Crystal red shrimp.



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Macadlo » 31 Dec 2006 12:00 pm

Ahoj ja ked som choval Crystal red taktiez som ich krmil zivou artemkou a Red cherry krmim pravidelne doteraz a ked som ich tak pozoroval obcas chytili aj zivu ale povacsine pozbieraju cerstvo hynuce artemky zo dna
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Reklama

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod arowana » 31 Dec 2006 15:14 pm

Samozrejma, že Caridina nie je dravec, ale ako každý z tejto skupiny je detritofág a kompostér. To znamená, že konzumuje každý organický odpad, ktorý je ešte druhotne stravitelný a energeticky vyťažitelný. Samozrejma, nežerie ani "crystalka" živú artémku, aj keď vačšie jedince evidentne vaľmi šikovne dokážu klepietkami zbierať aj artémku, ktorá vysilená v sladkej vode sa zmieta už len na dne. Čerstvo uhynutá, je však konzumovaná v hojnom množstve.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Norman » 02 Jan 2007 13:32 pm

Jenda: Mlade babaulti po vypusteni maju velkost asi len 1/3 velkosti mladych trebars N. heteropoda. Ale zase je ich vyse stovky na "vrh". U mna som mal zatial 2 vrhy od velkej samice a 2 vrhy od mensej. Pri poslednom scitani stavu som napocital 30 kusov pri krmeni. Povodne som kupil zaciatkom oktobra 10 ks, z toho som dal nejake samce k babaulti var. "malaya" z ktorych mam asi 6 obrovskych plnych samic, ale ziadneho samca. Tam vsak zelene akosi neprezili (resp. nevidel som ich od vtedy takze si myslim, ze tam nie su, pH 7, gH 15). Ked to spocitam tak ztrojenie populacie za priblizne tri mesiace, nie je az take zle. Akkurat teda, ze ich prezije zlomok a rastu velmi pomaly.

Vymene som vzdy nakloneny :) Ale este su moc male na rozoznanie pohlavia.

K artemii mozem odpovedat uz aj ja :) Kedze prebytky som pocas vianocnych "prazdnin" skrmoval aj krevetkam, tak ich predsa len "lovia". Artemia casom klesa ku dnu a nehybe sa az tak sikovne, takze ju krevetky lahko dolapia, pripadne zozeru ked lezi uhynuta na dne. Avsak napr. cyklopa, ktory mi tiez zije v niektorych akvarkach (nepytajte sa ma prosim ako sa tam dostal a ako preziva lebo sam netusim) nechytia :)

Jeeej, jasne, ze si ta pamatam ;) Ako moluky a ostatne krevetky od Papika ? Mne nieco poslo :(, najma BEE, ale to mi vraveli, ze su chytene.

Inak tie M. sp. "chameleo" sa mi sparili hned prvu noc, ale samica to pustila po par dnoch, no dnes rano mala znova nasadne a samec sa zvliekol.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Norman » 02 Jan 2007 13:45 pm

Este k tomu nedonoseniu. Neviem co im vadi, ale napr. sp. Nektarinen obcas vajicka zaplesneju, zaujimave je to, ze nie vsetky, ale len cast a ten zvysok sa normalne vyvinie hned vedla tych splesnetych. Neviem preco samice tohto druhu "nevyhadzuju" tie splesnete von :(

Napr. u sp. Tuepfel nasadia bujne do 40 vajicok, ale kazdy den maju o 1-2 menej az nakoniec nedonosia ziadne. Teraz to riesim tak, ze samicu odlovim do uhorkoveho pohara a tam v klude donosi. Neviem preco v skupine nedonosia :( Pritom ich je v 35l cca 15 ks, ale samce stale lietaju ako splasene, takze to moze byt stresom alebo ich dobiedzanim.

