čo takto Axolotl?



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Bulvic » 08 Jan 2007 15:41 pm

Tono Lackovič napísal:
Bulvic napísal:Vilo, Štefan, Nanuška: Jsem rád, že jste se ozvali, díky :D
Řešíte nějak jejich zazimování? Já mám totiž obavy, protože bydlím v družstevním bytě pod střechou, že by mi doma nerozdýchali teplotu. V létě mám v akva kolem 27 stupnu. Napadlo mě, zařídit pro ně akva ve sklepě a popřípadě na léto, nebo zazimování stěhovat je do sklepa, ale to už není ono :? Jakým způsobem jim doma zajišťujete nižší teplotu?
:lol: :lol: mrazak :lol: :lol:


:evil: :twisted: :evil:
:o
Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Reklama

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod nanuska » 08 Jan 2007 17:39 pm

::ja som zimovala mloky v spajzy. bola tam pre ne vyhovujuca teplota a podmienky. vzhladom na to, ze sa na odchov tento rok nechystam,... tak som ich tuto zimu "neprezimovavala" :wink:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod vilo » 08 Jan 2007 17:52 pm

mojho axolotla zatial nezimujem. cez leto by mozno v akvarku pomohli znizit teplotu vlozene flase s vodou chladene v chladnicke, akurat by to bola pracna metoda - permanentne menit flase. inac, myslim ze 27 stupnov by pri prekyslicovani vody mal axolotl este zvladnut, ako som pisal, moj prezil 25-26 stupnov, pricom aktivitu mal zhruba rovnaku ako pri nizsej teplote
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Bulvic » 09 Jan 2007 20:07 pm

nanuska: diky, to je dobry napad :)

vilo: netrpi tvuj axolotl stresem z vysoke teploty? Melo by se to projevit flicky na kuzi, jako je to tady na obrazku.
Obrázok
Nad tim, ze by byl nizsi obsah kysliku ve vode jsem ani nepremyslel, myslel jsem, ze je primo problem s teplotou. O te metode s flasami ochlazene vody jsem uz cetl, ale je to hodne divoke reseni. :(

Cimpak je krmite?
Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod vilo » 10 Jan 2007 18:17 pm

ak by tie flaky "z tepla" boli dost napadne, urcite by som si to na nom vsimol. ja som sledoval skor jeho spravanie - bol podla mna vpohode. zisti som akurat, ze cez den takmer jednoliato sivy axolotl v tme (pocas noci) nahodi kontrastnejsie sfarbenie (male tmave skvrnky na svetlom podklade) - je vtedy krajsi :D
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Bulvic » 11 Jan 2007 10:55 am

Tak to je fajn, tak do nich nakonec pujdu, snad se budou mit dobre ;)
Prinejhorsim skonci na chvili ve sklepe, nez bych nasel nejake reseni na ochlazeni vody (vysypavat prasatko na chladnicku na vodu se mi zatim nechce :( )

Jeste k tomu krmeni... cetl jsem, ze potrebuji rozmanitou potravu, zizaly, nitenky, patentky, larvy komaru a tak, cim je krmite vy? A zbastej v pohode i mrazenou potravu, kdyz neni moznost zive?
Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod vilo » 11 Jan 2007 15:11 pm

Bulvic napísal:A zbastej v pohode i mrazenou potravu, kdyz neni moznost zive?


urcite sa na to daju naucit, ten moj celkom ochotne zerie mrazene patentky (klesnute na dno, tie co po rozmrazeni ostanu plavat na hladine odstranujem). len mu niekedy chvilu trva, kym ich najde a potom vyzbiera :D
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod nanuska » 11 Jan 2007 22:40 pm

::moje mloky zeru: mrazene krmivo, rybicky, hovadzie srdce, pecen, sem-tam rybacie, mucne cervy po zvleceni, taktiez cvrcky, nakrajane dazdovky a to je asi vsetko cim som ich zatial krmila,...
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Bulvic » 12 Jan 2007 11:26 am

vilo: tak to je fajn :)

nanuska: :D to je uz pekna popelnice, co vsechno zbasti

Jeste jedna vec me napadla, mate v akva rostliny? Nekde doporucuji plovouci rostliny, ale videl jsem fotky, kde byly zasazene i do dna. Jinde jsem videl fotky jen s umelymi rostlinami. Nenici vam rostlinky?
Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod vilo » 12 Jan 2007 12:39 pm

teraz mam u axolotla len plavajuce rastliny (rozkatec). mal som s nim umelu rastlinu zachytenu pri dne strkom, ani raz som ju nenasiel uvolnenu. zive rastliny koreniace v dne som zatial neskusal. osobne si myslim, ze dobre zakorenene rastliny by nevytrhal, a ak nebudu nejak extra jemne, ani by ich nemal poskodit (zrat ich urcite nebude :) )
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod nanuska » 12 Jan 2007 14:50 pm

