spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových



Všetko okolo akvarijných rýb

spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 22 Jan 2007 09:48 am

Cauko chcel by som pocut vas nazor na tuto variantiu,ide v podstate o nudzovy stav, nakolko moje vytieracky su plne a takisto vsetky termostaty su busy, situacia je taka, ze mam este nerozplavany poter neoniek (Paracheirodon innesii) a vcera sa mi vytreli sklare v spolocenskom akvariu, list som im odobral ako naposledy len problem nastal kam s nim, jedina "daždovka" bola u neoniek coho sa vsak obavam je ako budu reagovat este nerozplavane neonky na zvysenie teploty z 24°C na 26°C a takisto ci tie ikry skalarov maju sancu na uspech+ nebude im vadit ak zacnem zajtra krmit prachom tie neonky? Dakujem za vsetky tipy.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Reklama

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod Wepman » 22 Jan 2007 11:04 am

Podla mna pre takyto pripad nudze postaci, ked das ikry skalarov do zavaraninovej flase s vodou z akva kde sa ti vytreli a tu ponoris do niektoreho z akva, kde je 26 stupnov teplota. Idealne by bolo keby do nej mohol zaviest vzduchovanie, nech sa tam hybe voda. Par tyzdnov ti tam isto poter vydrzi a mozes ho zacat privykat na podmienky aby zniesli postupne vodu aku maju napr. tie neonky.
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 22 Jan 2007 11:27 am

To s tou zavaraninovou flasov ma uz sice napadlo problem je vsak v tom, ze v akva 26 stunov nemam aj keby mam ho v obyvacke a tam by sa to moc nedalo, inak v zduchovanie samozrejme uz mam jemne v tesnej blizkosti ikrier resp. listu,dodam aj foto ale az zajtra, v kazdom pripade dakujem za odpoved.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod Drobec » 22 Jan 2007 12:05 pm

ta flaska je dobry napad a ak mas v niektorej vytieracej nadrzi teplotu 26 tak ju ponor tam vzduxovanie pusti len tak jemne staci ak sa bude xybat voda.Co sa tyka pomiesania poterov ak by si to xcel urobit to neodporucm podla mna by skalare zlikvidovali neonky do par dni
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 22 Jan 2007 12:19 pm

No poter neoniek by mal byt v dobe vyliahnutie uz plne rozplavany ale asi aj tak mas asi pravu ked sa roplavu skalare ich budu asi hned povazovat za potravu aj ked budu od nich asi o 10 dni pozadu, skusim ich po rozplavani prelovit resp. poprenasat vedla, kde mam 1/2mesacnych prisavnikov a panciernikov, avsak kvalita vody je tam asi horsia, je to klasika z vodovodu.
Tam som sa to bal dat nakolko by ty mali prisavnici resp. panciernici mohli na tie ikry dostat chut.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod Drobec » 22 Jan 2007 12:44 pm

daj to tam vo flaske neak ju tam upevni nex sa do nej nevedia dostatmoze byt aj umela urob ta sa lahsie pripevnuje
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 22 Jan 2007 12:44 pm

Drobec napísal:daj to tam vo flaske neak ju tam upevni nex sa do nej nevedia dostat

Ok skusim
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod Drobec » 22 Jan 2007 12:49 pm

vela stastia nex sa ti to vydari
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 22 Jan 2007 13:43 pm

to drobec: pozeral som foto v tvojom albume a zaujali ma tie perletky, mozes mi popisat postup ako si ich vytrel, rajovcov a bojovnice som uz vytrel ;ale asi mala vytieracka do 10l nestaci; knihy vravia, ze nie aka je tvoja prax? ja mam samca a 3 samice a tak by som sa chcel o ne tiez niekdy pokusit, ked sa mi tieto vytieracky vyprazdnia. D. sami
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod Wepman » 22 Jan 2007 13:51 pm

ja mam v akva pre poter skalare male a teraz som dal do zavaraninovej flase 2 vytery, ktore boli den po sebe, ponoril som celu flasu do akva pre poter a pohoda... a co sa tyka malych skalarov, u mna v pohode fungovali s krevetkami, ci uplne malickymi mecunmi. Papkaju len artemiu :)
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 24 Jan 2007 09:59 am

Skalari sa mi uz liahnu, neonky su uz rozplavane (uz som im daval prach a grindal) asi 1/3 ikrier skalarov zbelela niektore aj splesniveli,snazil som sa odstranovat, neonky zatial v pohode, uvidime ked sa mi skalari rozplavu, potom pridam foto.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 01 Feb 2007 09:45 am

Skalarisu uz rozplavane prezilo zatial asi 100ks, neoniek je zatial okolo 30-40, skalari si ich zatial nevsimaju, veľkostne su podobny, teplotu som postupne znizil na 25 a pojdem asi na 24 kvoli neonkam, postupne ich ale asi budem muset premiestnit do vacsieho akva 50l, asi ich prelejem a dam spolu s malymi panciernikmi(15ks) a prisavnikmi (30ks), no bude to jedno nadupane akva ale aspon mesiac by im malo stacit. Foto som spravil ale ti krpci sa strasne zle fotia, foto v osobnom albume, snad buduci tyzden ked vyrastu sa budu aj lepsie fotit. 8)
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 05 Feb 2007 12:50 pm

Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: spoluzitie poteru skalarov a tetier neonových

Odoslaťod sami » 12 Feb 2007 14:07 pm

Neonky odlovene nakolko ich pomaly napadali prerastajuci jednici skalarov, počet 33ks, veľkosť 0,8-1,2 cm; najväčší jedinci su už skoro uplne vyfarbeni, PS: dakujem za vsetky rady. Foto dodam coskoro.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.