No a pri crystallkach je to podla mna vodou. Vajicka sa nevyvijaju spravne. "Neozltnu" vcas a tiez ich pomaly stracaju. Max. som videl samicu, co nosila 28. den a potom sa zasila a vypustenie som v priamom prenose nestihol, ale samica po zvleceni zvacsa do 3 dni uhynie :( neviem preco, samci su uplne v pohode. Aj ked zo zaciatku mi neprezivali zvleky ziadne crystallky, ale uz davam jelsove sisky a dubove listy, takze tieto problemy ustupili. Takisto som presiel z vody destilovanej na iontomenicovu (odpadla regulacia pH s raselinou a HCl).

U ostatnych kreviet ak nasadia, tak donosia, ci uz sa jedna o primitivny alebo specializovany typ.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Raviolka » 02 Jan 2007 13:55 pm

Jendo, nejenom že krevetky lapají artémii, která se už jen tak škube kousek od dna... japoniky ji běžně nahání i ve vodním sloupci :wink: Ale největší překvapení jsem zažila, když jsem instalovala filtr a do proudu vody dávala artémii kvůli molukám. Tygři se postavili do proudu na kořen, nastavili klepítka a naprosto soustředěně se snažili artémii chytit... hráli si na brankáře... :lol:

Psala jsem o tom tady:
http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=46620#46620
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Jenda » 03 Jan 2007 01:21 am

Normane, že jsou mláďata babaulti menší jsem četl, ale že o tolik, to jsem netušil. Také mě dost překvapuje počet mladých v jedné snůšce. Proč mají ostatní druhy s přímým vývojem jen několik desítek vajíček, když je fyziologicky možné jich mít stovky jako u babaultin? Zajímavá evoluční otázka. Ale zpět. Jak to, že jich přežije jen zlomek? Hynou z neznámých příčin? Nejsem příznivcem křížení druhů nebo variet, maximálně jen pro studijní účely. Co potom dělat s případnými mláďaty? Pokud je člověk nešíří mezi další chovatele, tak snad. Když se ale někomu prodají nebo darují a řekne se, že jde o křížence, tak se to postupem času, novými chovateli a s přibývajícími generacemi nových zvířat zapomene, což zvyšuje už tak velký chaos.

Výborně, že jsi nakloněn případné výměně. Já nejraději kupuji co možná nejmenší krevetky, ale musí být tedy poznat, o co jde. Pokud si jich člověk vezme 20 nebo 30, tak tam budou zastoupeny obě pohlaví.

S tou artemií je to zajímavé, možná si to také vyzkouším.

U Papíka jsem bral jen Bee a Moluky. Do nynějška mi z Bee uhynula třetina a to převážně při transportu a adaptaci. Nyní jich mám něco kolem 20 kusů. Prozatím vypadají dobře, snad se budou i množit, uvidíme. Škoda, že Ti ty tvoje krevetky odešly. Moluky přežili všichni – 2 samci a 4 samice. Jeden samec mi přišel před několika dny o nohu (o tu největší kráčivou), vůbec nevím jak se mu to mohlo stát a vůbec nevím, kam jí dal, nenašel jsem jí. Vypadá ale v pohodě a jsem zvědav, zda mu doroste. Teď je zkouším krmit naloveným živým planktonem, zatím to vypadá dobře. Plankton nepadá ke dnu, ale neustále se vznáší a také se hned nerozkládá jako umělá krmiva.

Gratuluji Ti k dosavadnímu chovu M. sp. „chameleo“. Moc se mi tyhle krevetky líbil stejně jako M. eriocheirum, ten byl super!!!! Momentálně připravuji několik nádrží k chovu krevetek rodu Macrobrachium. Už se těším na jejich chov. Mimochodem, při našem hovoru u Papíka jsi se zmínil, že asi tak 90 % druhů krevetek je nepopsaných. To jsi někde četl nebo je to Tvůj odhad?