::moje molky sa hadzu po vsetkom co sa hybe,... neraz pinzeta sem tam prst,...
::ja mam len plavajuce rastliny. pistia, salvinia, ... a dalsie rastliny, ktore nesadim egeria, limnophila, cladophora, vesicularia, monoselenium,... osobne sa mi nevyplatilo rastliny sadit. moje mloky su dost burlive a pri "mločích hrátkach" a párení mi vacsinu rastlin vytrhali. momentalne sa mi aj lepsie cisti a odkaluje.
rastliny by podla mna mali v akvariu byt, nejde len o esteticku stranku, ale mloky na ne upevnuju svoje vajicka a pouzivaju ich z casti ako ukryt. :wink:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Bulvic » 12 Jan 2007 15:32 pm

Tak behem pristiho tydne provedu lehkou prestavbu pokoje a zalozim axolotli akva :)

nanuska: netrhaji ti to monoselenium, je preci jen hodne krehke a jak se ti daril odchov?
Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod nanuska » 12 Jan 2007 18:53 pm

::odchov sa pri axolotloch u mna este nekonal,... len pleurodelusy, a monoselenium ako pises je na franforce ale vsimla som si, ze axolotl sa pod nim rad schovava,... odchov mozno bude ale az v zdialenej buducnnosti (tento rok som nezimovala a dalsi asi tiez nebudem)
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Axolotl, kde ho kúpiť?

Odoslaťod nienna » 09 Apr 2010 16:05 pm

Asi to bude dosť blbá téma, ale nech... :lol:
Chcela by som si kúpiť Axolotla mexického, ale nemám ani šajnu, kde by som ho mohla zohnať. Do Košíc sa dostanem len vo štvrtok (15.4.), a tak by ma veľmi potešilo akékoľvek info o tomto pokémonovi. Poprípade by bolo celkom fajn vedieť, že ho zoženiem aj v Humennom, ale v to ani nedúfam... Takže, za hocičo veľmi pekne ďakujem :kiss:
Prílohy
hahahahah.jpg
nienna
 
Príspevky: 4
Založený: 26 Mar 2010 16:46 pm

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod kargen » 04 Júl 2010 14:29 pm

u nas v partizanskom maju axolotlov za 10euri,, maju cca 15cm,, ja mam dvoch rebrovnikov waltlovych,, za par dni ich budem premiestnovat do vacsieho akva,,mam ich uz asi 12 rokov,,ale odchov sa nepodaril :) neviem ci su parik alebo nie, ale je to zaujimave a odolne zvieratko,, :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod BarbarOSA » 04 Júl 2010 14:45 pm

aj u nas v nitre ich maju..
cenu netusim, ale maju cca 10cm, su pekny..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod kargen » 04 Júl 2010 20:15 pm

no ale vyzeraju dost nudne,, tí axolotli,, ja co mam tych rebrovnikov tak aspon plavaju snoria,, zhanaju,, ale mozno som ich len kratko pozeral,,neviem, :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod BarbarOSA » 04 Júl 2010 21:45 pm

tu v nitre stoja axolotli 7,85€, bol som dnes mrknut nieco tak som si vsimol..
maju dvoch, uz dlhsiu dobu..
pekna priserka, dnes oddychovali, minule lozili po akva..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod kargen » 05 Júl 2010 11:31 am

mne ma zajtra prist domov akvaset 54 litrovy,, dufam ze uz po tyzdni konecne pride,,tak tam pojdu rebrovnici dvaja spolu s daniami,,gubkami ,,potom sem hodim nejaku fotku ked to zariadim :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod ASUSKO » 05 Júl 2010 11:58 am

Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod kargen » 11 Júl 2010 19:51 pm

no tak akvaset pride az v stvrtok,, ja neviem co na tej stranke akvashop.sk robia,,ked im trva zaslanie objednavky skoro 3 tyzdne :( no a pojde donho rak modry,, nejake dania,,a zopar gubiek :) a rebrovnici pojdu do 23l akvarka s rastlinami,,
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Pietra » 24 Júl 2010 18:05 pm

Chcem sa opýtať kde sa dá taký axolotl kúpiť, či aj niekde v TN?Poraťe ď.
Pietra
 
Príspevky: 1
Založený: 06 Feb 2009 16:49 pm

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod martin_s » 24 Júl 2010 22:51 pm

kargen napísal:no tak akvaset pride az v stvrtok,, ja neviem co na tej stranke akvashop.sk robia,,ked im trva zaslanie objednavky skoro 3 tyzdne :( no a pojde donho rak modry,, nejake dania,,a zopar gubiek :) a rebrovnici pojdu do 23l akvarka s rastlinami,,

Ja by som moc ryby nedaval do akva s rakmi... Maximalne tak mozno s Cambarellus a pod.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod ASUSKO » 24 Júl 2010 23:13 pm

Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.