Cichlidka ramirezova



Všetko okolo akvarijných rýb

Cichlidka ramirezova

Odoslaťod Nadira » 04 Jan 2007 19:39 pm

Chcem si zalozit AQ a velmi sa mi paci Cichlidka ramirezova ale na druhej strane chcem aj panciernickov a prisavnikov, podla toho co som si precitala tak ramirezka ma rada makku vodu: Poradi mi niekto, ci mozem dat dokopy tieto ryby? (napr. Corydoras leopardusresp. corydoras sp., hypancistrus zebra a spominanu cichlidku do tropickeho sladkovodneho akva?) Aky by mal byt substrat v akvariu? Mohla by som pouzit 2 substraty - hrubsi a menej zrnity kvoli zakoreneniu rastlin? Dik za rady:). :?:
Nadira
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Jan 2007 11:47 am
Bydlisko: NR

Reklama

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod aquariumfish » 04 Jan 2007 19:46 pm

Ahoj Kde si videla C. Leopard. a Hypanc. zebra??
aquariumfish
 
Príspevky: 42
Založený: 15 Jan 2006 19:52 pm

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod Nadira » 04 Jan 2007 19:54 pm

Tak HZebra na predaj na nete za symbolicku cenu 1200 az 2000 sk:) a leopardusa som este nevidela na predaj, ale opytam sa jednoduchsie, mozem sklbit prisavniky a panciernickov s ramirezkou? Paci sa mi aj Acanthicus adonis.
Nadira
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Jan 2007 11:47 am
Bydlisko: NR

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod caloghero » 04 Jan 2007 20:51 pm

Nadira napísal:Tak HZebra na predaj na nete za symbolicku cenu 1200 az 2000 sk:) a leopardusa som este nevidela na predaj, ale opytam sa jednoduchsie, mozem sklbit prisavniky a panciernickov s ramirezkou? Paci sa mi aj Acanthicus adonis.


mam ramirezky, panciernickov a prisavnikom v jednom akvarku, neviem coho sa obavas? :)
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod Nadira » 04 Jan 2007 21:16 pm

Ani neviem, som citala ze ramirezka potrebuje makku vodu, tak ci to nebude vadit prisavnikom, ci mam dbat na to aby voda mala urcitu tvrdost alebo mam zariadit tropicku sladkovodnu nadrz a rovno ju tam dat:). Aky substrat pouzivas a rastliny?
Nadira
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Jan 2007 11:47 am
Bydlisko: NR

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod caloghero » 04 Jan 2007 21:23 pm

Nadira napísal:Ani neviem, som citala ze ramirezka potrebuje makku vodu, tak ci to nebude vadit prisavnikom, ci mam dbat na to aby voda mala urcitu tvrdost alebo mam zariadit tropicku sladkovodnu nadrz a rovno ju tam dat:). Aky substrat pouzivas a rastliny?


makka je "vzdy" lepsia ako tvrdsia (s uvadzovkami)
o tvrdost sa vobec nestaraj, to co potrebujes je jedine NO2 (musi byt na nule), NO3 v norme, Fe test kvoli rastlinam...
dbaj na to, aby si mala dostatocnu filtraciu, tmavsi strk bez ostrych hran, hrubost 3-5mm, vhodne pre rastliny aj pre rybky, bez vapenca, vela rastlin, primerane osvetlenie, neake to hnojivko, parametre mat v prijatelnom stave a ryby pridat az po dvoch az troch tyzdnoch az ked sa akvarko zabehne

ak by si mala neake pripomienky, kludne zasskuj :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod x-ray » 04 Jan 2007 21:26 pm

Nadira napísal:Ani neviem, som citala ze ramirezka potrebuje makku vodu, tak ci to nebude vadit prisavnikom, ci mam dbat na to aby voda mala urcitu tvrdost alebo mam zariadit tropicku sladkovodnu nadrz a rovno ju tam dat:). Aky substrat pouzivas a rastliny?


prisavnik prezije aj jadrovy vybuch :lol:
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod caloghero » 04 Jan 2007 21:34 pm

x-ray napísal:
Nadira napísal:Ani neviem, som citala ze ramirezka potrebuje makku vodu, tak ci to nebude vadit prisavnikom, ci mam dbat na to aby voda mala urcitu tvrdost alebo mam zariadit tropicku sladkovodnu nadrz a rovno ju tam dat:). Aky substrat pouzivas a rastliny?


prisavnik prezije aj jadrovy vybuch :lol:


L46ku by som neriskoval... :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod jan toman » 04 Jan 2007 21:44 pm

Nadira napísal:Tak HZebra na predaj na nete za symbolicku cenu 1200 az 2000 sk:) a leopardusa som este nevidela na predaj, ale opytam sa jednoduchsie, mozem sklbit prisavniky a panciernickov s ramirezkou? Paci sa mi aj Acanthicus adonis.