S tím plesnivěním snůšek nemám zkušenosti, nikdy jsem to u svých zvířat neviděl. A ta plesnivá vajíčka jsou vždy vedle sebe na určitém místě snůšky nebo jsou plesnivá jednotlivá vajíčka rozptýleně po celé snůšce? Za jak dlouhou dobu od nakladení se plíseň objeví. Není tam nějaký problém s oplodněním? Je zajímavé, že se část vajíček dokončí vývoj vedle plesnivých. Nebo že samice ty špatné nedokáže oddělit. A těch zkažených se zbavuje až při svlékání? U těch Tuepfel můžou být příčiny nejrůznější. Že by to bylo vlivem stresu ze strany samců je možné. Ale zase, pokud samice není receptivní, tak si jí samci většino příliš nevšímají, ale těžko říci. Důležité je, že alespoň někde vývoj dokončí, i když třeba ve sklenici.

U těch Crystal red“ netuším už vůbec. Mě se stalo, že při jedné krizi a hromadném úhynu mi přednostně odcházely samice s vajíčky.
Naposledy upravil Jenda dňa 20 Apr 2007 15:45 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Jenda » 03 Jan 2007 01:35 am

Raviolko, nic podobného jsem u svých zvířat nikdy nepozoroval, ale je nanejvýš zajímavé a kroutím nad tím hlavou, co všechno je možné. Moluky mám společně s několka samicemi Red cherry, ale ty se nepokoušejí nic filtroval, spořádaně okusují řasy, a to všude i v tom největším proudu (to naznačuje, že jim vodní proud není cizí a že pochází z proudících vod)
Ve všech nádžích mám namnoženy blíže neurčené drobné korýše, kteří tam neustále šmějdí jak na dně, tak ve vodním sloupci. Svojí velikostí se to může blížit naupliím žábronožky. Nikdy jsem si nevšiml u žádného druhu krevetky aktivního lovu těchto tvorů.
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod arowana » 03 Jan 2007 01:47 am

Papík je v porovnaní s inými fy. ešte dobre a seriózne vyzerajúci podnik. Nechcem konkretizovať mnoho ďalších, aby som im nekazil úplne meno a kšeft. Čo sa drancovania prírody týka, plne sTebou súhlasím. Nevieš si ani predstaviť za aké ceny sa mnoho živočíchov z trópov ponúka. Pri tých halierových cenách, ktoré našťastie predraží len letecká preprava, veterinárne poplatky, clo a DPH, je ešte aj pri obrovskom úhyne hrubý zisk takmer 100%. Prečo by sa preto mali poskytnúť zvieratám dôstojnejšie podmienky v honbe za ziskom ? Veď je to len tovar ako každý iný a každému predsa ide len o zisk. Alebo snáď nie ?
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Norman » 03 Jan 2007 12:09 pm

Jendo: zohnat samca "Malaya" je podla mna nemozne, a z konzultacii s rakuskymi chovatelmi, ze aj v beznych chovoch zelenych babaulti sa obcas vyskutnu hnede, som sa pokusil "skrizit ich". Ale aj to bezvysledne kvoli velmi odlisym parametrom vody v ktorych ich drzim. Avsak v buducnosti sa k tomu vratim, ked sa uvolnia nadrze :)

Co sa tyka cielenych alebo nechcenych krizeni, tak "nepodarky" idu na stravu cichlidam, urcite by som nic neustalene nevypustil medzi ludi ;) Dost velky mismas s tym robia aziati a nemci :D

Z BEE a im podobnych mali u Papika tusim 3 akvarka, bral som len z jedneho a aj to po upozorneni, ze je to na moje riziko len 5 ks. Ostali mi dve, pravdepodobne samci :( Zacinam mat podozrenie, ze samice su vyberavejsie ;)

Tie Eriocheirum sa velmi pacili aj mne, hned by som ich zobral, ale mali len samce :( Bolo by to prve zaujimavejsie "zivorode" macro u mna okrem assamense, stalo by za pokus. Chamelea neviem, ci sa podari odchovat, pretoze vajicka su este mensie ako u Neocaridin a Caridin (zatial zhruba tak male ako u babaulti) aj ked ich je tak od oka mozno aj tisic. Ked ale priratam, ze larvy M. lanchesteri ako "lahko odchovatelne" mi vydrzali max. 2 tyzdne a to som sa pri nich piplal s nalevnikom, tak ani pri Chameleo si nebudem robit velke nadeje.

