Hemiancistrus sp.,, L128,,



Všetko okolo akvarijných rýb

Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 10 Jan 2007 23:14 pm

Prosim touto cestou niekoho,kto ma vlastne skusenosti s chovom/odchovom/ tohoto prisavnika.,,Ancistrini,,/Hemiancistrus sp. ,,L 128,,.
Za hociaku radu vopred dakujem.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Reklama

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod pytel » 10 Jan 2007 23:44 pm

hezký článek o jeho chovu(vlastně je to o L200, lae nároky jsou shodné) najdeš na akvarista.cz a záladní informace a pár odkazů najdeš na www.vivarium.cz

jinak doporučuje se jen do velkých akvárií, protože je relativně agresivní.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 10 Jan 2007 23:56 pm

pytel napísal:hezký článek o jeho chovu(vlastně je to o L200, lae nároky jsou shodné) najdeš na akvarista.cz a záladní informace a pár odkazů najdeš na www.vivarium.cz
jinak doporučuje se jen do velkých akvárií, protože je relativně agresivní.

Vdaka ,,pytel,, za ochotu a radu.Zatial ich mam/3 ks asi 16 cm/ u znameho v 700 vke.Cakam na teplejsie pocasie,aby som konecne mohol zacat pracovat na bazene,cca 4000l.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod bettina » 11 Jan 2007 08:29 am

tuto L 128 som tusim videla aj u Papika. Bolo ich tam dost na vyber - stoji za to sa tam ist pozriet.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod pytel » 11 Jan 2007 10:03 am

ty jo 4000litrů to už je slušná nádrž! jaké ryby tam plánuješ? teda kromě těch L128
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 11 Jan 2007 22:14 pm

pytel napísal:ty jo 4000litrů to už je slušná nádrž! jaké ryby tam plánuješ? teda kromě těch L128


Vlastne sa nejedna o akvarka,ale o kryte bazeny,nieco na sposob nekdajsich akva sklenikov.Sirka cca 4 m,hlbka svahovito 1,5 m, viska okolo 0,7 m. Nadrze su murovano betonove,natrete ochranou vrstvou a pogumovane.Kazdych 80 cm sklenene priezory asi 40x50 cm na pozorovanie a lepsie prsvietenie vody.Stavane tak,aby tvorili ulicky cca 1 m.
Chovat mienim nadalej botie macra,kulhacov,aterinky a samozrejme mojich oblubencov bariancistruse a vsetke tie stierace.Rastlinam davam prednost stale E amazon a vlastne okrem amazonov a spustu roznych korenov ani nic ine v nadrziach nebude.A dokonca v dvoch okrem kamenov a silneho prudu/mozna casom mach/ nic ine.Ja chovam rybky hlavne kvoli zalube a podruhe,marne sa roky snazim prirodzene rozmnozit botie makracanta a prisavnikov.No ovocie mojej snahy by ma urcite moc neuzivilo.
L 128 som dostalako ponuku od priatela,nakolko on zije v DE a tie potvorky mu nejako porastli a zacinaju mu robit poriadky.
Ak chces ,napis svoje poznatky s chovom prisavnikov.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 11 Jan 2007 22:17 pm

bettina napísal:tuto L 128 som tusim videla aj u Papika. Bolo ich tam dost na vyber - stoji za to sa tam ist pozriet.

Ahojcek ,,betinna,
Viem ze ste robili hromadny najazd na Papika,ale ja som bol mimo,takze ,mal som smolu.Ozaj,planujete v buducnosti nieco podobne?
Rad by som sa pridal,pokial bude suhlas.
Zatial ahoj.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod pytel » 11 Jan 2007 23:32 pm

zajímavý zpusob chovu ryb.

no podle všeho je u rozmnožování přísavníků nejdůležitější napodobit podmínky kde žijí chce to silný prou vody a jeskyňku v do které se v přírodě vytírají. když se dřou do dutin v dřevě nabýdnout jim takovou dutinu i v akváriu, když se třou do skulin mezi kameny ,musíme jim vytvořit podobné jeskyně i v nádrži. velmi důležitá je i velikost nabízených jeskyní a jejich umístění. třeba peckoltie mají rády, když jim do jeskyně proudí čerstvá voda přímo z filtru.

