rastlinky



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

rastlinky

Odoslaťod havko » 28 Nov 2006 01:14 am

nemozte mi poradit,hladam nejake nie moc narocne rastlinky sfarbene do cervena,do zadnej casti mojho akva,cize do vodneho stlpca 5,dik,svetlo mam poriesene na dobrej urovni,takze s tym by nemal byt problem
havko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 19 Nov 2006 17:57 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Reklama

Re: rastlinky

Odoslaťod domca » 30 Dec 2006 14:37 pm

stolistok červeny(daju sa zohnat prevažne vo všetkých tečúcich vodach :wink: )
domca
 
Príspevky: 35
Založený: 25 Nov 2006 15:31 pm

Re: rastlinky

Odoslaťod mig07 » 30 Dec 2006 17:53 pm

Červené rastliny,podla mojich skusenosti su všetky naročnejšie na svetlo minimalne 0,6W/l . Môžem sa aj mýliť. Všetky nepoznám ale čo som mal tak boli naročné.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: rastlinky

Odoslaťod vest » 30 Dec 2006 19:13 pm

Červené sú vždy náročné na svetlo a živiny.Čítaj a uč sa.
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: rastlinky

Odoslaťod ACAB » 30 Dec 2006 21:56 pm

Presne tak, treba len citat a ucit sa :idea:
Jedine len tak budes mudrejsi :roll: a nebudes musiet zakladat takuto temu :)
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rastlinky

Odoslaťod martin_s » 30 Dec 2006 23:46 pm

Cervene rastliny byvaju narocne hlavne na svetlo ako tu uz bolo povedane a na Fe a CO2
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: rastlinky

Odoslaťod marek48 » 05 Jan 2007 12:16 pm

Zdravím všetkých akvaristov nechcem zakladať novú temu ale chel by som sa spítať či náhodou neviete od čoho mi možu černiet kraje listov,hlavne anubiasy.
marek48
 
Príspevky: 121
Obrázky: 12
Založený: 03 Jan 2006 23:15 pm
Bydlisko: Pusté Ulany

Re: rastlinky

Odoslaťod vincenzo » 05 Jan 2007 14:19 pm

Ja by som potreboval akutnú pomoc.Pred sylvestrom som si išiel kúpiť ryby.Mal som doma pripravené 9l akva s 3 dnovou vodou.Ale kúpil som aj nové akva 25l.Prehodil som vodu a kedze mi trčali rastliny tak som ho dopustil z vodovodu.Druhý deň po obede bolo všetkých 6 rybyčiek mrtvých.Myslím že to bolo šokom.Ryby boli z nákupného centra, kde boli "varené" skoro 30 stupňovou vodou. A než sa táto zozriala aspoň na dvadsaťpäť už sa začali mikať.Akva som pre istotu vydezinfikoval a dobre opláchol.Som začiatočník, už budem rozvážnejší a akva budem vytvárať postupne.Než som zasa začal zakladať od znova, rastliny boli v plykej nádobe(v asi dosť chladnej vode)a predtým ako som ich predvčerom zasadil do akva z vodou 25st. som ich vydezinfikoval v roztoku Preventin.Včera som ale už na dvoch listoch zo spodu spozoroval také celkom veľké akoby plesňové bubliny.Neviem čo to je?.Už som tie listy odšiepil a zahodil.Teraz makám ale bojím sa čo najdem večer doma?Neviem či mám zahodiť tie rastliny a kúpiť nové alebo vyliať celú vodu a opäť vydezinfikovať akva a začať znovu odznova alebo je šanca že sa rastliny s toho dostanú a bude to o.k? Ryby som zatiaľ nekúpil,chcel som až nabudúci týžden vo štvrtok alebo v piatok ale teraz neviem či mám pozorovať akva alebo ho rychle vypustiť??? Za rady vopred ďakujem.
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rastlinky

