História CHATU



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Ste za to, aby bola história chatu?

áno
7
25%
nie
14
50%
je mi to jedno
7
25%
 
Celkový počet hlasov : 28

História CHATU

Odoslaťod drda1 » 11 Sep 2003 15:41 pm

Ahojte.
Nastoľujem jednu podľa mňa dosť zásadnú otázku.
Nechýba Vám v Chate jeho história?
Preberajú sa tam dosť zaujímavé informácie, ktoré sa NIKDY nedostanú do fóra.
Nemusí to byť nejako dlho dozadu. stačil by napríklad 1 týždeň.
Nejaký TXT súbor, ktorý by sa dal uložiť na disk a v pokoji si pozrieť.
Čo Vy na to?
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: História CHATU

Odoslaťod nino_q » 11 Sep 2003 17:36 pm

a nebude to nebezpecne? niekoho poriadne poohovarame a on si to potom precita... :mrgreen:
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: História CHATU

Odoslaťod salik » 11 Sep 2003 20:36 pm

nino_q napísal:a nebude to nebezpecne? niekoho poriadne poohovarame a on si to potom precita... :mrgreen:

tak tak, prebera sa tam vela zaujimavych tem okolo akvaristiky, ale velakrat aj dost dovernych, napr. ak mame s marlom spolu nocnu, kecame cez nas chat, je to sikovnejsie ako mailom, archivovat to vsetko nie je problem, ale vytriedenie dovernych veci od "oficialnych"...to ani za trest
p.s. netrufam si ani odhadnut velkost takeho archivneho .txt suboru za taky mesiac...urcite mala knizka
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: História CHATU

Odoslaťod l_laco » 12 Sep 2003 06:16 am

Nie som zastancom Historie chatu. Myslim, ze chat je o tom, ze je to diskusia tak povediac ON LINE a pokial niekto chce vediet co sa tam prebera musi tam byt. Stretava sa tam skupina ludi v urcitom case, ktora si dokaze fajn pokecat a moze sa pridat hoc kto, kto ma zaujem. Nemyslim si, ze by sa tam preberali niake extra doverne veci, alebo viedli doverne rozhovory, ktore by nemohli citat aj iny, ale ak bude zavedena historia stane sa z toho len dalsie forum, ktore bude este aj neprehladne, pretoze to, co sa vo fore zmesti do jedneho uceleneho prispevku je v chate casto roztahane na niekolko desiatok riadkov. Ale ak je o to vazny zaujem treba to skusit. Len dufam, ze to nezhorsi doterajsi chod chatu. :wink:
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: História CHATU

Odoslaťod jacik » 12 Sep 2003 07:21 am

aj ja som za urobenie historie chatu. myslim ze tyzden dozadu staci.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: História CHATU

Odoslaťod JoLi » 12 Sep 2003 15:58 pm

Ja si myslim ze netreba historiu a to zdôvodu ze aj tak nebude čas ho čítať. Skôr by so apeloval na každeho jedneho z nás ak na chate začne vznikať tema aby sa to okamzite začalo riešiť prostredníctvom fora. Forum je myslím si dostatočne vetvené aby kazdá téma zapadla do neakej zložky. Sam ak mam neaku otázku najprv idem pozrieť témy a ak nenajdem odpoved chatujem.
Aj náhodný návštevník na fore moze z týchto info čerpať.

Skuste zvažiť
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: História CHATU

Odoslaťod jacik » 16 Sep 2003 08:38 am

najvacsi problem chatu je v tom ze musis byt na chate prave vtedy ked sa dana tema prebera. inac ani nevies ze sa vobec na danu temu diskutovalo :(. a preto keby bola historia trebars 1 tyzden dozadu tak si to letmo preletis a ked tam nebude nic co ta vaznejsie zaujima tak nevadi ale ked ano tak sa dozvies zasa nieco nove :D

naozaj sukromne veci si ludia asi na chate nehovoria. ked uvazim kolko je moznosti odchycovat komunikaciu ... .
ale na druhej strane take vecerne ci nocne pokecy su vcelku fajn. :D

a co tak pridat ficurku na odstranenie konkretnych odkazov na chate. aby si ludia mohli svoje odkazy z historie odstranit. hm?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: História CHATU

Odoslaťod l_laco » 19 Sep 2003 11:36 am

jacik napísal:najvacsi problem chatu je v tom ze musis byt na chate prave vtedy ked sa dana tema prebera. inac ani nevies ze sa vobec na danu temu diskutovalo


Myslim, ze to nie je problem chatu, ale tvoj. :D
Chat je proste chat a bezi v realnom case. Keby si z toho spravil nieco ine, uz to nebude chat.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: História CHATU

Odoslaťod jacik » 19 Sep 2003 11:53 am

pridana historia chatu by programovu funkcnost chatu urcite nenarusila. vystupom by vlastne bol iba textovy subor ktory by uzivatelov, ktorych historia nezaujima, vobec nemusel zaujimat. super veta. :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: História CHATU

Odoslaťod drda1 » 19 Sep 2003 12:23 pm

Jacik,

suhlasim s tym, co si pisal tu aj vyssie.
Navrhujem, aby sa historia spravila, aspon pokusne.
Kto ma zaujem, ten si ju bude pozerat, kto nema, toho to nijako neobmedzi.

