trapenie s raslinstvom



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 14 Jan 2007 18:07 pm

Ako mam rozbehnut moje rastliny?Poradte niekto.Mal som bezproblemove akva http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=1052 dal som ine dno,a odtedy sa trapim.Rastliny vobec nerastu ,skor sa dari zelenej riase .Zmenil som iba to dno.Iba Anubias da list jeden za mesiac. Keby rastli aspom pomalicky,ale ony nerastu vobec.Co s tym?
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Reklama

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod thomas111 » 14 Jan 2007 19:13 pm

To je normalne. Akvarko sa ti zabieha. Pomeraj si hodnoty vody a dopln chybajuce prvky a len cakaj. Prejdes mozno dobou rias, ale potrebujes v akva dosiahnut nejaku tu rovnovahu aby sa rastlinam zmenila klima. Tym ze si zmenil strk si uplne zrusil rovnovahu ktora v tom akvarku bola predtym...ten insty problem mam aj ja teraz s novym 375l akvarkom. A niesme sami. Proste je to tak.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 14 Jan 2007 19:18 pm

zabudol som napisat asi jednu z hlavnych chyb,ze ked som to prerabal ,tak som tam zasadil vsetky tie rastliny ostrihane.
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod thomas111 » 14 Jan 2007 19:34 pm

jolaos napísal:zabudol som napisat asi jednu z hlavnych chyb,ze ked som to prerabal ,tak som tam zasadil vsetky tie rastliny ostrihane.

pokial sa jednalo o stonkove rastliny tak nevidim problem
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 14 Jan 2007 19:35 pm

Co mam urobit?Cakam na dodavku novich rastlin.Povodne som chcel zacat zase znovu ,kupil som novy tmavsi strk.Stare zelenou riasou znicene rastliny som chcel vyhodit.Bojim sa ,ze ked tie nove zasadim do takehoto akva tak mi znici aj tie.Tak ako? Od znovu ,alebo risknut a dat ich tam.Tie stare chcu rast ,ale ta zelena riasa kazdy novy vyhonok znici.
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod Rhyno » 15 Jan 2007 20:12 pm

jolaos napísal:Co mam urobit?Cakam na dodavku novich rastlin.Povodne som chcel zacat zase znovu ,kupil som novy tmavsi strk.Stare zelenou riasou znicene rastliny som chcel vyhodit.Bojim sa ,ze ked tie nove zasadim do takehoto akva tak mi znici aj tie.Tak ako? Od znovu ,alebo risknut a dat ich tam.Tie stare chcu rast ,ale ta zelena riasa kazdy novy vyhonok znici.

ano, aj mne riasa ničila ešte dááávno ešte v starom akva rastliny, tak som všetky napadnuté listy ostrihal a nechal som len tie najschopnejšie, a presadil som ich do nového - a rastú :D pomaly ale predsa a to som ich začal hnojiť len minulý týždeň
Obrázok používateľa
Rhyno
 
Príspevky: 33
Založený: 01 Dec 2006 21:20 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod luboss14 » 15 Jan 2007 20:35 pm

časom sa to napraví...
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod slade14 » 15 Jan 2007 20:52 pm

ja ti neodporucam odstranovat zariasene listy , lebo riasa sa ti aj tak po case dostane na mlade vyhonky a rastlina sa ti uz po uprave nemusi ujat a jednoducho ti zhnije . skus riesit tento problem napriklad krevetkami CJ a potom ked sa riasi zbavis tak ich prosto predas (kupcov je tu vela).
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod kustro » 15 Jan 2007 22:43 pm

mne sa v novom akva zacala robit riasa ciernej farby neviem ci je to ta stetinkova lebo nevytvara stetinky ma tvar ako zabi vlas su to skor take chlpky.tiez mam asi mesiac stare akva,prejde to?zacal som s tym bojovat ako so stetinkovou kazdy tyzden menim tretinu vody nehnojim,mensi prietok.neviem ci nemam vela svetla 60W trubica a vyska 45cm.
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 16 Jan 2007 16:29 pm

Takze mam , alebo nemam zasadit nove rastliny do toho zariaseneho akva.? Myslim tak okolo 8 az 10 rastlin,alebo mam radsej zacat od znova?Vacsie mnozstvo rastlin by mohlo zmenit situaciu nie?
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod thomas111 » 16 Jan 2007 17:32 pm

