Fotografie mých akvárií. Co vy na to?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod Jirka Scobak » 25 Jan 2007 22:28 pm

Jmenuju se Jirka a dnes jsem zveřejnil na blogu Sme fotografie svých akvárií: http://scobak.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=78749&bk=53211 . Snažím se, aby mi akvarijní rostliny rostly nad hladinu, když mi něco kvete, jsem šťasten.
Zajímá mě, co vy na to?
P.S. Píšu česky, ale žiju v Bratislave.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod dudy » 25 Jan 2007 22:40 pm

myslim,ze odpoved najdes tu a dostal si ju este pred zverejnenim svojej otazky :D

http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=245&start=200


mne sa to paci a ticho zavidim....
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod Jirka Scobak » 25 Jan 2007 22:56 pm

Super, uz jsem odpovedel do druhe diskuse ...
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod vysluzil2 » 26 Jan 2007 01:17 am

Zdravim ta Jirko. Vidim ze ta to bavi .Tak drzim palce a pozdrav odo mna aj rodinu
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod pepo311 » 26 Jan 2007 01:51 am

Ahoj Jirko!Akvarista telom aj dusou!
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod krto » 26 Jan 2007 08:41 am

Veľmi pekné a zaujímavé AQ, mňa najviac zaujali tie sklenené valce s hustým rastlinstvom a obyvateľmi v nich :-). Mal by som zopár otázok: Niekde v texte tvojho blogu bolo spomenuté že používaš zeminu pre tropické rastliny. Može upresniť akú a kde ju zháňaš? Ako vypadá údržba AQriek - myslím okolo bujnenia a rozrastania rastlín ale aj celkove? Čo robíš s prebytkami? :o)
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Jan 2007 10:00 am

krto napísal:Niekde v texte tvojho blogu bolo spomenuté že používaš zeminu pre tropické rastliny. Može upresniť akú a kde ju zháňaš? Ako vypadá údržba AQriek - myslím okolo bujnenia a rozrastania rastlín ale aj celkove? Čo robíš s prebytkami? :o)

1) Zemina pro fikusy, krotony, eichhornie a jakoukoli pokojovou havet. Hornbach, Baumax, jakykoli obchod se standardnimi rostlinami, kde prodavaji zeminu. Ptej se na zeminu pro tropicke nebo pokojove rostliny (je vic druhu, ale nejcasteji narazim na takovou s cervenym obalem).
2) Nevypada nijak :). Mrazene zradlo, sem tam susene na zpestreni, standardni vymena vody (v pripade vaz spis dolevani). Zasahuju, az kdyz se neco deje. Sagittaria potrebuje obcas protrhat, uschla lobelia ostrihat, echinodorus jsem zrovna vcera osetroval pripravkem proti cizopasnym puklicim (miluji ho), budu muset prosvetlit akvarium s lekniny, ceka na me renovace akvaria pro lezce, pred par dny jsem zasazel do mensiho akvaria v detskem pokoji samolus parviflorus, protoze ma chladnejsi vodu (chladnejsi mistnost, blizko u zeme a dveri od balkonu) a tehle rostline by se tam mohlo darit. Pak jeste musim cas od casu prostrihat houstinu listu (echinodorus, hygrophylu), aby mohlo do akvaria svetlo z zarovky.
3) Prebytky. Akorat vcera jsem psal Ivanovi Vysluzilovi mail: Mam nazbyt sagittarii, mohu poskytnout shinnersii, hemigraphis (ten ale vyzaduje rust nad vodou), hygrophylu corymbosa, pomerne hodne zatocenou vallisnerii, trhutku a limnobium. Jednou za par mesicu mohu poskytnout hrst rostlin od kazdeho.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod milop » 26 Jan 2007 10:36 am

vitaj scobak !
kde si bol včera ??? - pozri http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=68073#68073
mohol si mať za sebou krst ohňom! ( a dymom, že rav?)
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Jan 2007 10:43 am

milop napísal:kde si bol včera ??? - pozri http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=68073#68073
mohol si mať za sebou krst ohňom! ( a dymom, že rav?)

Byl jsem doma a konecne jsem mel volny vecer. Schuzku jsem si vsiml pozde (ale nebudu se vymlouvat, asi bych stejne neprisel, protoze toho mam moc).
Vyhovuje mi, kdyz je schuzka, kde se neco konkretniho dela. Nebudete mit nekdy burzu, exkurzi u nekoho, atd?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod viridis » 26 Jan 2007 11:22 am

Ahoj jirko :) Skvele nadrze.
Vidim, ze skoro vsetky akvaria mas otvorene. Nemas problem s vlhkostou v byte ?
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Jan 2007 11:36 am

viridis napísal:Vidim, ze skoro vsetky akvaria mas otvorene. Nemas problem s vlhkostou v byte ?

... ano/ne. Mame plisen v rohu pokoje, ktery je v rohu domu a nad velkymi dvermi na balkon. Tam ale prosakuje vlhost zvenci, protoze dum ma trochu popraskanou omitku (cihla). Plisen se drzi na skle okna s rostlinami - musieme utirat. Na zdech mimo obvod domu plisen nei, i kdyz u ni jsou treba tri nadrze.
Vlhkost samu o sobe povazuji za optimalni a prijemnou. Rozhodne nam nic neplesnivi ... :-).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod Shaggy » 26 Jan 2007 11:40 am

Je to super to chcelo asi vela času vybudovať taký prales :D
Shaggy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 24
Založený: 22 Jan 2007 13:00 pm

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Jan 2007 12:02 pm

Shaggy napísal:Je to super to chcelo asi vela času vybudovať taký prales :D

Bydlime v tomto byte tri roky. Predtim jsem mel v jedoizbovom byte tri akvaria. A jedno stolitrove akvarium se mnou za 12 let proslo celkem pet firem - stalo vzdy na pracovnim stole (ted ho mam taky na pracovnim stole, ale vymenil jsem ho za 250 litrove). Sumicka indickeho mam uz asi 11 let.

Pro pobaveni, tohle mi napsal jeden dobry kamarad, pote, co videl vyse uvedene fotky:
Tak bych rekl frajere, ze jsi mekon. Ja dostal do pokoje 15 m/2 3000 brouku ve velikosti 8 cm a vice a divcina co bydli o patro pode mnou ma v 3 + 1 36 hadu, 17 vodnich zelv, 4 psy, 60 sklipkanu a dalsi havet. A dokonce o tom skoro nikdo nevi.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fotografie mých akvárií. Co vy na to?

Odoslaťod jano_i » 26 Jan 2007 12:15 pm

Jirka Scobak napísal:Pro pobaveni, tohle mi napsal jeden dobry kamarad, pote, co videl vyse uvedene fotky:
Tak bych rekl frajere, ze jsi mekon. Ja dostal do pokoje 15 m/2 3000 brouku ve velikosti 8 cm a vice a divcina co bydli o patro pode mnou ma v 3 + 1 36 hadu, 17 vodnich zelv, 4 psy, 60 sklipkanu a dalsi havet. A dokonce o tom skoro nikdo nevi.

uff tak to uz hej :shock:
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.