Skalár [Pterophyllum scalare]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: skalari

Odoslaťod skala » 05 Jan 2007 13:26 pm

my sa mame setci radi. svojim sposobom. aj preto, ze sa pozname osobne. ale teba asi tak celkom nepozname. asi zato, ze si arowana dalej. tak sa niekedy ukaz, ci si tiez taky dobry ako my!!!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: skalari

Odoslaťod milop » 05 Jan 2007 13:31 pm

pfffffffffff 2007
skala napísal:my sa mame setci radi. svojim sposobom. aj preto, ze sa pozname osobne. ale teba asi tak celkom nepozname. asi zato, ze si arowana dalej. tak sa niekedy ukaz, ci si tiez taky dobry ako my!!!

a važime sa navzajom aj ked su /sme/ aj takí , že by si vedla seba nesadli :lol: :lol: :lol:
novačik nenovačik, ked vyhral tak vyhral, nikto nevie čo ma v pivnici, treba dokazať že nezaslužene, dovtedy je to JPP
---------------------------------------
ide o peniaze a o akvaristiku
Naposledy upravil milop dňa 05 Jan 2007 13:36 pm, celkovo upravené 2 krát.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: skalari

Odoslaťod arowana » 05 Jan 2007 13:35 pm

Môj ksicht Vám určite bude povedomý z rôznych akcií a aj na osobné stretnutie určite príde, len za boha sa mi nedarí hodiť nejaké fotky na web, aj keď sú patrične zmenšené, typ súboru je v poriadku, stále mi ohlási, že súbor je buď veľký, alebo poškodený. Z Blavy ma poznajú medzi inými Andris, Sedlák, Benčúrik, Milop / aj keď si ma možno nebude pamatať/ atd.
P.S. Moja podobizeň je takmer shodná s tou, čo mám nad nickom.
Naposledy upravil arowana dňa 05 Jan 2007 13:59 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: skalari

Odoslaťod SoRex » 05 Jan 2007 13:51 pm

vysluzil2 napísal:Nemalo by byt preslachtene - kvalitne, a nedoslachtene - nekvalitne?

Možná si nerozumíme v termínech přešlechtěné a prošlechtěné. :wink:

vysluzil2 napísal:...su nejake monstroznejsie a zrudnejsie tvary u gupp?

Jistě, za zrůdné považuji ty populace, u kterých došlo šlechtěním ke zvětšení ocasní ploutve v nesouladu s velikostí těla, sílou a vitalitou. To má právě za následek sníženou schopnost plavání a kolmé "postávání" ryb, které kritizoval arowana.

vysluzil2 napísal:SoRex a Barky spravajte sa ako chlapi, nie ako dake trkotajuce babky na trhovisku.

To, co jsi napsal je urážlivé. :evil:
Nechtěj po nás, abychom někoho jmenovali. Důkazy jsou problematické. Takoví "šlechtitelé" nás ke svým chovům nepustí, protože bychom viděli, že nechovají to, co vystavují. Nicméně - pokud nějaký chovatel pošle ryby během sezóny na všechny výstavy (může jich být i přes 10!) a na každé má úplně jinou formu, je jasné, že je doma všechny nemá.
Nebo jiný příklad - po výstavě se ryby zpravidla stávají majetkem vystavovatelů. Vím o několika případech, kdy se tytéž ryby objevily na další výstavě pod jménem jiného "chovatele". Původní majitel si je pochopitelně pozná. Ale praxe je taková, že ani oficiální protesty dosud nikdy nepomohly. A právě proto nelze uveřejnit žádná jména. Sám dobře víš, jak křehké jsou hranice tolerance a nenávisti u některých chovatelů.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: skalari

Odoslaťod arowana » 05 Jan 2007 13:57 pm

SoRex myslím, že si jeden z mála, ktorý pochopil, čo som chcel povedať.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: skalari

Odoslaťod barky » 05 Jan 2007 15:25 pm

K Sorexovmu pripadu uvediem este jeden - viem o pripade, kedy si usporiadatel nechal nejakych vitaznych samcekov v kategorii kratkoplutvych gupiek - o par mesiacov bolo jasne ze tieto ryby neboli kratkoplutve, ale len mlade kusy velkoplutvych ryb, a okrem ineho sa to dalo rozoznat uz aj na fotkach ryb z vystav - a posudzovatelia si to podla mojho nazoru mohli vsimnut - ale nestalo sa tak.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: skalari