A este nieco, spominalo sa tu, ze ze sa keca aj o veciach, ktore si autor nezela mat v historii. Na to by mohla sluzit ficurka, na odstranenie svojich zaznamov z historie, alebo pouzivajte na sukromne debaty ine prostriedky - napriklad ICQ, IRC, popripade chat na Markize, Azete .....
Mimochodom, uvedene programy - ICQ a IRC maju moznost historie - logovania a asi vedia, preco to tam je. Ja to pouzivam a asi nepoznam nikoho, kto by to nemal zapnute.

Drda.
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: História CHATU

Odoslaťod salik » 20 Sep 2003 13:28 pm

l_laco napísal:Chat je proste chat a bezi v realnom case. Keby si z toho spravil nieco ine, uz to nebude chat.
Presne tak, ale ak sa to niekomu chce prekonfigurovat, nech sa paci, mozeme to tu potom odskusat - tu je chat, tu forum a tu apache+mysql (phptriad)

drda1 napísal:spominalo sa tu, ze ze sa keca aj o veciach, ktore si autor nezela mat v historii. Na to by mohla sluzit ficurka, na odstranenie svojich zaznamov z historie
ak si to budu uzivatelia mazat, pri citani ti historia nebude davat zmysel

drda1 napísal:...ICQ a IRC...
50% ludi tu chatuje z prace, kde maju ICQ, IRC atd. zakazane pouzivat

drda1 napísal:...alebo pouzivajte na sukromne debaty ine prostriedky...
preco, ved je tu na to prave ten chat
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: História CHATU

Odoslaťod Roman » 22 Sep 2003 10:40 am

Som zasadne proti logovaniu historie chatu. Chapem, ze je to technicky mozne , ale myslim si ze nie je normalne aby som si s niekym ADRESNE pisal a nasu korespondenciu si po case mohli citat VSETCI.
Ked som v urcitom case na chate , veci ktore tam pisem su adresovane ludom , ktori tam v tom case su a LEN PRE NICH. Ked chcem nieco zverejnit pre vsetkych a natrvalo dam to do fora. Ked si chcem pokecat idem na chat a to co tam pisem vyplyva z mojej momentalnej nalady a toho, kto je pritomny.
Akonahle bude verejne pristupny log z chatu na akva.sk , prestavam chatovat.

Howgh
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: História CHATU

Odoslaťod dusko » 22 Sep 2003 10:49 am

Logy z chatu nemaju zmysel. A ked je nejaky problem, tak aj tak ludia, ktori ho preberali na chate, chodia aj na forum, takze sa odpoved dotycny clovek aj taj dopatra. Ja by som to neznasilnoval.
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: História CHATU

Odoslaťod jacik » 22 Sep 2003 11:29 am

historiu chatu som uz urobil. takisto aj prve zakladne testy funkcnosti.

pokial sa rozhodneme ze by sa mala pouzit ( napriklad s nastavenim na 3 hodiny ) tak mozem poslat zdrojaky salikovi.

-------------
podme spolu kodovat
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: História CHATU

Odoslaťod barky » 22 Sep 2003 12:03 pm

Ja takisto nie som za historiu chatu, podla mna je to zbytocne, robite si napriklad vy zapisky vsetkeho co odznie napriklad pri posedeni s kamaratmi, nahravate si vsetky vase telefonicke rozhovory? Urcite nie, tak naco robit historiu chatu?
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: História CHATU

Odoslaťod skala » 22 Sep 2003 12:06 pm

fiha, ja som sa tusim nevyjadril. no, nebol by som asi ja sam taky kategoricky ako Roman, ze by som prestal na chat chodit, ale moj slovnik by sa urcite radikalne zmenil
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: História CHATU

Odoslaťod nino_q » 22 Sep 2003 12:24 pm

ja v podstate suhlasim s romanom. koniec koncov - pozrite sa na hlasovanie, vyhrava to 'nie' (dufam ze to teraz nesfalfuje niekto kto to chce :-) )
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: História CHATU

