Životnosť polystirenového pozadia



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Životnosť polystirenového pozadia

Odoslaťod mig07 » 28 Dec 2006 20:56 pm

O polystirenovom pozadí je tu písane už dosť, ale mna zaujimá životnosť.
Planujem dať do akva polystirenové pozadie. Ale niekde som čítal že nemusia dlho vydržať. Planujem pozadie 5x0,6m a nechcelo by sa mi to po pár rokov vymienať. Tak mi napíšte ako dlho ho máte a či sú na ňom nejaké viditelné zmeny. Díky
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Životnosť polystirenového pozadia

Odoslaťod jojko » 28 Dec 2006 21:00 pm

Ja mam pozadia z polystirenu a purpeny vo viacerych akvariach a urobil som ich niekolko desiatok, najstarsie ma cez 10 rokov a okrem rias ziadne zmeny
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Životnosť polystirenového pozadia

Odoslaťod janko » 28 Dec 2006 23:15 pm

no , ja ti z vlastnej skúsenosti poradím PUR penu je ľahko tvarovateľná , v prípade že to pose.ieš, dostriekaš novú vrstvu , čo pri polystyréne nie je možné a pur-ka sa dá i natierať silikón - akrylátovou farbou a je to podľa mňa lepšie a rýchlejšie.

nepoznám spôsob , ako natierať farebne polystyrén
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Životnosť polystirenového pozadia

Odoslaťod Katarinka » 02 Jan 2007 14:28 pm

No, ja mam tiez pozadie z polystyrenu + silikon a obsypane pieskom, ale planujem ho vyhodit a urobit nove z tenkych platov kamena. Chovam africkych tlamovcov a viackrat sa stalo, ze pri obžierani zelenej riasy z pozadia, "odkusli" aj kus pozadia. A na tom tmavom pozadi tie vylupnute biele miesta "kricia". Casom sice zarastu riasou, ale aj tak ma to hneva. A to mam to pozadie len cca 7 mesiacov. Predpokladam, ze ma teraz vsetci zacnu napadat, ze to bolo zle vyrobene pozadie. Ale ja som puntickar a veru som si dala zalezat, aby som tym silikonom ponatierala kazdy kusticek. Neviem, mozno ked je polystyren povrchovo inak upraveny ako ciernym akvasilikonom je odolnejsi, ale ja mam takuto skusenost.
Katarinka
 
Príspevky: 257
Obrázky: 16
Založený: 27 Apr 2006 14:28 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: Životnosť polystirenového pozadia

Odoslaťod Attila Szabó » 02 Jan 2007 15:56 pm

Ja mám takéto pozadie cca. 8 ročné a nejaví známky žiadneho poškodenia či zmeny.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Životnosť polystirenového pozadia

Odoslaťod Bob » 03 Jan 2007 09:04 am

mig07 napísal:O polystirenovom pozadí je tu písane už dosť, ale mna zaujimá životnosť.

Myslim, ze sa nemusis obavat. Podla mna je nater silikonom zbytocny. Nie je pevny a farebnost pozadia mozes dosiahnut farbou piesku a da sa opravit aj polystyren. Miesta, ktore sa ti zdaju ploche mozes dostriekat Pur penou a pokracovat v tvarovani. Ak to potom cele natries 3x epoxidovou zivicou, tak to pozadie musi prezit aj to akvarium :)
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Životnosť polystirenového pozadia

Odoslaťod Attila Szabó » 03 Jan 2007 13:54 pm

... najlepšie je také pozadie, ktoré prežije aj akvaristu :wink: :?
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.