Odoslaťod vysluzil2 » 06 Jan 2007 05:41 am

Barky a SoRex. Naco sa o urcitych veciach bavite tu. To patri inde . A robite to tu este formou klebetenia. Vase prispevky obsahuju same dohady, smiesne banality. Polozte si sami sebe otazku, naco je vam dvom prave toto potrebne.K tomu slachteniu. Ak chcem nieco na urcitu hranicu slachtit, tak by to malo byt slachtene. Ak to spravim lepsie, mohlo by to byt preslachtene, ak horsie - nedoslachtene. Potom , by uz k tomu patrili nazvy ako degenerovane, chore, slabo vitalne a pod. Ja by som nedokazal nazvat degenerovanu, alebo choru rybu rybu napr. u mna v chovni preslachtenou. Si myslim , ze to vymyslel tento termin daky laik. U gupp, je znizena schopnost plavania sposobena sposobena starobou, nevhodnymi podmienkymi/ napr okamzity pokles teploty/, slabov vitalitou, chorobou. U guppy plati, cim lepsi plavec, tym vacsia chvostova plutva. Ak date lyrovitu, hned v mladom veku do silneho prudu, lyra jej zarastie. Silny prud sa da nahradit aj velkym aq, kde ryba plava vacsie vzdialenosti. Takze, cim lepsi/ sportovejsi/ plavec, tym krajsia plutva.To je zaklad uspechu spickovych sutaziacich.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: skalari

Odoslaťod vysluzil2 » 06 Jan 2007 06:25 am

Arowana. Ako sa spravas ty, tak rovnako reagujem aj ja. Ak si napisal na medzinarodne uznavany standart, ze je kvazistandartom. Co si cakal, aku odpoved. To ze si napisal, ze posudzovatelia maju chore ponimanie, som ti odpisal, ze mas v tom misung, ze si mylis posudzovatelou s chovatelmi. Co bolo ale najhorsie, ty sa nad tvojimi kolegami-chovatelmi povysujes, vysmievas ze to robia zle. Preto mi nedalo , mam snahu ti pomoct, aby si to dokazal, ze len netaras. Preto som ti napisal, ze ta budem kontaktovat s dorucenim kolekcii, a ze sutaze zacinaju koncom aprila.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: skalari

Odoslaťod arowana » 06 Jan 2007 06:49 am

Ďakujem pekne za ponuku, myslím, že sme sa naozaj v niektorých veciach nepochopili, ale ja naozaj nepotrebujem pomoc. Nie som ani ortodoxný živorodkár a tobôž nie psychicky narušený jedinec. Nevidím fantáziu v súťaži, kde sa dejú podivné veci, ktoré ako si si mal možnosť prečítať, registrovali aj Tvoji kolegovia a namiesto podania akéhokoľvek vysvetlenia si ponápadal aj ich. Takže naozaj neviem na ktorej strane je pravda, ale určite to nebude JPP. Myslým si, že túto našu konverzáciu už aj tak mimo nás nikto nesleduje, takže keď máš chuť mi naozaj pomôcť, skús ohľadom vyššie menovaných pripomienok aj Tvojich kolegov podať nejaké vysvetlenie. Napísal si mi aby som podal protest aj v prípade Lučivianského, pričom som otvorene napísal, že som ochotný podstúpiť aj osobnú konfrontáciu, ale čo Ty konkrétne ako posudzovateľ, alebo Tvoji kolegovia posudzovatelia k tomu viete dodať. Koniec koncov aj SoRexov výrok bol taký, že sa podobný prípad stal a nič sa neriešilo ani protestom.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: skalari