velký význam má pestrá a vhodná potrava. rostlinožravé druhy(třeba baryancistrusi) by měly dostávat málo živočišné složky, protože se jim pak zpomaluje nebo úplně zastavuje růst.

chce to nastudovat si podmínky v přírodě. střídání ročních období, kvality vody na místech odkud ryby pocházejí. a napodobit je v nádrži.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 12 Jan 2007 00:08 am

Moji prisavnici su hlavne zamerany na vegetariansky sposob.Oblubuju biele hrozno ocistene od supin a prekrojene napol,bystricke slivky,polene marhule,kusky bieleho i cerveneho melona,platky jablka,ocistene ceresne.Zeleninu oblubuju ,,uhorku,salat,mrazeny spenat,karelab,zemiak,hrasok a dokonca i petrzel.Obcas bielu i cervenu papriku a cuketu nemaju moc radi.Dalej im podavam vlastne upravenu zeleninovu zmes,ktora obsahuje aj cesnak.
No a zaroven o toto vsetko prejavuju velky zaujem aj Botie macrakanty.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod bettina » 12 Jan 2007 09:01 am

jan toman napísal:Ahojcek ,,betinna,
Viem ze ste robili hromadny najazd na Papika,ale ja som bol mimo,takze ,mal som smolu.Ozaj,planujete v buducnosti nieco podobne?
Rad by som sa pridal,pokial bude suhlas.
Zatial ahoj.

ahoj,
urcite sa bude nieco konat, len zatial neviem kedy presne - ale viem, ze je viac zaujemcov - tak snad sa nazbiera aspon na 1 auto.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod pytel » 12 Jan 2007 16:22 pm

no krmíš pestře! teď by to chtělo napodobit přírodní pidmíky. hlavně stídání teplot vody a časem se to možná povede...

mimocodem. na akvarista.cz je docela velká skupina lidí zabívající se chovem i odchovem krunýřovců. v tamnější diskusi by se dalo zjistit víc.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 12 Jan 2007 22:30 pm

Ahoj ,,bettina,, a vdaka za odpoved.Pokial mozem poprosit,registruj aj mna,tentokrat si nenecham ujst prilezitost.Mozem ist aj vlastnim autom,pokial by uz nebolo miesto. No a potom mozem aj ja niekoho zviest.
Prosim,daj vediet.
Vdaka a pekny vecer.
ján.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 12 Jan 2007 22:50 pm

pytel napísal:no krmíš pestře! teď by to chtělo napodobit přírodní pidmíky. hlavně stídání teplot vody a časem se to možná povede...

mimocodem. na akvarista.cz je docela velká skupina lidí zabívající se chovem i odchovem krunýřovců. v tamnější diskusi by se dalo zjistit víc.


Vdaka za radu,,pytel,,. Poznam tu stranku.Ja sa akvaristikou zaoberam bezmala 40 rokov,no neni v tom komercny zaujem.Prisavnikma cca 30 rokov.Ale bariancistruse mi ucarili zvlast,prave pre ich sposob zivota.
A okrem toho,snazim sa o rozmnozenie Botia macrakanta bez inejekcii a roznych stlacani ich tela a mixovani spermij.Roj 30-40 botii o velkosti 12-14 cm, santiacich v divokom prude,to je pastva pre oci.Pred 13 rokma som take nieco videl v Holandsku a odvtedy ma to drzi.Botii mam 46, nadrze tiez a aj divoku riavu.Voda je tiez ok,sem tam niektora uz,uz akoze chce klast ikry,no jednoducho,nepoznam niektore zaludnosti,ako sa to tym holandanom podarilo.A na fore ti nik neprezradi nieco take.A opakujem,nechcem pouzivat ziadne vstreky, ci stlacanie.
Takze sa maj pkne a prijemny vecer.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod bettina » 13 Jan 2007 00:16 am

urcite bude o tom informacia na fore - takze nemal by si ju prehliadnut.
Popripade, ak by si mal cestu do CR, tak to treba hned vyuzit :-)
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod pytel » 13 Jan 2007 09:34 am

to musí být nádherný pohled! takové hejno botií jsem ještě neviděl..vlastně jo. v jedné odchovně, ale to není ono...jinak baryancistrusi jsou taky jedni z mých oblíbených. jaké máš druhy?
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 13 Jan 2007 22:51 pm

pytel napísal:to musí být nádherný pohled! takové hejno botií jsem ještě neviděl..vlastně jo. v jedné odchovně, ale to není ono...jinak baryancistrusi jsou taky jedni z mých oblíbených. jaké máš druhy?

