CJ mladata - (F1) HELP



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod caloghero » 14 Jan 2007 19:29 pm

takze k veci
dnes v biotope mali snad asi poslednu CJ bola dozelnkava, bola nalozena vajickami a strasne cudne sa pohybovala, stale sa akoby nadvihovala akoby ckala, no aj napriek tymto diagnozam som si ju doniesol domov, vlozil som ju do akvarka spolu s ostatnym dokupenym tovarom a ked som ju naposledy pozeral, tak bolo vsetko ok, ale ked som sa tam kukol teraz, uvidel som asi tak 3-500 ks malych CJ, ktore vidno ako oblak v strede akvarka a pohybuju sa smerom k hladine, uvidel som aj zopar kuskov, ktore sa nehybali
mamina ich kazdym pohybom zhadzovala ale zo 5, ktore sa pridali do oblaku, je ich strasne vela, mam ich v 12tke, pozri galeriu
ide o to, ci ich mam odlovit, ci nechat tam, vodu nemam bez salinity, cize by odchov bol nemozny, cital som zopar clankov ale ked som sa dozvedel ake je to piplanie, tak som to nechal tak
otazka, ci mi nesposobia katastrofu, ked tam nahodou :dead:
mam ich odlovit ,ci?
proste help :?

fotky dodam tak skoro, ako sa bude len dat
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Reklama

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod Radka » 14 Jan 2007 20:21 pm

Ty malé ti určitě umřou,ale je otázka jestli to ve 12 litrech bude vadit.Tam nemáš kromě CJ ,žádné jiné živočichy ,kteří by to požrali?
Obrázok používateľa
Radka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2005 15:43 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod thomas111 » 14 Jan 2007 20:25 pm

V tme si zapni nejake bodove osvetlenie do nejakeho rohu v akvarku, ony sa vsetky sustredia v tom svetle a potom ich odsaj. Pre istotu. I ked nemyslim ze by mali spravit az taku spust. CJ by ich pozrali. Ale mozu aj splesniviet. To sa stalo u mna ked som sa ich snazil odchovat. Takze ja radim radsej odsat. Ved skus aj nieco s odchovom. Aspon s obycajnou solou ked nemas morsku ...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod caloghero » 14 Jan 2007 20:30 pm

aj ja by som ich odsal, prinajhorsom vylovil sietkou...
na fotkach sa pracuje :oops:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod caloghero » 14 Jan 2007 20:41 pm

takze je aj pic
Obrázok
v strede akvarka, velky zhluk, oblacik malych CJ az po dno

asi to odsajem.... :?
ak nepridam sol do vody, tak by sa ich mama mala citit ok, nie? :roll:
pytam sa, lebo som mal 2 kusky a tie mi posli :oops:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod thomas111 » 14 Jan 2007 20:50 pm

Urcite nepridavaj sol do akva ale odsaj larvy a osolenu vodu si priprav do nejakej mensej nadoby. Ja som skusal v 7dcl sklenicky od uhoriek. Ked im v tme prisvietis napr. baterkou tak uvidis ako sa ti vsetky larvy pekne nahrnu k zdroju svetla. Potom uz len mala hadicka a ides
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod caloghero » 14 Jan 2007 21:06 pm

thomas111 napísal:Urcite nepridavaj sol do akva ale odsaj larvy a osolenu vodu si priprav do nejakej mensej nadoby. Ja som skusal v 7dcl sklenicky od uhoriek. Ked im v tme prisvietis napr. baterkou tak uvidis ako sa ti vsetky larvy pekne nahrnu k zdroju svetla. Potom uz len mala hadicka a ides


aj teraz sa zgrupuju pod telesom
ale problem je, ze niektore su az pri dne :(
ked ich budem chciet odsat vsetky, tak z 12tky mi nezostane ani deci :lol:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod thomas111 » 14 Jan 2007 21:15 pm

este raz. Ked sa ti vypne svetlo, vezmi nejaku baterku alebo nieco cim mozes bodovo zasvietit a vsetky ti pridu k tomu svetlu. Potom vezmi malu hadicku, vies tu co pouzivas aj na vzduchovanie (neviem teraz aky ma priemer ale isto ju mas doma...) a potom uz len odsavaj. Nevidim problem. Robil som to tak x-krat ...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod caloghero » 14 Jan 2007 21:35 pm