Odoslaťod vysluzil2 » 06 Jan 2007 08:03 am

Rene Luciviansky. Pre mna to bola banalita, a aj je. Argumentovat tym ze sutazia hornbach guppy je pre mna max smiesne.Co som bol u aktualneho majstra Europy - V Sladka/ mojho vynikajuceho kamarata, a cloveka/, tak tam vidiet co i naznak hornbachu . :D Jedna sa o absolutneho majstra Europy.. Tam je nadhene vidiet co je to chovatelstvo gupp. Taky chovatel, aby klesol pod uroven. Nezda sa ti to smiesne. Na jar minuleho roku, som bol v Bialsko Bialej.Odtial je majster Europy v kratkoplutvych. J. Oziomek. Chlap, ktory vtedy stravil cele dni pripravov sutaznej vystavy/a ja viem co to obnasa/, a medzi tym chodil do roboty/ robi vratnika.Aby si celu sezonu dal posielat guppy z Azie. Ten ,kto vie co obnasa priprava gupp na vystavu/ samozrejme kvalitnej kolekcie/, sa takou kravinou ani nezaobera. A hornbach guppy, to ako keby si spickovu modelku obliekal do siat z bazaru. To iste plati aj o mecikatych guppach. A k veliferam.V tejto teme moj oponent Barky, ti to potvrdi. Chodil ku mne casto na navstevu. Vzdy sa intenzivne zaujimal o moje velifery, az mi to bolo cudne. Videl ich ako male v elementke, pozoroval ako som vytriedil lyrovite a dal ich do 70l aq. Ako som premiestnil vyber z lyrovitych do 90l vody. Bolo ich 8. Okrem nich20 chovnych / do rezervy/ gupp samic ,samozrejme plus 10 samcov gupp.Videl tam v tych 90l vody aj plno mladych, ci uz cerstvo narodenych, alebo 1 a 2 centimetrovych velifer, a gupp. Niekedy tam v tom aq bolo, co isto neprehanam aj tristo ryb. Umna to bola rarita, nepozierali sa. Len problem bol, ze z 3 kvalitnych samcov mi ostal len jeden. / preo slabsie umiestnenie v 1 kole ME,V v Nemecku/. A z takehoto aq vysla absolutne najlepsia kolekcia na Me.Aj ked musim podotknut, ze mala vynikajucu stravu, as tarostlivov tom aq. Videl to Barky, videli to mnohi. A teraz mi Arowana povedz, ja sa mam zaoberat s dakymi Hornbach veliferami. Povedz mi preco mam ist pod svoju uroven. Som asi jediny na tomto fore, koho nebavi akvaristika. Nebavia ma ryby, nebavia ma rastliny. Ak by som nasiel dakeho trulifaca, co by odo mna odkupil chovnu, zoberm igelitku a utekam odtial prec,Mam toho plne zuby. Chodim do roboty, chovnu mam 11 km od bydliska. Jedine ,co by mi chybalo, su sutaze, ludia co sa pri nich pohybuju.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: skalari

Odoslaťod SoRex » 06 Jan 2007 12:53 pm

vysluzil2 napísal:Ak chcem nieco na urcitu hranicu slachtit, tak by to malo byt slachtene. Ak to spravim lepsie, mohlo by to byt preslachtene, ak horsie - nedoslachtene.
Se svou vlastní terminologií asi neprorazíš :wink:

vysluzil2 napísal:Si myslim , ze to vymyslel tento termin /přešlechtění/ daky laik.
Velmi si Tě vážím jako chovatele a mrzí mne, že to musím napsat, ale předvedl jsi, že toto je parketa, kde laikem jsi Ty. Promiň.

vysluzil2 napísal:Rene Luciviansky. Pre mna to bola banalita, a aj je.
Nechce se mi věřit, že sis po sobě přečetl, co jsi napsal!

vysluzil2 napísal:Co som bol u aktualneho majstra Europy - V Sladka/ mojho vynikajuceho kamarata, a cloveka/, tak tam vidiet co i naznak hornbachu . Jedna sa o absolutneho majstra Europy.. Tam je nadhene vidiet co je to chovatelstvo gupp. Taky chovatel, aby klesol pod uroven.
Sládek je bezesporu vynikající chovatel, ale u něho mohu být adresný, protože mohu svoje tvrzení dokázat. Tento Tvůj vynikající kamarád už 3 roky tvrdí, že náš spolek jej na soutěžích poškozuje upravováním výsledků, dokonce tvrdí, že má z roku 2005 hodnotící listiny, které to dokazují. Je to samozřejmě lež. Hodnocení zpracovávám výhradně já (to dobře víš), takže jakoukoliv manipulaci s výsledky vylučuji. Žádné listiny nemá - nikdy jsem je nikomu neposkytl (je to proti předpisům, což jistě také víš).
Tyto jeho útoky začaly v okamžiku, kdy na pražské výstavě podal protest Růžička (SÚA), který si poznal svoje X. maculatus, zde vystavované právě Sládkem. Tuto formu vystavoval Sládek poprvé (a naposled) a lidé, kteří u něj byli potvrdili, že ji ve svých akváriích nemá. Přesto komise hodnotitelů odhlasovala protest neuznat. A proč? Odpřísáhl komisi, že ryby nemohou být Růžičkovi, protože tento jeden jediný pár před rokem koupil v Německu. Ty to nazýváš banalitou, ale pro mne by to byl důvod k diskvalifikaci.
Toto není JPP, ale fakt o Tvém vynikajícím kamarádovi a člověku.