Ahoj ,,pytel,,-Tak strucne. L 47-9 ks,L 81-8 ks,L 142 -10 ks, L 177-10 ks.Okrem toho asi 8 ks L 204/panaque/ a L 333-8 ks. Mam ich v 4x 400l a 3x 200l. nadrziach.Nadrze /skor pohlad na zdevasovane rameno Dunaja/ neni esteticky,no rybkam sa tam asi paci a ja exkurzie nerobim.Myslim,ze vies o com je rec.Na kochanie mam v obyvacke 2x 200l s aterinkama a panciernickama.A dcera ma 160l s mecunkama,molinezkama a klasika ancistruse.Ja sa snazim spoznat zivot a spravanie ryb no a niekedy by navsteva nevedela pochopit,co je pekne na akvariach,kde su iba divo poukladane konrene obrastene machom,nahadzane kamene,obrovske rastliny akoze bez ladu a skladu.No a nacervenala voda,same bocne nadrze,spusta roznych hadic,hucanie filtrov,spliechanie vody.

Urcite vies,o com je rec.
Teraz mam dalsiu ponuku na ,,Zonancistrus brachiurus/ L 168/ ,10 ks.Nejake informacie mam,ale pokial nieco vies,prosim,daj vediet.
Ahoj apekny vecer.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 13 Jan 2007 22:56 pm

bettina napísal:urcite bude o tom informacia na fore - takze nemal by si ju prehliadnut.
Popripade, ak by si mal cestu do CR, tak to treba hned vyuzit :-)

Si poklad,,bettina,,.Ale chodit po sluzobke a mat sebou niekolko desiatok ryb,no neviem.Teraz pretrvava este stale take vegetacne obdobie,takze je moznost byt na nete.Ale uz zaciname pracovat a lahko sa stane,ze sa k pc nedostanem aj 10 dni.Takze ja len,ze stacilo iba naskrtnut.
Ahojcek a pekny vecer/den?/
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod bettina » 13 Jan 2007 23:28 pm

jan toman napísal:Ahoj ,,pytel,,-Tak strucne. L 47-9 ks,L 81-8 ks,L 142 -10 ks, L 177-10 ks.Okrem toho asi 8 ks L 204/panaque/ a L 333-8 ks. Mam ich v 4x 400l a 3x 200l. nadrziach.Nadrze /skor pohlad na zdevasovane rameno Dunaja/ neni esteticky,no rybkam sa tam asi paci a ja exkurzie nerobim.Myslim,ze vies o com je rec.Na kochanie mam v obyvacke 2x 200l s aterinkama a panciernickama.A dcera ma 160l s mecunkama,molinezkama a klasika ancistruse.Ja sa...

pekne si to napisal - ved tak to aj v prirode je! To len my dizajnovy "akvascapisti" sa s tym hrame a vytvarame /snazime sa/ dokonaly obraz vodnej krajinky - je to casto iba podla nasich predstav.. V prirode take nieco nenajdeme.
Preto sa mi paci, ze akvaristika ma strasne vela druhov "prevedeni" - ved ako by to vyzeralo, kebyze mame vsetci to iste akvarium?

A k tym Cecham..., urcite Ti nieco naskrtneme :wink:
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re:bettina,,,,