U Papika som bol z prvu nadseny, len po chvili ma to preslo. Krevetky boli v nie najlepsich podmienkach, ale je to velkoobchod, takze zazraky som necakal. Skoda, ze som tak daleko a nemozem tam chodit castejsie pre "cerstve" dodavky.

Co sa tyka popisov kreviet, tak je ich sice dost, ale velmi sa medzi sebou podla autorov lisia, dokonca niekedy aj v takych veciach ako je pocet clankov koncatin, zubov rostra, pocet, tvar a farba vajicok a podobne, takze nejake "vieryhodne" mi nepripadaju. Napriklad aj u babaulti je "popisanych" vela druhov/poddruhov/variet s oblastou rozsirenia od zapadnej ciny, cez indiu az po turecko. Pritom sa niekedy lisia dost podstatne a hadzu sa do vreca "cf. babaulti". Takze chaos v tom je. Nieco do seba ma aj to, ze je malo vyskumov a popisov prirodnych druhov, a dost sa robia "skatulky" na slachtene formy.

To plesnivenie byva lokalne, raz je na chvoste splesnety zhluk vajicok, raz blizsie pri tele. Nie su roztrusene jednotlive plesnive vajicka. Tie plesnive su akoby "napuchnute" s klasickymi plesnovymi "chlpami" takze sa mozu nejako prichytit a samica sa ich nevie zbavit az do zvleku. Tazko posudit, nestudoval som to pod mikroskopom. Az taky silny zaludok nemam a stacilo mi ked som si pozrel http://www.garnelenkrankheiten.de/home.html a uz z niektorych chorob mi doslo nevolno :) Pozoroval som ho len niekolko krat, vzdy to malo viac samiciek naraz, ak nie vsetky, ale ziaden uhyn dospelych som nezaznamenal a mlade su tam stale nove, takze nieco sa rodi.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Norman » 03 Jan 2007 12:12 pm

Este co sa tyka tych babaulti, tak bezne sa mlade krevetky spaciruju po pene biofiltra, ale babaulti sa spaciruju aj v pene :shock: , takze pri vcerajsom cisteni filtra som musel v kybli chytat mlade kavovou lyzickou :)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Jenda » 05 Jan 2007 01:05 am

Normane, je zvláští, že se nedají sehnat samci Malaya". Čím si to vysvětluješ? Upřednsotňování nebo nápadnost samic při lovu nebo citlivostí samců na transport nebo obchodní úmysl...

U mě končí nechtěnné krevetky v tlamě drápatek. Je to kruté, nedělám to s lehkým srdcem, ale exponenciální růst krevetčí populace si nemohu v panelovém domě dovolit :-). Probírka je však v některých případech nutná. Platí zde, že méně znamená více. Jak je v nádrži moc krevetek, tak přestávají růst (i při dostatku krmiva) a celá populace nestojí za moc. Proto je lepší jich část obětovat (pokud se člověku nepodaří je někde udat) ve prospěch těch druhých. Typickým příkladem jsou Red cherry, které neustále selektuji a vyřazuji vždy nejsvětlejší jedince. Vždy dbám na to, aby vajíčka donosily jen nejvybarvenější samice. Snažím se vyselektovat superčervený krevetky.

Kéž by všichni byli tak svědomití jako ty a nešířili dál křížence!