Prosim pekne ,ak chces urobit dobry skutok v Novom roku,no a ak mas srdce akvaristu,velmi rad hoc aj odkupim od teba informaciu o tom nete,kde ponukaju H. zebru po ,,1200-2000 Ks.Vzal by som aj 100 kusov.
Sice kamarad Roger mi slubil,ze ma vezme minulu jar do SRN na nakup H.zebra,no nejako mu na mna nezostalo casu. :lol:
Ale Nadirka,s tou informaciou to myslim uplne vazne .A myslim,ze nie som sam na nete,kto by to uvital.Samozrejme,ak nejde o ponuku nasich
severnych susedov.To by platilo iba v pripade,ze ku kazdej zebre pribalia aj jednu UV lampu,aby sa mi vratili vyhodene peniaze.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod Nadira » 04 Jan 2007 22:44 pm

Dufam, ze to nevyznelo tak ze sa L46 da lahko zohnat:) Pozerala som si nieco na nete, a ano boli to spominani severní susedia. Ale pocula som aj o niecom v CR za 4000 KČ a vo Viedni za 100 Eur:). To nie je daleko). Nie som si ista. Ale vyzera to biedne.
Nadira
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Jan 2007 11:47 am
Bydlisko: NR

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod jan toman » 04 Jan 2007 23:42 pm

Nadira napísal:Dufam, ze to nevyznelo tak ze sa L46 da lahko zohnat:) Pozerala som si nieco na nete, a ano boli to spominani severní susedia. Ale pocula som aj o niecom v CR za 4000 KČ a vo Viedni za 100 Eur:). To nie je daleko). Nie som si ista. Ale vyzera to biedne.


OK. Od severnych susedov som mal pred rokma aj ja 10 ks.Zahodene peniaze.Radsej som mal od predavajuceho kupit tu UV lampu.Pre to mi prepac tu ironiu,ked si spomenula cenu 1 200 sk.
V SRN sa daju kupit aj za 100a aj za 250 Eur.Zalezi iba,od koho a na aky ucel.A bez obav,ze to bude nejaky zakrpateny alebo inak zreklamovany tovar.
A vdaka za odpoved.
Ján.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod aquariumfish » 05 Jan 2007 19:28 pm

Odpoved na povodnu otazku:
Ja ich mam spolu, sice mam pomerne makku vodu cca 5.5st, takze neviem, ci Ti to pomoze. Ale znasaju to v pohode vsetky.
aquariumfish
 
Príspevky: 42
Založený: 15 Jan 2006 19:52 pm

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod caloghero » 05 Jan 2007 21:39 pm

aquariumfish napísal:Odpoved na povodnu otazku:
Ja ich mam spolu, sice mam pomerne makku vodu cca 5.5st, takze neviem, ci Ti to pomoze. Ale znasaju to v pohode vsetky.


u mna plavaju v 18-19 stupnovej, o tvrdost by som sa neobaval tak ako o nitraty :oops:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod Nadira » 05 Jan 2007 22:19 pm

Diky,pomoze. Aspon viem,ze ich mozem chovat spolu,dlho som vymyslala akym rybam dam prednost a tejto kombinacii by som sa tazko vzdavala:) (na zaciatok)
Nadira
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Jan 2007 11:47 am
Bydlisko: NR

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod caloghero » 05 Jan 2007 23:44 pm

Nadira napísal:Diky,pomoze. Aspon viem,ze ich mozem chovat spolu,dlho som vymyslala akym rybam dam prednost a tejto kombinacii by som sa tazko vzdavala:) (na zaciatok)


po davnejsej konzultacii s akvakolegami aj z okolia nitry sme zistili, ze pravdepodobne mame jeden a taky isty zdroj pitnej vody, takze parametre by sa nemali moc odlisovat :D
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod potkan » 11 Jan 2007 12:00 pm

k tej L46....
tu je celkom fajn stranka fakt su pekne>>> http://www.hypancistrus-zebra.com/galer ... e%20Bilder
potkan
 
Príspevky: 89
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 14:56 pm

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod Ricardo963 » 11 Jan 2007 12:15 pm

Tie ramirezky si zaobstaraj aj GOLD sú nádherné.
Pozri : http://rybicky.net/atlasryb/cichlidka_r
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: Cichlidka ramirezova

Odoslaťod laci » 11 Jan 2007 12:23 pm

caloghero napísal:
Nadira napísal:Tak HZebra na predaj na nete za symbolicku cenu 1200 az 2000 sk:) a leopardusa som este nevidela na predaj, ale opytam sa jednoduchsie, mozem sklbit prisavniky a panciernickov s ramirezkou? Paci sa mi aj Acanthicus adonis.


mam ramirezky, panciernickov a prisavnikom v jednom akvarku, neviem coho sa obavas? :)


Mal som v akváriu spoločne ramirezky a prísavníkov. Nebol žiadny problém a ramirezky sa aj spokojne vytreli.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.