Odoslaťod jan toman » 13 Jan 2007 23:52 pm

Ahojcek.
Ja nahodou velmi rad obdivujem tie vase rozne setty.Je uzasne pozerat na prekrasne akvaria,husto zarastene a neraz vzacnyma rastlinkama.
Viem ze je za tym spusta casu,trpezlivosti,no neraz i nezdaru.Stale si vravim,,ak budem mat viac casu,aj ja si urcite take ako ma ,,bettina,, zriadim.
Ale to je len sen,viem to dobre.Mozna je to mojou lenivostou,mozna neschopnostoua mozna ozaj aj nemam na to cas.Lebo nejde iba zalozit take akva,ale hlavne zdokonalovat ho,udrziavat,venovat sa mu.Pre mna je pohodlnejsie prist vecer domov,spytat sa,,ryby krmil niekto?,,.
Obcas odkalit,vymenit raz za 10 dni vodu/cca 500litrov/ posadit sa pred nadrze a sledovat z tmy spravanie ryb,nez neustale upravovat rastlinky,zostrihovat listocky atd.
A preto som poteseny,ze ma niekto pochopenie aj pre takehoto bordelara,ako som ja.Mne sa ta divocina skutocne paci, i ked vysledky su pomerne mizive.
Ahojcek a prosim,daj mi vediet o buduceom nakupe.
ján.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod pytel » 14 Jan 2007 10:29 am

prostě je rozdíl když člověk chová a odchovává. pokud chceš ve větším odchovávat tak je přece nezbytné mít nádrž zařízenou jednoduše, aby se akvárium lépe udržovalo,protože nemá takové akvárko jen jedno....pokud má někdo jedno nebo několik akvárií jen na okrasu, je přece jasné jasné že se bude snažit o to aby akvárko trošku vypadalo.

tak jako já mám jedno okrasné a několik stčídmě zařízených akvárek kde se pokouším odchovávat.

krásná sbírka krunýřovců. já jsem v tomhle ohledu spíš teoretik.mám zkušenosti jen s Panonqulus maccus(L104),Peckoltia vittata(L015) a Loricarianae (LG6) a baryancistrus sp. (L177)

snad jsem ty latinské názvy napsal dobře :D

K těm L168 nic moc o nich nevím jen že se do nedávna řadily k peckoltiím. z toho vyplívá, že mají rády proudící vodu jsou všežravé a s rozmnožením by neměly být větší problémy...jinak jsou to krásné ryby zajímavé hlavně kresbou a neuvěřitelně rychle mění barvu.pokud by byly za rozumnou cenu skupinku 5-6 ryb bych taky bral.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 15 Jan 2007 21:55 pm

..sa tesim a ,,tuhle rundu platim já,,
Pekny vecer,,bettinka,,
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod jan toman » 15 Jan 2007 22:05 pm

pytel napísal:prostě je rozdíl když člověk chová a odchovává. pokud chceš ve větším odchovávat tak je přece nezbytné mít nádrž zařízenou jednoduše, aby se akvárium lépe udržovalo,protože nemá takové akvárko jen jedno....pokud má někdo jedno nebo několik akvárií jen na okrasu, je přece jasné jasné že se bude snažit o to aby akvárko trošku vypadalo....

Ahoj,, pytel,,.Aka je ta ,,rozumna cena,, podla teba,?Rad si necham poradit,nakolko este sam nepoznam cenu.
Vies,ja som tu mal pred casom na tomto fore ponuku od jedneho diskutujuceho na Hypancistrus zebra ,,10 000 sk za kus,,Akoze pre mna.
Citas dobre,10 000 korun slovenskych.
Netvrdim ze je to neuveritelna cena,lebo pokial by som silou mocou chcel,tak dam aj 10litrov za kus.Ale to by som musel velmi dobre poznat nielen ryby,ale aj samotneho predavajuceho.Momentalne mam ponuku 4 000 korun ceskych,no vaham,lebo mam tusenie,ze ryby pochadzaju z omeskanej dodavky do Polska.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod catfish » 15 Jan 2007 22:15 pm

Za L128 je normální cena za mladou rybu kolem 8-10 cm 1000 Kč.
U L168 bývá cena kolem 500 Kč.

Za kolik se prodávají na Slovensku nevím. :-)
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: Hemiancistrus sp.,, L128,,

Odoslaťod pytel » 16 Jan 2007 10:48 am

ano cena kolem 4000kč je momentálně běžná. taky bych vahal.ono dát 40000kč za skupinu zeber je už docela dost. a pokud by to měly být nekvalitní ryby tak bude určitě lepší sehnat si je jinde.

pro catfish:ahoj!jaký je tvůj názor na pokusy o přirozené rozmnožování botií a větších krunýřovců? určit k tomů máš co říct.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 2 hostí.