vytlaci jedna flasa biokvasu co2 do dvoch akvarii?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

vytlaci jedna flasa biokvasu co2 do dvoch akvarii?

Odoslaťod strbino » 06 Jan 2007 23:48 pm

chcem sa touto cestou spytat, ci neviete niekto ako by sa dalo realizovat aplikovat co2 do dvoch miniakvarii z jednej flase biokvasu od rataja.
ak je o tomto uz niekde pisane ostravedlnujem sa,no nic som o tom nenasiel a chcel by som vediet ake s tym mate skusenosti :roll: a ci je to vobec realizovatelne :?
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: vytlaci jedna flasa biokvasu co2 do dvoch akvarii?

Odoslaťod STH » 07 Jan 2007 02:11 am

jedna napln do biokvasu od rataja by mala byt na 100litrov,samozrejme je to diskutabilne,pretoze to zalezi od toho aky reaktor sa pouzije,ci zvon alebo kamienok,alebo cez vrtulku cerpadla atd....
takze stacit by to malo bohate ak pouzijes spravny typ reaktora..ja som raz skusal ten biokvas dal som polku naplne na 100l akva a stacilo to bohate,lenze ja som hadicku dal do nasavania vonkajsieho filtra s objemom filtracneho materialu 4l a tym padom sa vsetko co2 rozpustilo uz vo filtry a do akva isla uz len obohatena voda co2
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: vytlaci jedna flasa biokvasu co2 do dvoch akvarii?

Odoslaťod luboss14 » 07 Jan 2007 11:55 am

Bohato potačí aj do 2 akvarii,avšak do 40L
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: vytlaci jedna flasa biokvasu co2 do dvoch akva

Odoslaťod caloghero » 07 Jan 2007 12:39 pm

co tak rozdelit davku na co ja viem 6 casti (teoreticky by jedna davka mal byt na 16l akvarko) a kazdu davku dat do osobitneho kvasnicovaca? ja si myslim, ze toto by bolo najidealnejsie, alebo dat od rozvodu rovnako dlhe hadicky na privod a vo vode by museli byt aj v rovnakej hlbke od hladiny, ci to uz komplikujem? :?
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: vytlaci jedna flasa biokvasu co2 do dvoch akvarii?

Odoslaťod strbino » 07 Jan 2007 13:05 pm

no ja mam ale problem s tym, ze ked to edam do tej original flase d rataja tak mi to nejde, teda netesni, poteboval by som nekde zohnat ten stuplik s vycnelkom, bo ked to spravim tak ze dam hadicku do dierky na stupliku tak mi to netesni :(
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: vytlaci jedna flasa biokvasu co2 do dvoch akva

Odoslaťod atiles » 09 Jan 2007 23:15 pm

caloghero napísal:co tak rozdelit davku na co ja viem 6 casti (teoreticky by jedna davka mal byt na 16l akvarko) a kazdu davku dat do osobitneho kvasnicovaca? ja si myslim, ze toto by bolo najidealnejsie, alebo dat od rozvodu rovnako dlhe hadicky na privod a vo vode by museli byt aj v rovnakej hlbke od hladiny, ci to uz komplikujem? :?

vidím že to už skúšal aj niekto iný, aký dlhý čas si špekuloval kým si si urobil dalšiu fľašu? :wink: ja už mám tri flaše, kto má viac?
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.