AM i AG je ze zeme bravurne sbiraji. Vim, neni to prirozeny prijem potravy, ale krevetky se na to dobre adaptuji.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Reklama

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Norman » 27 Dec 2006 20:53 pm

Jenda: poznam pani z juhu nemecka, co ich mnozi ;) Kupoval som od nej na vystave v Rakusku.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Jenda » 28 Dec 2006 11:06 am

Normane, viděl jsi larvy, kupoval jsi od té paní mladé jedince nebo viděl jsi alespoň fotografie larev nebo mladých jedinců? Sdělila Ti ta paní, jak je odchovává? Pokud ano, mohl by jsi nám prozradit alespoň nějaké detaily (krmení, slanost)? Jestli se to té paní skutečně podařilo, tak před ní smekám.
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Norman » 30 Dec 2006 22:02 pm

Jenda: hovoril som s nou len kratko na vystave (aj to s miernou jazykovou barierou), kupoval som od nej nejake krevety a u moluk som sa spytal, ci su to importy alebo ich vlastny odchov, povedala, ze su to ich odchov. Viac som sa nepytal. Pre mna by to bola prilis velka piplacka aj keby som mal presny navod. Okrem toho si nemyslim, ze by mi povedala cele know-how kedze sa zivi chovom Lkovych sumcov, kreviet a inych ryb :(
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Jenda » 03 Jan 2007 00:12 am

Normane, díky za odpověď. Ve mě to nevzbuzuje přesvědčení, že je odchovává. Pokud prodávala mláďata, tak možná, pokud dospělce, tak nevěřím. Lidé toho někdy hrozně moc navykládají, obzvláště, je li v tom ekonomický prospěch nebo pouhá touha se vytáhnout. Slova jsou slova, důkazy jsou ale důkazy. V tomto případě nevěřím nikmu bez přímých důkazů, pouhé slovní tvrzení mi nestačí.

Je někdo v českém nebo slovenském prostoru, komu se jedinci tohoto druhu krevetek pářili a samičky alespoň nosily vajíčka nebo dokonce produkovaly larvy?
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod arowana » 03 Jan 2007 01:25 am

Raviolka pokiaľ píšeš, že si nevieš predstaviť 30 moluk pokope, pri najbližšom importe ti ich odfotím, aby si mala predstavu, ako to vyzerá spolu s niekoľko stovkami kusov pohromade. Maximálne O.K. Po tisíckách jedincov prebehnutých nádržami v rozličnej veľkosti, som len zo 2 - 3 samice videl s vajíčkami / alebo larvami ? / . Boli však odpárené a dovozené z prírody. Po krátkej dobe však aj tie nenávratne zmizli, čiže tiež by som sa priklonil k názoru, že aj keby ich náhodou v zajatí niekto rozmnožoval / alebo rozmnožil /, tak nie sú podľa našich vedomostí uverejnené žiadne seriózne informácie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Norman » 03 Jan 2007 11:37 am

arowana: plne suhlasim s tym, ze aj keby ta pani odchovavala moluky urcite by mi neprezradila know-how :)

Jenda: kupoval som ich cca 3-4 cm velke, 2 ks. Teraz maju asi 5 cm, takze zdaleka nie dospele. U Papika si kupil tusim par, ved uvidis, co z nich bude. Popisany navod alebo len zmienku ako na to som v CS regione nezachytil. Na nemeckych forach sa niekedy nieco spitne, ale nic exaktne taktiez nie. Berme to tak, ze aj 'amanovky' sa kedysi importovali, no dnes sa odchovavaju na tony.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod arowana » 03 Jan 2007 17:00 pm

Norman máš špatné informácie. Amanovky sa sústavne vozia len z Ázie a a ich produkcia zďaleka nie je na tony. Ich odchov sa síce sporadicky darí aj v akva podmienkách, ale ruku na srdce v akom množstve ?
A na margo tej pani / nechcem sa jej dotknúť / , ale myslím si, že namiesto know-how má tak akurát starú bačkoru a veľkú hubu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Jenda » 05 Jan 2007 01:16 am

Zda pochází japoniky z přírody nebo z odchovů by zajímalo i mě. Spíše se však přikláním k importům. Jaké máte informace o rozšíření japoniky? Vyskytuje se i mimo Japonsko jak se někdy uvádí nebo ne? Pokud ne, potom to nahrává odchovům - japonci si přírodu hlídají a hromadné importy u nich moc nehrozí. Odchovům nahrává také to, že Asiati jsou dost šikovní v odchovu čehokoli. V tom, v čem se mi tady babráme a sbíráme střípky jejich odchovu už mohou mít dost dobře zmáklý, obzvláště, mají-li k dispozici moře. U Papíka bylo tolik japonik, že se to dá sněle označit za tuny:-) .

