Ake krevetky su najvhodnejsie...



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Simi » 26 Jan 2007 20:16 pm

Cauky lidi mam pár otazociek a chcel by som vediet vaše názory
mohol by som do mojho 60L akva ktoreho osadenstvo je napisane pod ciarou, dat nejake krevetky(na zaciatok nenaročné) prípadne aké su najvhodnejsie. A kde alebo kto v okolí MT alebo RK ich moze predat ... Dakujem vopred :roll: :o
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod arowana » 26 Jan 2007 21:12 pm

No na krevetky to máš asi prerybnené a ku skalárom by som to neriskoval, aj keď sú krevetky mrštné potvorky. A pravdepodobne v tom akva bude aj dosť vysoká hodnota NO2 - 3, čo krevetky všeobecne dosť ťažko znášajú.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod jzamko » 26 Jan 2007 21:19 pm

arowana napísal:No na krevetky to máš asi prerybnené a ku skalárom by som to neriskoval, aj keď sú krevetky mrštné potvorky. A pravdepodobne v tom akva bude aj dosť vysoká hodnota NO2 - 3, čo krevetky všeobecne dosť ťažko znášajú.


1. chce ich do 60 l akva a tam skaláre nemá :wink:
2. aj tak je tá 60-tka už dosť obsadená teda súhlasím s tebou
3. Neocaridina heteropoda by tam hádam až tak nevadila do 5 ks, ale čo bude o pár mesiacov? :lol:
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod arowana » 26 Jan 2007 21:22 pm

Sorry, prehliadol som, že tam má uvedené dve nádrže a pozeral som len zoznam druhov rýb.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Simi » 26 Jan 2007 21:24 pm

no tie molynezky planujem darovat takze sa uvolni to akva trosku....a stým no2 to neviem musim odmerat :)...ake by malo asi byt asi co najnizsie co :o
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod arowana » 26 Jan 2007 21:32 pm

Simi - pokial to nebudeš mať prerybnené, budeš mať v nádrži živé rastlinky a priebežne vymeníš časť vody, tak sa NO2 nemusíš obávať a nemusíš ho ani merať.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod jany emm » 26 Jan 2007 21:34 pm

Ja by som ti tam tiez neradil tie krevety davat. Gurama je dost velka ryba a mecune su zvedave a furt nenazrane :? . A tych ryb je tam dost - to je bez debaty. O NO3 by som sa az tak nebal, vodovodna MT voda je prakticky bez NO3 takze ak menis vodu problem by to byt nemal. NO2 pokial je akva v pohode tak jedine nulove, nech je ryb hocikolko.

No a kde zohnat? Krevety maju obcas v Tescu ale zvacsa su zubozene a ani netusia co predavaju. V ZA je to lepsie, ale takmer vsetko len N.heteropoda. Ja som si dal poslat od Barkyho busom, ale teraz v januari by som to asi neriskoval. :wink:

Precitaj si vlakno o krevetkach .... je dlhe ale oplati sa.
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Simi » 26 Jan 2007 21:38 pm

jasne rastlinky len žive :))... takže potom to bude ok tak dakujem :)
jany emm dik za radu no v tescu je to fakt o nicom len aby bolo :)...skusim to v Za
Naposledy upravil Simi dňa 26 Jan 2007 23:59 pm, celkovo upravené 3 krát.
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Simi » 26 Jan 2007 21:41 pm

jany emm napísal:Ja by som ti tam tiez neradil tie krevety davat. Gurama je dost velka ryba a mecune su zvedave a furt nenazrane :? . A tych ryb je tam dost - to je bez debaty. O NO3 by som sa az tak nebal, vodovodna MT voda je prakticky bez NO3 takze ak menis vodu problem by to byt nemal. NO2 pokial je akva v pohode tak jedine nulove, nech je ryb hocikolko.