vysluzil2 napísal:Som asi jediny na tomto fore, koho nebavi akvaristika. Nebavia ma ryby, nebavia ma rastliny. Ak by som nasiel dakeho trulifaca, co by odo mna odkupil chovnu, zoberm igelitku a utekam odtial prec,Mam toho plne zuby.
Nevěřím Ti. Na to jsi příliš dobrý chovatel.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: skalari

Odoslaťod jozino » 06 Jan 2007 13:31 pm

Fonzo napísal:Nevim co ty skalari robia, cez den su ako kamosi, hned vedla seba, ale jak je okolo akva klud, jeden zacne zaparat do druheho: zakazdym k nemu len tak dojde, kusneko do boku ( kedze je plosky moc ho nezrani :) ) ten druhy skusa utiect. Potom ho ignoruje. Ako dalsi bod predstavenia sa cely vypne a zaujme obranny postoj. Ale len na chvylku potom vyplave nahladinu, nehybe sa a roby ze je mrtvy. A potom to zacne odzaciatku... Nevim ci je to len neaka hra, alebo sikana.


Pani Vysluzil2,Arowana a spol...len vam pripominam, co bol zaklad temy skalari. Uz tieto vase egoisticke zabomysie vojny su smiesne. Ukludnite sa, alebo najlepsie zalozte si novu temu, nech viem, co nemusim sledovat, vdaka. Ci si myslyte, ze ste nejako "Fonzovi" poradili? Asi sotva, len sa tu chytate za slovka ako stare baby na trhu. A len na okraj pripominam, ze ako "skuseny stary akvaristi" by ste mohli vediet, ze skalar nie je zivorodka, ale vajcoroda ryba z celade cichlidae.

:lol: teraz ked som si este raz precital fonzovu spravu, tak vlastne predvadzate presne to, co ti jeho skalari, takze sorry, vase prispevky v tejto teme nie su vobec odveci. Hlboko sa ospravedlnujem, ze tu podavam zavadzajuce informacie :lol:
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: skalari

Odoslaťod ACAB » 06 Jan 2007 13:48 pm

No, ako sledujem tuto temu, niekedy sa clovek na nej zabavi, ale niekedy je to az smutne.
Neviem naco sa tu hadate a este k tomu aj to odbocovanie od temy.
Ja pana vysluzila poznam a je to dobry chovatel a nemyslim si, ze by tu pisal dake bludy. Taktiez suhlasim so skalom a milopom.
arowana, ked sledujem vsetky prispevky vo fore, tak nemozem prehliadnut aj tie Tvoje. Len to, ze sa mi vidia ako dake " agresivne " podla toho ako to tu vacsina ludi tak zobralo, takze keby mali vsetci byt ohladni voci inym aby nevznikali hadky, tak odporucam trochu odobrat tej pary ;)
A ked si chcete urobit novu temu, nech sa paci, ale aj tak si myslim, ze by tam boli len same hadky..
Dakujem za pochopenie :)
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: skalari

Odoslaťod Sorrymate » 06 Jan 2007 14:11 pm

Nevidim v tejto teme Admina, ani ziadneho z moderatorov. Nezaujem, alebo respekt? Uz davno ste mali zakrocit...
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: skalari

Odoslaťod arkon » 06 Jan 2007 15:38 pm

to arowana: skus pouzit program na upravu foto XnView-win, mne to s nim funguje. ak nenajdes mozem poslat ak chces
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: skalari

Odoslaťod arowana » 06 Jan 2007 18:33 pm

Arkon, vďaka za radu XnView mám, ale ešte som to cez neho neskúšal. Zlyhal mi Photoshop, Zoner aj Irfan, takže mám pravdepodobne najskôr niečo s pripojením. Skúsim sa s tým trochu pohrať, možno to pôjde, alebo poprosím chalanov v Ke, aby mi s tým pichli.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: skalari