Ještě k té paní, co odchovává moluky. Prodej mladých jedinců dává jistou naději, že by je skutečně mohla odchovávat.
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Norman » 05 Jan 2007 10:11 am

Jenda, arowana: nie som z tych, ktory veria "kazdemu" ale tato pani nemala dovod sa mi chvastat, kedze o ostatnych rybach a krevetach mi tiez par slov povedala, takze jej ohladne moluk doverujem. Samozrejme, mylit sa mozem.

Co sa tyka japonik, tak su bezne "domace odchovy" s desiatkami az stovkami kusov, takze verim tomu, ze ich aziati robia aj "na tony" :) Ja osobne mavam pravidelne vajicka u vsetkych samic, co mam a na vlastne oci som videl "roztriasanie" lariev do vody (mimochodom, asi su dost nechutne, lebo ich ani ryby nezrali). Odchovom som sa ale nezaoberal, az tolko casu na piplanie sa s nimi nemam ;) Kazdopadne salinita az taky problem nie je, skor strava, ale so "zelenou vodou" pripadne liquicellom by to malo ist.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod arowana » 05 Jan 2007 11:59 am

Nasnažím sa dotyčnú pani obviňovať z nejakého klamstva, len Nemci sa nezvyknú úspechmi / na rozdiel od nás / tajiť , ale zatiaľ som nepočul o nejakých dôveryhodných správach o úspešnom množení.
Že sa japoniky vozia z Ázie, som nemal na mysli priamo prírodné odchyty, ale sú pravdepodobne produkované na farmách. Aziati to s garnátmi všeobecne vedia, ale tie tony vzhľadom k váhe jednotlivca, som mal na mysli len ako slovnú hračku. Kto vie ?
V akvarijných chovoch samice úplne bežne odnosia vajíčká aj embryá a poznám kvantá chovateľov, ktorý ich nielen chovajú, ale aj sporadicky sa podarí nejaké množstvo odchovať, avšak vzhľadom na produkciu jednotlivých samíc / v tisícoch / je odchované množstvo len promilovým podielom.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod clarkii » 05 Jan 2007 17:32 pm

Norman jestli je to ta zena co si myslím.Tak, ta je urcite neodchovává a ty L sumce taky dovází.V pondelí vezu ryby a raky do Passau a Norinbergu.A urcite se u ní zastavím.Sám sem je dovázel ve velikosti 3 cm z Malajsie.Na burze v Rakousku se smej prodávat jen odchovy a tak ti kazdej rekne ze je to odchov.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod zvejk » 11 Jan 2007 10:12 am

Mate nekdo zkusenosti s tim, jak jsou tyto krevetky citlive na NO3? Jednu jsem si dal do akva s rybami, kde je opravdu dost N. Krevetka se ma k svetu, ale mam o ni trosku obavy. CJ v akva zije, M. lanchesteri, postupne vymizeli.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Jenda » 19 Jan 2007 14:26 pm

clarkii napísal:Norman jestli je to ta zena co si myslím.Tak, ta je urcite neodchovává a ty L sumce taky dovází.V pondelí vezu ryby a raky do Passau a Norinbergu.A urcite se u ní zastavím.Sám sem je dovázel ve velikosti 3 cm z Malajsie.Na burze v Rakousku se smej prodávat jen odchovy a tak ti kazdej rekne ze je to odchov.


clarkii, dovážel jsi krevetky z Malajsie? Dovážíš i jiné krevetky?
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Vaclav Svoboda » 25 Jan 2007 15:58 pm

Dobry den, potreboval bych poradit....
Chovam tuto krasnou krevetu, spolecne s zivorodkami a jinymi druhy krevet.
Atyopsis moluccensis vsak cca pred tynem zacala jakoby svlekat krunyr v oblasti "hrudniku" vypada to jako puchyr, ktery na kraji zacina cernat a upadava, nezda se, ze by se pod nim tvorila nova slupka, mam dojem ze se nejedna o klasicke svlekani. Co s tim?
Obrázok používateľa
Vaclav Svoboda
 
Príspevky: 9
Obrázky: 1
Založený: 24 Jan 2007 17:52 pm

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Norman » 25 Jan 2007 17:23 pm

Vaclav Svoboda: velmi by pri tomto pomohlo foto, pripadne si prejdi stranku http://www.garnelenkrankheiten.de/home.html ci tam nenajdes to, co ma tvoja krevetka.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Vaclav Svoboda » 30 Jan 2007 17:25 pm

Norman napísal:Vaclav Svoboda: velmi by pri tomto pomohlo foto, pripadne si prejdi stranku http://www.garnelenkrankheiten.de/home.html ci tam nenajdes to, co ma tvoja krevetka.