Odoslaťod Astrid » 22 Sep 2003 15:54 pm

Tiez nie som za historiu chatu. A to z tych istych dovodov, ktore tu uz odzneli.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: História CHATU

Odoslaťod joko » 22 Sep 2003 16:45 pm

Vysledok je predsa jasny! Ako sa povie bez diskusie! V podstate 2nasobna prevaha.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: História CHATU

Odoslaťod drda1 » 23 Sep 2003 08:50 am

To Jacik :

Dakujem za snahu, ale ako je vidiet, nema to zmysel.
Niekedy si myslim, ze len Ty a Ceco chapete, ako to bolo cele myslene, preco je historia chatu vlastne zaujimava.

Add ti, co su proti :

Nie, demokracia je jasna, nikto to tu falsovat - aspon z MOJEJ STRANY nebude ! - nino_q - to aby bolo jasne.

Myslim, ze Jacik to zdovodnil dost zrozumitelne. Akva SK je pre vsetkych, vacsina rozhodne, ako bude vyzerat.

Nemalo to byt robene ako zaznm pre STB, mna naozaj nezaujima, ci napriklad Roman, alebo Salik idu na pivo, kde sa stretnu a kolko ich vypiju.
Take a podobne pasaze by nazaujimali nikoho.

Mala to byt naozaj len pomoc pre ludi, ktori nemozu ist na chat a sledovat ho z dovodu pracovnej zaneprazdnenosti, alebo nepritomnosti.

Moja konkretna forma vyuzitia by bola, ze by som si v tom TXT subore skusil vyhladat iba iste slovne spojenia, ktore by ma zaujimali. Urcite by nikto netravil cas tym, aby po veceroch cital cely zaznam z chatu.

Ale dobre, beriem, nemate zaujem, tak nie. Nech sa nic nezaznamenava.
Trochu ma ale zarazila jedna vec.
Najlepsie to vyjadril za vsetkych asi SKALA - toto nie je utok na nikoho z Vas a uz VOBEC nie na neho.
: fiha, ja som sa tusim nevyjadril. no, nebol by som asi ja sam taky kategoricky ako Roman, ze by som prestal na chat chodit, ale moj slovnik by sa urcite radikalne zmenil

Mam to teda chapat tak, ze zaklady slusneho spravania sice pozname, ale riadime sa nimi len, ked " musime" ?
Alebo skor tak, Ze anonymita znesie vsetko?
Aj ked si napisete Sukromnu spravu a kym ju nevymazete vy a aj ten, co ju dostal, tak aj to je zaznamenane v databaze a pristupne adminom.
A nemyslim si, ze by to napriklad Salik zneuzival a cital sukromne spravy ostatnych uzivatelov.

Mozno som iny, ale moj slovnik by sa nezmenil, je mi jedno, ci si to niekto loguje, logoval, alebo bude logovat. Za tym, co napisem si stojim.

Zhrnul by som to tak ze na to mame iny nazor.
Skusil som vysvetlit ten svoj a beriem vysledok demokracie a hlasovania.


Nič sa teda neloguje, ani nebude.

Týmto považujem Z MOJEJ strany túto tému za UKONČENÚ.

DRDA

P.S. Nikoho som nechcel, ani nemienil týmto príspevkom uraziť.
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: História CHATU

Odoslaťod Atilla » 23 Sep 2003 09:09 am

po vcerajsej talk-show na chat-e :) sa pridavam na stranu ne-archivovat chat
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: História CHATU

Odoslaťod skala » 23 Sep 2003 09:27 am

drda1, chat povazujem sa rozhovor s niekym. a ked sa s niekym bavim, hovorim to jemu, nie vsetkym. aj sa stane napr. situacia kedy sme prihlaseny napr. ja a fero. a dajme tomu sa bavime o niecom sukromnom, co vieme len my dvaja, a len my tomu rozumieme. ak sa naloguje niekto dalsi, situacia sa meni. je to podla mna uplne normalne. vobec nejde o slusnost.

a take debaty su caste, najma po pracovnej dobe. nemam zaujem na tom, aby kazdy cital moje vylevy. :(

myslim si, ze ostatni si myslia podobne. okrem toho my mame forum, takze si myslim, ze mame kde hladat! a potom stale castejsie sa chat na akva.sk pouziva na odreagovanie a akvaristika ide bokom. je to normalne, pretoze sa pozname uz viac, viaceri z nas aj osobne, takze svet sa netoci len okolo ryb, to by nikoho nebavilo.

ale doporucujem ti drda1, keby si castejsie mohol chodit na chat, a dozvediet sa co chces.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.