HELP S AQUA CLAY GROUND



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Raviolka » 15 Jan 2007 15:13 pm

Kubo napísal:porovitost a naco ked nieje material vo filtri?
Kubo Kubo... nebudu se vyjadřovat ke zbytku debaty, ale zase jsi zabrousil na tenký led, když se bavíme o filtraci :wink: Takže ty plánuješ mít megakolonii baktérií ve filtru, protože věříš, že dokud mají prostor, tak se budou množit? Asi víš, na co narážím... :-) http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=6881

Chudinky baktérie, že jim zakážeš se množit v akváriu. Z pórů ven a okamžitě spořádaně do filtru !! :mrgreen:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 15 Jan 2007 15:44 pm

Raviolka napísal:
Kubo napísal:porovitost a naco ked nieje material vo filtri?
Kubo Kubo... nebudu se vyjadřovat ke zbytku debaty, ale zase jsi zabrousil na tenký led, když se bavíme o filtraci :wink: Takže ty plánuješ mít megakolonii baktérií ve filtru, protože věříš, že dokud mají prostor, tak se budou množit? Asi víš, na co narážím... :-) http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=6881

Chudinky baktérie, že jim zakážeš se množit v akváriu. Z pórů ven a okamžitě spořádaně do filtru !! :mrgreen:
Nic neplanujem planujem ze dam AC do filtra aby som vyplnil priestor.Je lacny ako filtracny material ma dobru plochu a to ze ma dalsie neviem ake ine vlastnosti ma nezaujima.Ten link co si dala to bolo uz rok dozadu a odvtedy sa dost vsetko zmenilo.Mna uz nezaujima kolko bakterii bude vo filtri mna zaujima to aby som mal kvalitnu filtraciu a kedze mam este volny priestor vo filtri tak ho vyplnim.Preco nie.A ked si nezbadala tak o filtracii tu ani nebola rec akurat som sa zmienil o tom ze idem dat AC do filtra ako lacne filtracne medium. :) :wink: Cela tema bola o tom ze naco davate AC do akvaria ako substrat ked ani neviete ci spravi nejake zmeny v tom vasom akvariu.A pytal som sa ze preco povazujete AC za lepsie ako obycajny strk ked vlastne tym nic neziskate a akvaria nebudu o nic lepsi ako moje. :) To je vsetko :kiss:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Raviolka » 15 Jan 2007 18:31 pm

Mno já myslím, že tohle téma je právě čím dál tím víc o tobě, o tvém akváriu a o tvojí filtraci... tak proč v tom nepokračovat, my se rádi poučíme :wink: Samozřejmě se držíme přísně tématu, a teda Aquaclay :-)(Vůbec to nebylo téma o tom, proč my ho dáváme do akvárií a nic o něm nevíme... ale to jen na okraj :wink: ).

Mohl bys mi odpovědět na otázku, proč chceš dát AC do flitru, když ani nevíš, jestli udělá nějaké změny ve tvém filtru? A proč považuješ AC lepší, než obyčejnou vatu/biomolitan/písek, když tím vlastně nic nezískáš a tvůj filtr nebude o nic lepší než můj? To je všechno :kiss:

Myslím, že když poctivě odpovíš, tak se o AC něco dozvíme :lol:
A zkus vynechat tvrzení z předchozího příspěvku:
Kubo napísal:Je lacny ako filtracny material ma dobru plochu a to ze ma dalsie neviem ake ine vlastnosti ma nezaujima....mna zaujima to aby som mal kvalitnu filtraciu a kedze mam este volny priestor vo filtri tak ho vyplnim.Preco nie.
Na tebe taky neudělal velký dojem názor ostatních, že chtějí kvalitní substrát, že aquaclay má velkou plochu, je levnější než některé další substráty, mají v akváriu místo... a další bůhvíjaké vlastnosti je nezajímají... "tak proč ne" :-P
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 16 Jan 2007 08:39 am

Raviolka napísal:Mno já myslím, že tohle téma je právě čím dál tím víc o tobě, o tvém akváriu a o tvojí filtraci... tak proč v tom nepokračovat, my se rádi poučíme :wink: Samozřejmě se držíme přísně tématu, a teda Aquaclay :-)(Vůbec to nebylo téma o tom, proč my ho dáváme do akvárií a nic o něm nevíme... ale to jen na okraj :wink: ).