Diky za pomoc, hned jsem zaukoloval nemecky mluvici pratele. Fotku dodam hned zitra, snad to k necemu bude, mam dojem, ze se to porad zhorsuje.
Vsim sem si, ze davas do svych akvarii dubove listi a sisky modrinu?
Je to kvuli ph?
Pouzivam raselinu ve filtru je to pro krevetky ok?
Obrázok používateľa
Vaclav Svoboda
 
Príspevky: 9
Obrázky: 1
Založený: 24 Jan 2007 17:52 pm

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Norman » 30 Jan 2007 17:57 pm

Mne sa raselina neosvedcila. Ph ovplyvnila aj tvrdost, ale bolo to prilis nestabilne a narocne na merania. Teraz pouzivam iontomenicovu vodu a meriam len velmi striedmo. Dubove listie a jelsove sisky davam kvoli fungicidnym ucinkom a pre lepsie zvliekanie. Okrem toho obidve tieto prirodniny vacsie krevety s chutou zeru ;) Najme pred a po zvleku.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Jenda » 30 Jan 2007 19:58 pm

Rašelina se mi také neosvědčila, stejně jako bambus nebo málo vyluhované kořeny. Velmi špatně reagují na přítomnost látek, které se z nich uvolňují. Voda nesmí mít nažloutlý nádech, jinak mi krevety odchází. Vstupní vodu prakticky neupravuji, je to náročné na čas a peníze. Buď se krevetky adaptují a bude se jim dařit, nebo je nebudu chovat. Šišky jsem doposud nezkoušel, prozatím se k tomu ani nechystám. Velice se mi osvědčuje pokrýt celé dno subtrátem, který je směsí různé velikosti zrn, od drobného písku až po štěrk. vrstva substrátu je malá, sotva pokryje dno. Další součástí dna jsou drobné úlomky vyluhovaného kořenu. Snažím se takto zvětšit povrch dna. Je to prospěšné pro stabilitu nádrže a vetší potravní nabídky v podobě nárostů sinic, řas, bakterií a hub. Slabá vrstva substrátu je z důvodu lepšího čištění, výkaly nezapadnou do dna. Další součástí dna jsou listy, ty musí být minimálně několik týdnů předem vyluhované, opět z důvodů zbavení se látek, které se z nich vylučují. Krevetky takto připravené listí milují a okamžitě po jeho vložení do nádrže se na něj vrhají a ožírají ho. Občas substrát promíchám, aby se krevetky dostaly na místa, na která nemohly.

Krevetky jsou relativně adaptabilní, co se týká pH, vodivosti, tvrdosti, alkality. Co nesnáší, jsou velké a náhlé výkyvy těchto parametrů a dále nesnáší dusíkaté a toxické látky.

Jeden můj samec A. moluccensis před 14 dny přišel o jednu nohu z pvního kráčivého páru. Od té doby nežere a minimálně se pohybuje. Zbarven je stále stejně, krásně oranžově.
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Vaclav Svoboda » 31 Jan 2007 10:48 am

Diky za cenne rady, rusim raselinu a sbiram listi.
do meho fotoalba pridavam nemocnou krevetku.

a mohla by ji pomoct malachitova zelen, nebo taky neni vhodna jako vetsina rybych leciv?
Obrázok používateľa
Vaclav Svoboda
 
Príspevky: 9
Obrázky: 1
Založený: 24 Jan 2007 17:52 pm

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Norman » 31 Jan 2007 23:10 pm

malachytova zelena by ju tiez odrovnala. Doteraz som videl len jedine komercne "chemicke" liecivo pre krevety, tusim od amtry to bolo. Samozrejme sakramentsky drahe :(
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod raki » 01 Feb 2007 09:20 am

Jenda napísal: Další součástí dna jsou listy, ty musí být minimálně několik týdnů předem vyluhované, opět z důvodů zbavení se látek, které se z nich vylučují. Krevetky takto připravené listí milují a okamžitě po jeho vložení do nádrže se na něj vrhají a ožírají ho.

Mohol by si to prosím ťa upresniť? Do akvaria davaš zelené listy z dubu? Ako dlho ich luhuješ a v čom? Ďakujem.
raki
 
Príspevky: 53
Obrázky: 1
Založený: 17 Nov 2006 13:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Vaclav Svoboda » 01 Feb 2007 11:08 am

Hoj Norman, napsal si mi ze to vypada na bakterku...tzn ze kreveta je v loji? Myslis, ze se ji da pomoct, nebo ji mam radeji sejmout, nez ji to sezere za ziva?

Dik
Obrázok používateľa
Vaclav Svoboda
 
Príspevky: 9
Obrázky: 1
Založený: 24 Jan 2007 17:52 pm

Re: Krevetka Atyopsis moluccensis

Odoslaťod Norman » 01 Feb 2007 12:11 pm

Expert na choroby nie som, nastastie okrem nejakych otrav som nic horsie pri krevetach nemal. Ja by som skusil prirodnu medicinu. Dubove listy, jelsove sisky, pripadne listy mandlovnika primorskeho (ci juzneho) alebo ako sa vola po slovensky.

Skus sa pripadne poobzerat na tej nemeckej stranke po nejakych bakterialnych infekciach, co tam radia pouzit.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.