Odoslaťod arowana » 06 Jan 2007 18:53 pm

Otvorenie novej témy som navrhol už v predchádzajúcich pripomienkách, ale osobne túto ukončím. Pokiaľ chce niekto pokračovať v tejto odbočenej výmene názorov, nebránim sa tomu, navrhnite tému, aby sme neobťažovali chovateľov skalárov.
Na záver len dodatok, nemal som v úmysle nikoho konkrétne napádať a pokiaľ to niekto tak pochopil, neberiem mu to. Nekritizujem poctivých, ale nepostivých akvaristov a v tom je sakramentský rozdiel !!!
Avšak aj keď nastalo odbočenie od témy, vždy sa tu zatiaľ bavíme o akvaristike a nie o modelárstve, alebo kynológii. Keď zavŕtam do niečoho a niekto reaguje, znamená to, že to asi ľudí zaujíma. Je to ako s bulvárom, každý naň pindá, ale každý ho číta. Na tomto portále sú aj ľudia, ktorý sa akvaristikou zaoberajú aj hlbšie, nielen akvaristi, ktorých to zaujíma len okrajovo a majú doma jednu nádrž. Keby nebolo akvaristov, ktorý to neberú len ako zábavku, tak ostatný na tomto fóre by sa potom mohli tak baviť leda o pive. Myslím, že sa tento portál ešte stále volá : www.akva.sk.
Keď sa mýlim , opravte ma !!!
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: skalari

Odoslaťod Kapor » 28 Feb 2007 23:36 pm

Vedel by mi niekto poradit, kde dostanem kupit obycajne skalare. NR, PN, TT, BA.
V Nitre som asi pochodil vsetko. V Trnave pri nemocnici maju, ale sa mi velmi nepacili, taktiez ma odradilo, ze mali vykurene na 29°C. V Blave som bol Biotope, Zoodome a v Hornbachu. Asi nie su teraz v kurze, ale mne sa pacia. Dakujem
Kapor
 
Príspevky: 46
Obrázky: 12
Založený: 12 Dec 2006 10:21 am
Bydlisko: HC

Re: skalari

Odoslaťod Miloš » 01 Mar 2007 09:43 am

no s obycajnymi skalarmi je to tazke ja som ich kupoval v BA v roznych predajniach (vyhol som sa len Baumaxu a podobnym zdrojom) po jednom kuse po tyzdni chodenia som nasiel 10 peknych kuskov takze ak chce prirodne sfarbeneho skalara tak trpezlivo chodit po akvaristikach a nebat sa s mnozstva tych co maju podobne sfarbenie povedat ze chces prave toho jedneho pripadne este aj toho druheho co je v opacnom rohu akva :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: skalari

Odoslaťod sami » 01 Mar 2007 09:54 am

Kapor napísal:Vedel by mi niekto poradit, kde dostanem kupit obycajne skalare. NR, PN, TT, BA.
V Nitre som asi pochodil vsetko. V Trnave pri nemocnici maju, ale sa mi velmi nepacili, taktiez ma odradilo, ze mali vykurene na 29°C. V Blave som bol Biotope, Zoodome a v Hornbachu. Asi nie su teraz v kurze, ale mne sa pacia. Dakujem


Mas na mysli uplne bielych nevyfarbenych, ak ano mam aj takych sice este zatial maju len do 3 cm(1mesiac) ale budu coskoro k mani, chodim aj do Hlohovca, resp. byvam v PN a robim v NR takze nie je problem.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: skalari

Odoslaťod Kapor » 01 Mar 2007 11:23 am

Myslim divu formu, vertikalne cierne pruhy....
Kapor
 
Príspevky: 46
Obrázky: 12
Založený: 12 Dec 2006 10:21 am
Bydlisko: HC

Re: skalari

Odoslaťod sami » 01 Mar 2007 11:34 am

Kapor napísal:Myslim divu formu, vertikalne cierne pruhy....

Mam aj takych, pozri vo foto albume, je tam samica a mam od nej 11 mesacne mlade veslkost asi 80% z nej, (pomaly zacinaju mlade prejavovat zaujem o trenie).
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: skalari

Odoslaťod dudy » 01 Mar 2007 11:38 am

sami napísal:
Kapor napísal:Myslim divu formu, vertikalne cierne pruhy....

Mam aj takych, pozri vo foto albume, je tam samica a mam od nej 11 mesacne mlade veslkost asi 80% z nej, (pomaly zacinaju mlade prejavovat zaujem o trenie).


to trenie co mas v albume tak jedna sice je "diva" ale druha v pare je "mramorova"
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: skalari

Odoslaťod sami » 01 Mar 2007 11:43 am

Ja viem, ale potomstvo bolo pol napol takze ako chces. Mam aj mramorovych aj pruhovanych. Foto mladych nemam momentalne poruke.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.