thomas111 napísal:este raz. Ked sa ti vypne svetlo, vezmi nejaku baterku alebo nieco cim mozes bodovo zasvietit a vsetky ti pridu k tomu svetlu. Potom vezmi malu hadicku, vies tu co pouzivas aj na vzduchovanie (neviem teraz aky ma priemer ale isto ju mas doma...) a potom uz len odsavaj. Nevidim problem. Robil som to tak x-krat ...


kym sa vznasaju, tak ich necham
teraz ich lovia borarky :D
akoby som pre ne mal prichystanu hostinu na slavnostnom stole :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod caloghero » 16 Jan 2007 11:50 am

takze all CJ gone :(
nepokusal som sa o odchov ale 2 dni vydrzali v pohode :)
dakujem vsetkym za pomocnu ruku :roll:

admin/mod moze temu zmazat
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod STH » 18 Jan 2007 12:54 pm

takze ja sa idem uz po druhykrat pokusit o dochov CJ,ale teraz som pripraveny na vsetko,samica by mi mala pustit larvy koncom tyzdna,uz mam pripravene 5l nasady nalevnikov,5l rias a chystam sa este namnozit artemiu,...este som si zhotovil par akva o objeme cca 4l,kde mam v kazdom ine % soli,dokonca do jedneho som dal vodu priamo z akva kde je momentalne samica+sol,takze uz len cakam ked pusti larvy a mlade rozdelim do akva,takze kazde bude mat ine podmienky a in stravu....keby aspon jedna dozil dospelosti tak som happy :roll:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod caloghero » 18 Jan 2007 13:23 pm

velmi pekne premyslene, prepracovane takmer do detailov
dufajme, ze sa to podari ;) informuj nas o hocakom diani :D
drzime palce
:roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod STH » 18 Jan 2007 13:36 pm

diky hadam hej,treba sekulovat a skusat,ale osobne mam ten najvacsi trumf este len vo vyhlade a to zaobstaranie si nasady mixu zoo a fytoplanktonu pre morsku akvaristiku,tym by som sa hadam najviac priblizil k potrave aku by mali mat,pretoze tomuto planktonu sa celkom dari v akva bez filtracie,co vyhovuje aj larvam kreviet,cize "nezozraty plankton" by nemal hynut,ale nopak sa mnozit narozdiel od krmenia sladkovodnym planktonom ci uz nalevnikmi alebo zelenou vodou
,ktore po prelozeni do slanej vody hynu a znecistuju vodu.Keby som mal akva plne morskeho planktonu,tak by som sa nebal toho,ze by larvy kreviet hladovali.
diskutoval som s jednym typkom na zahranicnom fore a on mi tvrdil,ze mal dobre vysledky,ked pocas vyvoju larviev postupne zvysoval a znizoval % soli,cim chcel napodobnit presun lariev zo sladkej vody do brakickej a az do mora a naspat,on si mysli,ze prave toto pomaha pri premene larvy na dospelca
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod atiles » 18 Jan 2007 17:55 pm

ak by si nestihol všetko nachystať, mám zabehnutú brakickú vodu, poprípade by som odkúpil polovicu vyliahnutých lariev, toto som chcel skúsiť aj ja ale moje CJ boli rovnakého pohlavia. bohužiaľ len boli. :cry:
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod STH » 21 Jan 2007 21:07 pm

atiles:kazdou chvilou by ich ta samica mala vrhnut,vajicka su uz pekne zrele,si tento tyzden v ZA?ak chces aby prezili tak by bolo najlepsie keby si si mohol zobrat hned na druhy den potom co ich vrhne najneskor do 4-5dni.pre istotu dam liahnut uz dnes prvu nasadu artemii 8)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: CJ mladata - (F1) HELP

Odoslaťod atiles » 21 Jan 2007 22:11 pm

ja som zo /ze/ žiliny, poobede už som pri compe , napíš ked to na ňu príde, vyriešime veci.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.