Odoslaťod laci » 05 Jan 2007 14:34 pm

vincenzo napísal:Ja by som potreboval akutnú pomoc.Pred sylvestrom som si išiel kúpiť ryby.Mal som doma pripravené 9l akva s 3 dnovou vodou.Ale kúpil som aj nové akva 25l.Prehodil som vodu a kedze mi trčali rastliny tak som ho dopustil z vodovodu.Druhý deň po obede bolo všetkých 6 rybyčiek mrtvých.Myslím že to bolo šokom.Ryby boli z nákupného centra, kde boli "varené" skoro 30 stupňovou vodou. A než sa táto zozriala aspoň na dvadsaťpäť už sa začali mikať.


Ryby aj so sáčkom daj do pripraveného akvária ale to by malo mať teplotu vody podľa druhu rýb aké ideš vkladať, teda bežne od 22 do 26 stupňov. Po vyrovnaní teploty vody v sáčku, s vodou v akváriu, môžeš vpustiť ryby do akvária.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: rastlinky

Odoslaťod vincenzo » 05 Jan 2007 15:01 pm

Vdaka Laci.Teraz som začal konečne získavať informácie cez net, tak už viem že to bola blbosť.Ale nevieš čo môže byť tým rastlinám čo som spomínal.Neviem či ich nemám vyhodiť a či do tej vody dať vôbec ryby?
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rastlinky

Odoslaťod laci » 05 Jan 2007 15:40 pm

O ake rastliny ide?
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: rastlinky

Odoslaťod Raviolka » 05 Jan 2007 15:47 pm

Vincenzo, dezinfikovat rostliny je dost ožehavá věc - většinou je tím dost vážně poškodíš. Pokud na to nemáš nějaký vážný důvod - výskyt infekční choroby, ne uhynutí rybek z důvodu, který jsi popsal ty - tak potom to má smysl... jinak je to zbytečné riziko. Stačí kupovat rostliny ze spolehlivého zdroje... vím, to se lehko řekne :wink:
Ty plísňové bubliny, to si nedovedu představit... plíseň, šnečí vajíčka... může to být cokoliv, ale nedělej si z toho hlavu. Rostliny klidně do nového akvária dej. Už je moc nedezinfikuj, nebo zničíš baktérie, které mají na listech... už se asi stalo :wink:

Ve čtvrtek nebo v pátek nebude akvárium připravené na zaplnění rybama. Je to akvárium jen 25 l? A jaké ryby jsi tam chtěl chovat?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: rastlinky

Odoslaťod vincenzo » 08 Jan 2007 08:10 am

Sorry Raviolka nemohol som skôr reagovať.Ďakujem za všetky rady.V tom akva to vyzerá lepšie ale občas sa nejaká bublina objavý.Vlastne mi zostala len jedna rastlina.Jedna taká ťahavá bola úplne mäkká a ako som sa jej dotkol začala sa rozpadať, rovnako aj plávajúce rastliny.Tá čo mala tie bubliny je tak 10cm vysoká zo širšími listami.Ani podla knihy ktorú doma mám to neviem identifikovať.Chcem chovať bojovnicu s 2-3 samicami a 2 kusy prísavníkov.Je to na 25l akva primerané? Ďakujem.
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rastlinky

Odoslaťod laci » 08 Jan 2007 08:20 am

vincenzo napísal:Chcem chovať bojovnicu s 2-3 samicami a 2 kusy prísavníkov.Je to na 25l akva primerané? Ďakujem.


Počet rýb ano.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: rastlinky

Odoslaťod vincenzo » 11 Jan 2007 15:03 pm

Chcem sa spýtať na to moje 25l akvarko koľko a akých rastlín by ste mi odporučili.Budem chovať 4 bojobnice a 2 prísavníky.Tá moja posledná stredne širokolistá zelená rastlina čo som spomínal zatiaľ prežila, ale ako sa volá to neviem. Vopred ďakujem.
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.