Mohl bys mi odpovědět na otázku, proč chceš dát AC do flitru, když ani nevíš, jestli udělá nějaké změny ve tvém filtru? A proč považuješ AC lepší, než obyčejnou vatu/biomolitan/písek, když tím vlastně nic nezískáš a tvůj filtr nebude o nic lepší než můj? To je všechno :kiss:

Myslím, že když poctivě odpovíš, tak se o AC něco dozvíme :lol:
A zkus vynechat tvrzení z předchozího příspěvku:
Kubo napísal:Je lacny ako filtracny material ma dobru plochu a to ze ma dalsie neviem ake ine vlastnosti ma nezaujima....mna zaujima to aby som mal kvalitnu filtraciu a kedze mam este volny priestor vo filtri tak ho vyplnim.Preco nie.
Na tebe taky neudělal velký dojem názor ostatních, že chtějí kvalitní substrát, že aquaclay má velkou plochu, je levnější než některé další substráty, mají v akváriu místo... a další bůhvíjaké vlastnosti je nezajímají... "tak proč ne" :-P

No ty si mi dala rovnaku otazku ako ja vam :lol: Co mam nato odpovedat? Jednoduche. AC mi vychadza cenovo lacnejsi ako molitan.A neviem preco ho tam idem dat ...asi aby nebol monotonny filter? :lol: Nie vobec o to nejde.Ide o to ze AC vo filtri vydrzi viac rokov ako molitan a este ovela dlhsie ako vata ktora sa zanesie za kratky cas.Tak preco by som mal kupovat kazdy rok alebo kazdy druhy molitany za 2000sk ktore sa zanesu a stracaju kvalitu ovela skor ako AC? Cize mi urobi zmeny v penazenke a nie vo filtri. :lol: Ahoooooj :kiss:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod majko » 16 Jan 2007 09:11 am

Kubo napísal: AC mi vychadza cenovo lacnejsi ako molitan.
No jo co ja poznam ceny tak 1 m3 AC stoji okolo 30k 1m3 molitanu okolo 26k, takze nejaky rozdiel tam nevidim.
A ide o to, ze npr. vata sa skor pouziva na mechanicku filtraciu a ma zadrziavat jemne necistoty. Preto sa musi cistit castejsie.
A ak sa pytas preco AC, urob pokus. Zober vodu z akvarka do pohara nasyp tam do 1/2 AC a zavri. Kazdy tyzden potom zmeraj parametre pH a KH. Potom sa zamysli aj nad tym ako sa bude spravat tento material v Tvojom filtri. A este jedna vec, ta plocha ktorou tu kazdy operuje je definovana (merana) pre uplne iny produkt AC a to AC F 4-10mm, ktory je specialne urceny do filtrov, nie pre AC ktory sa predava na SK...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod e1 » 16 Jan 2007 09:22 am

Kubo dufam, ze filter naplanujes robit iba z AC. Aj pri velkej porovitosti sa moze lahko stat, ze pory budu velmi rychlo zanesene jemnymi casticami a efekt filtracie sa strati. Dostanes sa do stadia, ze usilovne bakterie prestanu pracovat a ako iste vies oni pre svoju pracu potrebuju prudenie - pohyb body.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod STH » 16 Jan 2007 09:29 am

tak pani ani neviete ako ste mi pomohli,kupoval som 5l AC do miniakva s tym,ze zbytok vyskusam dat do filtra,lenze ako citam radsej nebudem riskovat a vobec v miniakva sa mi to AC neosvedcilo,pretoze aj male drobnoustky Nanostomus mi dokazali HC odtial pekne vytrhat aj ked korienky mali pekne dlhe...a momentalne jedine vyuzitie AC vidim v tom,ze ho zakomponujem do rastlineho akva ako spodnu vrstvu dna a predelim ho stietkou aby sa nemiesal s tazsi strkom co bude na vrchu.
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod strbino » 16 Jan 2007 11:10 am

