Patrox's akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Patrox

Odoslaťod arowana » 03 Jan 2007 00:40 am

Ešte malá oprava pomenovania / len kôli zaujímavosti / Botia macracantha. Po revízii systematiky rodu Botia, pán Kottelat v 2004 premenoval tento druh na Chromobotia macracanthus.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Patrox's akva

Odoslaťod dudy » 03 Jan 2007 09:58 am

k fotke aktualneho stavu uz len nakreslit podorys s nacrtnutim ake rastliny su kde vysadene a moze to ist smelo do

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2006.cgi
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Patrox's akva

Odoslaťod Patrox » 03 Jan 2007 10:33 am

Kubo: Bagristi u mňa nie sú, ako písal arowana. Zo 4 mám jeden pár a ten sa mi pravidelne trie, Zo začiatku na list anubiasa potom to skúšali na kokose. Potom som im dal do pravého zadného rohu ploskáč a od vtedy sa trú naň. V jeho okolí si to trochu prispôsobili (ale nič strašného...) Čo sa týka odchovu, nemám na to priestory. Tak že to nechávam na "prírodu v akva". Ale zatiaľ ikry po cca 2 dňoch.... neviem. Podľa všetkého im niečo chýba (v zložení vody) a nevyliahnú sa. Inak A.cacatuoides sa v pohode trú a dokáže ich vždy pár prežiť, aj včul mám dvojdňový poter.
dudy: Neboj až tak ružové to nieje... :wink:
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Patrox's akva

Odoslaťod Kubo » 03 Jan 2007 20:03 pm

Tak to som rad potom je to v pohode.

To arowana:Ano vsimol som si aj tie akary bodkovane a zelene myslim ze tam boli tiez no nevedel som ktore si mam vybrat tak som nakoniec vzal tie hnede.Snad by som vzal aj parik zelenych a bodkovanych ale to by som musel vediet na 100% ze je to parik.Hnede akary maju priestoru XXL su v tej 530tke takze pohoda.Pamatam ked som mal 2pariky akar modrych boli krasne ale robili krateri.Casto sa mi vytierali dokonca som ich predaval jeden cas do Chovexu na Zvonarskej myslim alebo Kovacska uz teraz presne neviem.Boli to ryby ktore sa mnozili bez problemov a vzdy ma fascinoval pohlad na pohyblivy huf mladych rybiek ktorych bolo minimalne 300.Tak preto som chcel po dlhsej dobe skusit parik inych tak som vzal tie hnede a myslim , ze odchovat cichlidu nieje problem skor podla mna by bol problem pre bezneho akvaristu odchovat nejaku tetrovitu rybu a ja osobne na tie narocnejsie by som si asi vobec netrufal. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Patrox

Odoslaťod arowana » 03 Jan 2007 20:12 pm

Kubo : trúfať si treba vždy, lebo ináč sa človek nič nenaučí. Čo sa týka L. curviceps / príp. L. dorsiger /, je pri veľkosti v akej sa na predajniach ponúkajú, dosť ťažko definovateľné pohlavie. Odporúčal by som minimálne 6 rybiek, pri ktorých už je aj šanca na výber páru, ktorý bude navzájom aj fungovať.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.