Nejenom u Bee, ale i u Bumblebee mám podezření, že jsou samice poněkud citlivější. Jinak, prozatím hážu všechny hnědé krevetky do jednoho pytle univerzálního názvu Hnědé krevetky. Je v tom takový chaoz, že se ani už nesnažím se v tom zorientovat. Prostě hnědá krevetka. Existuje jakási obecná představa (tedy alespoň si to myslím) jak má vypadá typická Bumblebee a typická Bee, ale spousta jedinců nebo populací má přechodné znaky. To mi teď připomíná foto a popisku hnědé krevetky tvého článku ve druhém čísle časopisu Akvárium. Tam bych se spíše přikláněl k názoru, že jde o Biene - bílá páska přes hlavu, nečervenalá hlava a konec zadečku, typické bílé pruhování, bílé tečky na ocasním vějířku. Už jí chybí k dokonalé Biene jen dvě drobné bílé tečky na hřbetní straně v místě prvného hnědého pruhu. Ale jak říkám, je v tom takový chaoz, že co člověk, to jiný názor, takže u mě je to jen další hnědá krevetka. Normane, chováš nějaké hnědé krevetky, které mají hnědou hlavu, tedy Bumblebee? Já ať se snažím jak chci, tak vždy narazím na krevetky s bílou hlavou.

Samičky Bee od Papíka už mají vaječníky plná vajíček, tak se podaří něco odchovat, moc bych si to přál.

Já mít místo, tak už ty Eriocheirum mám doma, úžasní tvorové!!! Daří se Ti odchovávat M. assamense? Při odchovu larev ti přeji hodně zdaru. Už jsem zkoušel japoniky, něco se mi podařilo odchovat, ale je to hrozná piplačka. Teď se do toho asi opět vrhnu a na věc půjdu trochu jinak. Zajímavou a inspirativní knihou je "How to raise and train your peppermint shrimp" od April Kirkendoll. Je to sice o odchovu slanovodního druhu Lysmata wurdemanni, ale je tam spousta užitečných rad a postřehů, která se dá určitě zužitkovat i pri odchovu krevetek rodu Macrobrachium. Chováš i slanovodní krevetky?? Já prozatím ne, ale už po nich pokukuju.

Popis nových druhů je široké téma na samostatnou diskusi. Mě jen překvapuje, jak je možné, že někdo zjistí o několik zoubků nebo chloupků víc nebo míň a hned popisuje nový druh. Vždyť to přece není možné. Vždyť existuje variabilita v rámci jedinců i celých populací, je zde vliv prostředí na fenotyp zvířat - např. může být vliv teploty na velikost rostra a jeho ozubení atd. Možná to je tím, že vědci jsou hodnocení za vědecké publikace, musí publikovat a tak to zkouší. Když popíší to, co už je popsáno, tak nevadí, nikdo jim hlavu neutrhne, když popíší skutečně něco nového, tak fajn, vyšlo to. Hlavně být první a mít toho kupu. Dalším problémem je publikování v obskurních těžko dostupných časopisech, nízká erudice asijských vědců, málo financí plynoucí na výzkum atd. atd. Je toho opravdu hodně, co by se dalo na toto téma říci.

S tím plesnivěním je to zajímavé, to jsem ještě u svých zvířat nezaznamenal. Zvláštní je, že část vajíčetk přežije, že se plíseň nerozšíří na všechna vajíčka.

Ta velikost mladých Babaultin mě začíná hodně zajímat. Jakou máš hrubost biofiltru? Já mám v nádržích tu nejjemnější, právě z tohoto důvodu. Nebezpečí případného odsávání mladých jedinců při čištění je velký problém, který prozatím řeším tak, že neodkaluji vůbec nebo velmi omezeně. Naštěstí často stačí odstraňování toho, co se zachytilo ve filtru.

Nechováš Normane (nebo někdo jiný) N. zhangjiajiensis přírodní formu??
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Macadlo » 05 Jan 2007 04:06 am

Normen u mna je uplne bezne ze mlade ksevetky lezu do molitanu a to denticulaty klasicke aj cherry zrejme sa tam zivia bekteriami takze treba byt velmi opatrny pri cisteni!!! :wink:
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod zvejk » 05 Jan 2007 09:24 am

No Norman to asi myslel jako prirovnani velikosti ;)
Zrejme mas hrubsi molitan. Ono do takove 10ky se vejdou krevetky mozna i 1cm velike :)
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Norman » 05 Jan 2007 10:29 am

Molitany mam tusim 30ky, do nich cherryny nezalezu, babaulti su mensie. Tie var. "Malaya" kupujem len omylom, ked su primiesane v dodavke inych kreviet vacsinou v Hornbachu, vzdy zopar kuskov sa najde. Samce u babaulti su vseobecne mensie a chudsie, takze pri triedeni cez siete mozno prejdu, kazdopadne som este na samca tejto variety nenatrafil.