No mne rastie HC pekne v AC,ale je prvada ze som tam mam len krevetky a borarasky :)
Sadenie vsak bolo uplne na nervy :)
Teraz vsak ked budem robitnove minicka tak HC pojde pekne do noveho strku
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 16 Jan 2007 19:48 pm

e1 napísal:Kubo dufam, ze filter naplanujes robit iba z AC. Aj pri velkej porovitosti sa moze lahko stat, ze pory budu velmi rychlo zanesene jemnymi casticami a efekt filtracie sa strati. Dostanes sa do stadia, ze usilovne bakterie prestanu pracovat a ako iste vies oni pre svoju pracu potrebuju prudenie - pohyb body.
Nie jasne ze nie ved filter uz mi zatial fachci na 40tich litroch molitanu a mam este priestor na dalsich 30-35L nejakej filtracnej naplne tak cca tych 25-30L dam ten AC a este zbytok vatu. :) A ked si vezmes kazda filtracna hmota sa zanesie za urcity cas a musi sa bud precistit alebo vymenit cize to budem musiet casom aj robit. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 16 Jan 2007 19:52 pm

No myslim ze v uzavretej nadobe to bude kysnut a ph sa znizi to je normalne (dufam ze sa nemylim) to podla mna ani nemusim skusat.Ale moj filter nieje uzavrety vetra sa cize to nebude take zle.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Sorrymate » 16 Jan 2007 19:55 pm

Kubo napísal:Nie jasne ze nie ved filter uz mi zatial fachci na 40tich litroch molitanu a mam este priestor na dalsich 30-35L nejakej filtracnej naplne tak cca tych 25-30L dam ten AC a este zbytok vatu. :)

Kubo, ty co prosim ta filtrujes? Liptovsku Maru? :shock:
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 16 Jan 2007 20:08 pm

No nie iba 530litrove akvarium :) Su tu aj ludia ktory maju dvojnasobne filtre.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod arowana » 16 Jan 2007 20:25 pm

Trochu odbočím k inej filtrácii, len ako zaujímavosť k ACG. Pred nejakými 20 rokami mal priateľ urobený externý splav na 2400 litrovom akvárku s diskami. Bol umiestnený niekoľko cm nad hlavnou nádržou po celej dĺžke akvárka, bol tam v niekoľkocentimetrovej vrstve keramzit, čo je obdoba Aqua clay ground. Mal tam posadené v emerze nejaké Anubiasy a vesiculárka a bol to jediný materiál, ktorý v tej skúške vďaka veľkosti zrnenia obstál. Voda bola z jednej strany vytláčaná čerpadielkom a samospádom pretekala druhou stranou do akva. Tento filtračný systém fungoval dlhé roky bez akéhokoľvek čistenia na 100% a popri tom voda bola len občas vymenená pri odkaľovaní. Bolo tam niekoľko desiatok dospelých terčovcov a voda pritom vykazovala takmer nulové hodnoty NO2-3.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod majko » 16 Jan 2007 21:58 pm

Kubo napísal:No myslim ze v uzavretej nadobe to bude kysnut a ph sa znizi to je normalne (dufam ze sa nemylim)
No skus vysvetlit preco :D :D :D. Aby si mi uveril daj do vedlajsieho pohara tu istu vodu bez AC :P.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 16 Jan 2007 22:18 pm

majko napísal:
Kubo napísal:No myslim ze v uzavretej nadobe to bude kysnut a ph sa znizi to je normalne (dufam ze sa nemylim)
No skus vysvetlit preco :D :D :D. Aby si mi uveril daj do vedlajsieho pohara tu istu vodu bez AC :P.
No sak odskusam ked budem mat AC doma to som netvrdil na 100% ved sam pisem s urcitou pochybnostou (v tej zatvorke) :roll:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod skizuzka » 22 Jan 2007 14:11 pm

TAKZE MAM AQUA CLAY UZ ASI DVA TYZDNE, TROCHU NASIAKOL VODOU A JE TAZSI A NEMAM VIAC PROBLEM S ODKALOVANIM,ZVON MI UZ VIAC AQUACLAY NENASAVA,SPOKOJNOST.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.