No a kde zohnat? Krevety maju obcas v Tescu ale zvacsa su zubozene a ani netusia co predavaju. V ZA je to lepsie, ale takmer vsetko len N.heteropoda. Ja som si dal poslat od Barkyho busom, ale teraz v januari by som to asi neriskoval. :wink:

Precitaj si vlakno o krevetkach .... je dlhe ale oplati sa.


no ja som to bol obzret a v Za to moc dobre nevyzeralo ale hadam sa to zmenilo no vtedy som krevetky nehladal :))....a v tescu mas pravdu tam to nieje bohvie co....apropo ta gurama je kludna a mecune tiez mal som tie malinke molynezky a vsetky prezili do jednej :)..takze ryby niesu utočne a žeru len granulky sem tam nieco mrazene
Naposledy upravil Simi dňa 27 Jan 2007 00:01 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod jzamko » 26 Jan 2007 21:48 pm

jany emm napísal:Ja by som ti tam tiez neradil tie krevety davat. Gurama je dost velka ryba a mecune su zvedave a furt nenazrane :? . A tych ryb je tam dost - to je bez debaty. O NO3 by som sa az tak nebal, vodovodna MT voda je prakticky bez NO3 takze ak menis vodu problem by to byt nemal. NO2 pokial je akva v pohode tak jedine nulove, nech je ryb hocikolko.

No a kde zohnat? Krevety maju obcas v Tescu ale zvacsa su zubozene a ani netusia co predavaju. V ZA je to lepsie, ale takmer vsetko len N.heteropoda. Ja som si dal poslat od Barkyho busom, ale teraz v januari by som to asi neriskoval. :wink:

Precitaj si vlakno o krevetkach .... je dlhe ale oplati sa.


Ja mám v akva párik dospelých gurám Cosby a nespočetné množstvo kreviet - denticulaty, aj cheriny ( a aj krížence) tiež CJ a absolútne ohrozenie od týchto rýb tam nie je, venujú sa sami sebe a maximálne tomu čo maju nad hlavou, to pod nimi je úplne mimo. Ďalšie ohrozenie od mečúňa tu taktiež nevidím, v normálne zarastenom akva krevetka má šancu sa ukryť. U mňa bežne 5 mm krevety plávu na drzáka po akva a keď si ich všimne neaká ryba zaradia "turbo" a sú preč. ( ostatné osadenstvo: Colisy red, Neónky červené, Tetry krvavé, Tetry bleherae, SAE, corydasy, botia- a veselo si žijú :wink: )
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod jany emm » 26 Jan 2007 21:55 pm

jzamko: no urcite sa stebou hadat nebudem, ja guramy nemam :wink: ale moje neonky hoci su mensie hladaju potravu hlavne pri dne a navyse su zakerne :lol: takze uz som velakrat videl ako sa nepozorovane k cherry priblizili a dobli do nej .... pravda je ze este ziadnu nezabili. :wink:
hlavne po krmeni koretrami alebo patentkami su obzvlast roztatarene :lol:
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Simi » 26 Jan 2007 22:02 pm

no zelene mam dost a ryby su vychované :o a vacsina je z mojho odchovu okrem tej guramy ale ta je dobra az príliš :)) tu skor poobhanaju black molly ....takže to skúsim ešte ich zohnat no v tejto zime iba ak osobne odnesiem v teplučku...:) ak mate este nejake rady a názory všetko beriem...
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod martin_s » 26 Jan 2007 22:48 pm

Nemyslim si ze by niektore s tych ryb co tam mas nejak ohrozovali krevetky. Ja ich mam tiez spolu s krevetkami a v pohode. V inom akva mam pri krevetkach samca bojovnice a ani ten si ich nevsima.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Simi » 26 Jan 2007 23:00 pm

martin_s napísal:Nemyslim si ze by niektore s tych ryb co tam mas nejak ohrozovali krevetky. Ja ich mam tiez spolu s krevetkami a v pohode. V inom akva mam pri krevetkach samca bojovnice a ani ten si ich nevsima.


