Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod arowana » 08 Jan 2007 20:06 pm

Aký je váš doterajší / osobný/ akvarijný úspech, alebo aj neúspech, ktorý ste dosiahli. Prípadne po čom by ste túžili, aby sa vám podarilo dosiahnúť.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod arkon » 08 Jan 2007 20:09 pm

pre mna to bolo rozmnozenie a odchov serrasalmus nattereri, ale v podstate kazdy uspesny odchov je pre mna velky zazrak zivota.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod luboss14 » 08 Jan 2007 20:10 pm

morske akva ------- tužim ......
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod laci » 08 Jan 2007 20:19 pm

Chovať a rozmnožiť diskusov.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod Kubo » 08 Jan 2007 21:49 pm

No ja som mal mnoho uspechov s mnozenim ryb napr. prisavniky,mecunky,platy,akary modre,cichlasoma zebrovita,jeden cas som mal aj rajovce ale tie sa mi namnozili dasapovedat nechtiac a niekolko jedincov prezilo(to uz davnejsie),zebricky,tetry neonove a dalej uz nepamatam.

Moj neuspech bol ked som mal asi 300kusov prisavnikov a mal som ohrievac bez termostatu tak som im trosku nechtiac prihrial na 45°C lebo som nato zabudol ze im zohrievam vodu :roll: Co uz , odvtedy ohrievace bez termostatu nepouzivam.

Momentalne sa snazim o odchov tercovcov a idem skusat aj guramu sivu zlatu formu a neskor ked dorastu akary hnede aj tie budem mnzit urcite a uz davnejsie som chcel rozmnozit aj Apistograma cacatuoides lebo som si vsimol minule ze samicka strazila asi cca 40mladych ale tie neskor vsetky pojedly ryby kedze to bolo v spolocenskom akva.Zatial asi tak. :)

A moja tuzba je si zalozit este do buducnosti minimalne 1000cku rastlinnu :).
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod Sorrymate » 08 Jan 2007 22:25 pm

Ja sa pripajam k tym tercovcom. Tiez je to moj sen. Nejako sa na to stale necitim a aj miesta niet.
Inak dobra tema arowana... (chyta ma taka nostalgia) :)
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod skala » 08 Jan 2007 23:23 pm

pre mna je najvacsim uspechom to, ze vznikol akvaristicky klub, ze forum vykazuje znamky boja o prezitie a perzistencie. nuz a to, ze stale existuje dost ludi, ktorym mam moznost nieco dat

samozrejme tak to citim. nemozem a ani nechcem povedat, ze je to moj uspech, aby bolo jasne :-)) tieto uspechy sa stotoznuju aj s mojimi ambiciami
Naposledy upravil skala dňa 08 Jan 2007 23:47 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod STH » 08 Jan 2007 23:36 pm

podarilo sa mi uz co to odchovat,ale to este za mladi,ked som sa pokusal vytriet vsetko co som doma mal...teraz sa momentalne o to nepokusam,lebo na odchov potrebujete mat vela casu a vacsinou kazdu chvilu sa rypat v akvariu napustat vypustat prelovovat sledovat...proste robit bordel..medzi uspechy ratam odchovy labirintiek ako guramy a colisi,pretoze mlade rybky si vyzadovali velku opateru az do 1 mesiaca zivota,ked dovtedy bol kazdy ich den kriticky,ale co ma z akvaristiky potesilo asi najviac tak to bol odchov obrnenca vlaknoplutveho :)
momentalne ma tesi v akvaristike to,ze ked som este pred 10 rokmi slintal nad fotkami holandskych akva tak som nechapal ako to ti ludia dokazali...no a teraz mam take krasne akva doma :roll:
samozrejme treba spomenut aj neuspechy a to hlavne u diskusov,ked som kupil asi za 1500sk dospele kusy a jednoducho mi posli behom kratkej chvile :oops:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod janko » 09 Jan 2007 00:38 am

naj úspech je prehovorenie manželky a jej zvolenie k 600l akva a jeho veľmi zdarné napredovanie i keď sa prerába- momentálne.


naj neúspech , dokonale sa zbaviť slimákov a čiastočne i rias, ale riasy sú v norme.

Rozumiete,slimákov
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod vysluzil2 » 09 Jan 2007 02:33 am

Akvarista je dvakrat uspesny. Prvykrat, ked si zaobstara aq. A druhykrat- ked sa ho zbavi. Moj najvacsi uspech by bol,keby som sa zbavil celej chovne.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod mig07 » 09 Jan 2007 02:58 am

Najväčšie uspechy su ked sa mi niečo podarí odchovať. (mečovky,skalar, panciernici, prisavníci, tlamovce,atd.) :o

A Najväčší neuspech bolo to ked som sa ulakomil na 2 či 3 botiach a kvôli nim mi za 2 dní vykapalo celé akva (90 ryb) :cry:
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod STH » 09 Jan 2007 04:24 am

teraz som si spomenul,ze najviac ma potesilo ked som zacinal s akvaristikou,choval som rybky uz vyse roka....a poznate to cele hodiny som dokazal "cumakovat" na akvarium a raz sa tak divam na akvarium a zrazu buc a na predne sklo sa prisal asi 1cm prisavnicek :) to prekvapenie,ze kde sa to tam vzalo :o mal som s neho obrovsku radost,bola to v podstate moja prva ikrovita rybka,ktoru som odchoval :roll:
a takisto nemozem zabudnut na prvy porod gupky,no doslova som to odrodil za nu :lol:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod Sorrymate » 09 Jan 2007 10:32 am

vysluzil2 napísal:Akvarista je dvakrat uspesny. Prvykrat, ked si zaobstara aq. A druhykrat- ked sa ho zbavi. Moj najvacsi uspech by bol,keby som sa zbavil celej chovne.

:o :o :o
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Čo je váš doterajší najvačší akva úspech ?

Odoslaťod majky » 09 Jan 2007 11:09 am

ja som rozmnozil a odchoval betta bojovnica.hemichromis lifalilli,prisavniky,cynotilapia afra,pseudotropheus zebra redred,pseudotropheus elongatus,pseudotropheus kingsize,melanochromis auratus,a teraz mam mix pseudotropheus zebra red red/ps.elongatus mpanga,zatial su tie mlade zlte tak som zvedavy ako budu vyzerat v dospelosti ale ties sa bojim ci nebudu neplodne kedze je to mix aky som este nevydel.
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.