M. assamense sa odchovava same. Staci pravidelne cerstva voda a samice krasne nosia. Akkurat v malom akva su dominantni dvaja samci a jedna samica, takze nejaky megaodchov by si vyziadal bud velke akvarium alebo vela malych. Je to vsak druh ktory sa bezne nekupuje, takze aj tych 20-60 mladych raz za 2-3 mesiace je dost a vacsinou ich ani neodlovujem, ale nechavam prezit tie najsikovnejsie v nadrzi s dospelymi. Mlade su velke tak 5 mm + klepietka, su strasne roztomile ako s nimi mavaju a hladaju zradlo :) Ostatne macrobrachia mam len primitivne typy a tam sa mi nedari (resp. nemam cas to krmit kazde dve hodiny kym si sadnu na dno).

Ine "hnede" krevetky nemam. Mam celkovo 4 ks :( 2 stare z Rakuska a 2 nove od Papika. Avsak ani v Rakusku sa nezhanaju lahko, nikto ich nechova, lebo na odbyt idu vacsinou len "cervene a modre".

Jendo, mam na teba prosbu, poslem ti sukromnu spravu.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Astacus » 05 Jan 2007 15:05 pm

Zdravim , mam otazku , mozu ist aj crystalky do spolocneho akva s platami? Vsetci ich chovate samostatne ,tak sa pytam.Dik

Vie mi niekto poradit kde v Bratislave je dobra predajna zaoberajuca sa krevetkami a rakmi?
Obrázok používateľa
Astacus
 
Príspevky: 58
Obrázky: 2
Založený: 31 Dec 2006 12:29 pm
Bydlisko: ZA, BA

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Norman » 05 Jan 2007 15:12 pm

Astacus: dospele crystalky mozu, no kedze su platy dost zrave mlade crystallky by urcite chceli ochutnat.

V Bratislave nie je ziadna dobra predajna zaoberajuca sa krevetami a rakmi. Medzi tie, co maju v ponuke krevetky su Biotop, ZOOdom, Hornbach (avsak nie vzdy). Ostatne mavaju obcas len japoniky a procambarus falax. V BB sa obcas nieco mihne u Richarda Tokuseva a teraz je tam aj nieco nove, ale osobne som tam este nebol. Prejdi di sekciu obchody.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Astacus » 05 Jan 2007 15:37 pm

to Norman : Nehnevaj sa , asi to nepatri sem , ale keby si sa chcel zbavit par crystal red, rad by som par ks kupil ( asi 5 ).Diky
Obrázok používateľa
Astacus
 
Príspevky: 58
Obrázky: 2
Založený: 31 Dec 2006 12:29 pm
Bydlisko: ZA, BA

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod Norman » 05 Jan 2007 15:57 pm

Astacus: keby sa mi ich darilo mnozit, tak ti milerad predam ;)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod xDodox » 11 Jan 2007 12:48 pm

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod ACAB » 11 Jan 2007 15:28 pm

Nadhera :roll:
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod strbino » 11 Jan 2007 15:32 pm

wuaaaaau :shock: :shock:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod kustro » 27 Mar 2008 16:14 pm

po kolko idu asi na slovensku red crystalky? predpokladam ze su narocnejsie o dost na chov a odchov ako klasicke neocaridiny :?
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Odoslaťod Norman » 27 Mar 2008 23:47 pm

V Biotope tusim okolo 110 SK. Ked mas na ne dobru vodu mnozia sa rovnako ako N. denticulata.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod strbino » 27 Mar 2008 23:55 pm

len mat tu "dobru vodu" je podla mna dost umenie
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.