Tak niet o čom :) už len ich niekde splašiť :)) a uvidime.... ale hadam to nebude sajgon :lol: uz sa tesim na tie potvorky konecne bude v akva nieco co ma nožičky
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Andisko » 26 Jan 2007 23:42 pm

martin_s napísal:Nemyslim si ze by niektore s tych ryb co tam mas nejak ohrozovali krevetky. Ja ich mam tiez spolu s krevetkami a v pohode. V inom akva mam pri krevetkach samca bojovnice a ani ten si ich nevsima.


Ja si tiez myslim, ze tam mozes neocaridiny bez problemov dat. Ja mam v 60l bojovnice a jedneho mecuna a krevety sa im promenaduju pred ksichtom :lol: . Problem by bol iba ak by boli male. Ale od 1,5cm velkosti tam problem nie je............ja pravidelne davam dospele krevety z krevetaria do 60l k ostatnym krevetam a uz ich je tam snad aj 20 kusov. Na kvalitu vody sa nemusis opierat, neocaridiny preziju vsetko. No keby si bol z BA, tak to mas jednoduchsie..........blavaci obycajne denticulaty rozdavame. :) :) :)
Obrázok používateľa
Andisko
 
Príspevky: 42
Obrázky: 20
Založený: 12 Máj 2005 11:18 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Simi » 26 Jan 2007 23:54 pm

No tu v Mt jedine ked su výstavy inak len Za tu v okolí :cry: ...No hold výhody velkomesta :o
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Joshua » 27 Jan 2007 12:42 pm

Simi pockaj si, 17.2 bude burza v byvalom Kamarate, tak hadam tam nieco splasis... ja tiez zhanam daake tie potvorky (naj. cherry), tak dufam, ze tam nieco kupim a za prijatelnu cenu...
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod Simi » 27 Jan 2007 12:51 pm

Joshua napísal:Simi pockaj si, 17.2 bude burza v byvalom Kamarate, tak hadam tam nieco splasis... ja tiez zhanam daake tie potvorky (naj. cherry), tak dufam, ze tam nieco kupim a za prijatelnu cenu...

no tak paradka hadam tam nieco bude.... naposledy co mala byt v OSBD akva tak som tam dosiel a mali tam same osemnohe potvorky :))))
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod kudrik » 10 Feb 2007 22:41 pm

Možu byt aj pri prisavnikoch?
Obrázok používateľa
kudrik
 
Príspevky: 150
Obrázky: 55
Založený: 27 Nov 2004 18:40 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod andy.betta » 10 Feb 2007 23:29 pm

kudrik napísal:Možu byt aj pri prisavnikoch?

môžu.

Ak dáš guramu do 100-vky, ostatné rozdáš, máš novučičké krevetkárium. :wink:
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod monolop » 20 Feb 2007 17:53 pm

ozaj a kolko stoja take bezne typy ?
Obrázok používateľa
monolop
 
Príspevky: 65
Založený: 09 Feb 2007 20:33 pm
Bydlisko: Piestany

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod arowana » 20 Feb 2007 17:57 pm

Priemer cca 30-200.-Sk/ks.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod jzamko » 20 Feb 2007 18:07 pm

monolop napísal:ozaj a kolko stoja take bezne typy ?


Ak máš na mysli krevety, tak neocaridiny ti hádam aj niekto podaruje, CJ a iné farebné formy tak ako písal Arowana- pri Atyjách je cena ešte vyššia ako 200,- Sk, ja som kúpil A. gabonensis po 250 ,- Sk
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Ake krevetky su najvhodnejsie...

Odoslaťod strbino » 20 Feb 2007 18:17 pm

Simi , na zilinskom stretku sa krevetky rozdavali. V ziline v poho zozenies red cherry a klasicke Neocaridiny denticulaty. Nekede maju aj caridina japonica a Atyopsis moluccensis.
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Ďalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.