Jolaos, ak chces radu, bez zakladnych informacii o tvojom akva sa nedostaneme asi nikam. Popis svoje akva. Filtraciu, osvetlenie (nie formou W/l...), hhnojis? Cim? Ake mas parametre vody?
Tvoj problem moze byt hociaky. Tazko radit...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 16 Jan 2007 19:39 pm

Filter vnutorny Fan mini plus pusteny na minimum,osvetlenie 2 x 8w philips obycajna biela,nehnojim a testy som nerobil.Chcel som len vediet ,ze ci by vacsi pocet zasadenych rastlin mohol odobrat ziviny riase.?
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod thomas111 » 16 Jan 2007 20:14 pm

Ano mohol by vacsi pocet rastlin pomoct k odburavaniu viac zivin. Vyberaj nenarocne, rychlorastuce, stonkove rstliny ako Egeria densa, Heteranthera zosterifolia, Hygrophila polysperma , a proste rychlorastuce. Nieco si vyber. Ja som mal skusenost s tymto pozitivnu. Tiez som raz skusal pri zabehu akva nasadit uz po nastupe rias kvantum rastlin a urcite to dost pomohlo. Potom ked sa ti to zacne zabehavat tak mozes postupne redukovat ...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 16 Jan 2007 20:45 pm

Tak fain ,dik. Tak som to chcel urobit.Uz len spekulujem ci ich dat don teraz,alebo to cele zacat od znova bez rias.Proste vsetko prevarit ,dezinfikovat atd?
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod thomas111 » 16 Jan 2007 20:55 pm

Ja si myslim ze by si to uz mal nechat tak. Nasadli by som rastliny a cakal. Kupil by som nejayk ten test, zistil hodnoty. Mozno mas vysoke NO3, P alebo chyba nejaky prvok. Proste nemas asi vyvazene prvky vo vode. Riasy sa pri novozalozenych nadrziach tvoria uplne bezne...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 16 Jan 2007 21:09 pm

OK. Vdaka za rady.Tak to risknem a uvidim.
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod Jirka Scobak » 25 Jan 2007 22:34 pm

Zastav se u mě doma (jsi z BA??). Dám ti základ starého štěrku i starou vodu - podstatně ti to urychlý celý proces. Mail: jiri.scobak@mpa.sk
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 26 Jan 2007 16:05 pm

Vdaka ,ale uz som to prerobil.Dal som svoju staru vodu novy strk,nove rastliny a zatial to vyzera nadejne. Tak uvidim ,ale dik za podanu ruku moc si to cenim.
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Jan 2007 19:10 pm

Teprv ted jsem se podival na tve akvarium: Jsi si jist, ze ten sterk nechces? Se ctyrmi hrsmi stareho sterku ode me by ti to startovalo rychleji 8) . Je tmavy ruznozrnny, vypada prirodne. Odlozil jsem si ho asi pred tremi mesici po upravach jednoho akvaria, mam ho v mokru prikryty v kbeliku (zrejme i s nejakymi piskoritkami vezovitymi).

Pokud tam mas stale sterk z fotografie, je moc svetly. Ryby se nebudou citit dobre.
Nikdy neodstranuji uplne stare dno. Mozna z nej uberu polovinu, zahrnu novym sterkem, ale zaklad v akvariu stale je. Problem je i v zakorenovani rostlin. Me kdysi Ivan Vysluzil ucil, ze pokud rostlinu presadim, musi si vytvorit nove koreny a nekdy pri tom uplne shodi puvodni listy.
Kdyz zakladam nove akvarko, odeberu z jineho cast dna, abych mel zaklad a precerpam alespon polovinu vody z jineho akvaria. Akvarium pak nemusi startovat od zacatku.
... a vylozene si na dne pestuju dendrit. Pancernicci v nem radi hrabou.

Kdyz se divam na tve akvarium, rikam si, ze v nem mas malo rostlin (v porovnani s predchozim stavem). A z toho mala ti funguje jen cast. Proto ty rasy.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: trapenie s raslinstvom

Odoslaťod jolaos » 26 Jan 2007 20:26 pm

Dal som novy strk taky prirodny,ale nechal som aj cast toho bieleho.S rastlinamy mas pravdu.To som ich pred zasadenim ostrihal a to sa mi stalo osudnym.Este do toho som aj moc svietil(16w na 20L) pri neroybehnutzch rastlinach je asi dost. Fotky dam ,az ked sa to trochu rozbehne.
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.