Ikry chranili 3 terčovci!



Všetko okolo akvarijných rýb

Ikry chranili 3 terčovci!

Odoslaťod mig07 » 21 Jan 2007 03:18 am

Ahoj pred 3 týždnami som kupil terčovce a teraz sa mi vytreli (v piatok). To je v pohode a normálne. Ale ikry mi ochranovali 3! Tá pára a asi 1 samica. Pozeral som na to asi hodinu a bolo to tak. Škoda že som nemal nabitú bateriu na foťak :( Stalo sa to už niekomu zvás. Ikry síce cez noc neprežili. :( Ale v mojej tvrdej vode by ajtak zhnili. :(
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Ikry chranili 3 terčovci!

Odoslaťod arowana » 21 Jan 2007 03:27 am

U cichlíd sa to občas stáva, že ďalší jedinec si privlastní rodičovské práva, alebo sa dokonca zúčastňuje samotného výteru. Stáva sa aj to, že samec sa vytiera s dvomi samicami. Bežné aj u sumcov Loricariidae.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Ikry chranili 3 terčovci!

Odoslaťod jiskra » 21 Jan 2007 06:30 am

Kdyz jsem mel jeste Vrubozubce (Astronotus ocellatus),tak se mi taky obcas stavalo,ze samec se v jeden den vytrel z obema samicema v akvarku najednou.Lital od jedne samice k druhe a oplodnoval jikry.Samozdrejme samec potom opatroval jikry s tou vetsi,dominantnejsi samickou.Te druhe samici jikry sezral.
U Akar hnedych se mi zase stalo neco jine.Mam par,stary,cca 4 roky,velikost 10 cm,nadherne ryby...Vytreli se mi v akvarku,to je super,ale divne mi bylo,ze ho opatruji 4 Akary a ne jen jeden par,ktery jikry nakladl...Jikry opatrovali 2 pary.Ovivali jikry,pecovali o ne a tak...Kdyz se rozplavali,tak si ty 2 pary rozdelily ty prcky mezi sebou.Kazdy par vodil po akvarku pulku rozplavaneho poteru.Taky sem se hodne divil.Nakonec se ale neco nepovedlo a samec z 2 paru ktery jen poter opatroval,ho zacinal pozirat...Ale par,od ktereho jikry byly,poter vodil dal...Asi dalsi mesic.Potom jsem vsechen poter odsal a odchoval uz umele...Z cca 500 jiker co mela ta samice se vykulilo asi 450-400 ks.U poteru byla taky samozdrejme nejaka ztrata,takze se mi jich podarilo vylovit cca 200 prcku.Do velikosti +/- <3 cm sem jich odchoval asi 100 ... :)
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Ikry chranili 3 terčovci!

Odoslaťod Satyricon » 21 Jan 2007 09:46 am

..Mne sa to stalo u skalarov kde samec sa naraz vytrel s dvoma samicami na jeden list.
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: Ikry chranili 3 terčovci!

Odoslaťod janko » 21 Jan 2007 10:59 am

mig07 napísal:Ahoj pred 3 týždnami som kupil terčovce a teraz sa mi vytreli (v piatok). To je v pohode a normálne. Ale ikry mi ochranovali 3! Tá pára a asi 1 samica. Pozeral som na to asi hodinu a bolo to tak. Škoda že som nemal nabitú bateriu na foťak :( Stalo sa to už niekomu zvás. Ikry síce cez noc neprežili. :( Ale v mojej tvrdej vode by ajtak zhnili. :(



mig07 , mohol si zavolať , dal by som ti vodu z RO do niečoho a mohol si sa pokúsiť, vždy sa dá dohodnúť!!
šavko
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Ikry chranili 3 terčovci!

Odoslaťod mig07 » 21 Jan 2007 23:01 pm

Ono vytreli sa mi na sklo takže odtial by som to nedostal. Ale planujem tam dať nejaké anubiasy.

Vytrel sa mi iba jeden pár a nie s 2 samicami a ta 3 neviem ani či je samica len si to myslím.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.