Chorý Carassius auratus



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod MajkaK » 26 Jan 2007 16:25 pm

sera baktopur DIRECT - mojej rybke zabral
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Reklama

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Kronos » 28 Jan 2007 17:36 pm

aj moja zavojnatka plavala hore bruskom ale z vonka vypadala normalne, potravu normalne prijimala, a teraz normalne plava.
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

chora gubka

Odoslaťod aicula » 01 Mar 2007 08:59 am

HELP ! :cry: Môj jeden gubkáč (pávie očko alebo ako sa to presne volá) začal mať taký akoby zlepený chvost a tým pádom sa mu ťažko pláva. Ešte mám takých ďalších dvoch a tí sú OK, aj ostatné rybky vyzerajú v poriadku. Neviete čo by to mohlo byť ? Nejakú zmienku na fóre som našla, ale bola tam iba rada, že vymeniť vodu, to som urobila v nedeľu a nič, iba sa to tuším ešte zhoršilo. Žiadne iné príznaky na ňom nevidím.
Obrázok používateľa
aicula
 
Príspevky: 13
Založený: 13 Feb 2007 12:06 pm
Bydlisko: Bratislava

chora zavojnatka

Odoslaťod Darina Glittova » 05 Mar 2007 17:51 pm

Ahoj ľudia. prosím pomôžte!!!! dnes som pochovala jednu závojnatku a nechcem prísť o dalšie. mala také akoby obhryzané plutvy a nechcela jesť, šupiny& mala v pohode, ani brucho nemala nafúknuté,nič. no neskôr sa to zlepšilo a dneska toto. myslím, že to prechádza na dalšiu, ale ja to nechem zažiť znova. prosíííííííííííím. :oops:
Darina Glittova
 
Príspevky: 2
Založený: 05 Mar 2007 17:05 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod aicula » 06 Mar 2007 08:46 am

Ahoj, asi ti neporadím, som iba začiatočník, ale mne sa toto stalo s jedným mojím gubkáčom, už je tiež chudáčik v rybacom nebíčku, len som rada, že existujú ešte aj ďalší podobní "blázni" ako som ja, čo sa bijú za každú rybku. Keď som totiž išla do akvashopu pýtať si nejaké liečivo, predavač mi vtipne poradil : "To vyhoďte, to sa neoplatí liečiť jednu rybu". Skoro ma tam prekotilo...... Ja viem, že je to gubka za cca 35 Sk, ale čo ja za to môžem, keď mám k nim citový vzťah :(
Obrázok používateľa
aicula
 
Príspevky: 13
Založený: 13 Feb 2007 12:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod MajkaK » 06 Mar 2007 11:42 am

Ahoj darina,
tvoja zavojnatka ma bakterialny rozpad plutiev, ktory postupuje velmi rychlo. Mnou odporucane a vyskusane liecivo je SERA Baktopur.
Vela stastia
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Darina Glittova » 15 Mar 2007 14:11 pm

Ahojte!
ja sa z toho zbláznim!! zomrel danio pásikavý, pretože som naliala do akva nejakú žltú tekutinu, a dalšia závojnatka to znova chytá. Diki Majka, vyskúšam, a mam takú istu rybičku ako ty.
papa :D
Darina Glittova
 
Príspevky: 2
Založený: 05 Mar 2007 17:05 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod vnatka » 15 Mar 2007 17:54 pm

prosím vás, poraďte mi niekto!!! Mám oranžovú závojnatku a teraz sa jej medzi očami objavila nejaká bordovo-čierna "grča" a keď jej dám nažrať, nemôže to prehltnúť a vypľuje to... Ale nakoniec zožerie všetko. Mám otvorené akvárium a obávam sa, či tam nevletela nejaká muška a ona ju nezožrala. Prosím o pomoc som fakt zúfalá
vnatka
 
Príspevky: 1
Založený: 15 Mar 2007 17:34 pm

Odoslaťod zulu » 12 Máj 2008 16:47 pm

tak k tym vsetkym chorym zavojnatkam este pridavam aj tu moju. Pred asi troma tyzdnami obelela, normalne sa z nej stal albin. inak je ciperna, jest jej chuti. pred tyzdnom som kupila do akva sae. vratila som sa po tyzdni domov a sae som nasla uhynute pod kamenom a albinka ma akoby obhryzene plutvy a zda sa mi, ze za tie tri tyzdne odkedy zbledla, schudla. kym som bola prec rybky boli normalne krmene. teraz moja otazka.mohlo sae obzrat albinke plutvy, alebo sa jej rozkladaju ako bolo spominane vyssie? dakujem
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod Kronos » 12 Máj 2008 18:43 pm

no podaval som seru vitaminy a nejake liecivo na tie plutvy a nepomaha to..budem muset vicistit a vydeyinfikovat cele akva...inak otazka krevetky nemozu ublizit zavojnatka a napadat ich na plutvy? dakujem...
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod zulu » 12 Máj 2008 18:46 pm

krevetky? absolutne. nie je to idealna kombinacia. ked som sa na to pytala ja, dostala som asi takuto odpoved: Kym su krevetky male, zavojnatky maju obrovske papule, ktorymi rady ryju dno a nehladia kreveta-nekreveta. A dalsia podstatna vec, krevetky disponuju ostrymi klepietkami, zavojnatky jemnymi plutvami. :(
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod Kronos » 13 Máj 2008 06:38 am

no oni neutocia na male ani krevetky a mnozia sa ak okraliky budem ich musiet dat samostatne..ked vravis ze maju klepietka ostre....moze to byt tym teda ze maj uroztrapkane plutvy?
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod zulu » 13 Máj 2008 10:57 am

podla mna moze. jednoznacne. ale osobnu skusenost nemam.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod jojo » 13 Máj 2008 19:28 pm

podla mna mozu rybam ozobavat plutvy len macrobrachia a tie ine drave krevety. Normalne heteropody asi nie.
Obrázok používateľa
jojo
 
Príspevky: 193
Obrázky: 66
Založený: 27 Apr 2006 19:26 pm
Bydlisko: Tren?ín

Odoslaťod Kronos » 26 Jún 2008 20:05 pm

no krevetky su mimo akva zo zavojantkami..a tie plutvy sa mi zda este viac roztrhane..akva bolo aj vycistene uplne dezinfikovane...a mam take podozrenie ze to ma na svedomi prisavnik..aj ked mi ziadny nic take nikdy nerobil ..tak neviem poradte ma to stve 2 mesiace maju tie karasy problemy a nezabera nic ani ectopur...
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.