Hneda voda v akvariu..



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod Renie » 26 Jan 2007 22:18 pm

Ahojte chcem sa Vass opytat ze preco mam taku slabo hnedu vodu v akvarku uz asi 3tyzdne ma tam koren a ked tam bol asi 2tak nic a teraz sa mi zda ze uz ta voda je hnedsia viete miporadit ako nato aby bola krasna cira?dakujem... :o :roll:
Obrázok používateľa
Renie
 
Príspevky: 26
Založený: 31 Okt 2006 23:28 pm
Bydlisko: galaktická 30

Reklama

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod martin_s » 26 Jan 2007 22:59 pm

Je dost mozne ze to zafarbenie sposobuje prave ten koren. Macal si ho nejaky cas vo vode predtym nez si ho dal do akva? Zafarbenie moze byt sposobene aj znecistenim, ak si neodkaloval a nemenil vodu a mas slabu filtraciu. To ze je voda hnedsia ako pred tyzdnom je normalne. O tyzden bude najskor este hnedsia. Mas tam viac uvolnenych latok ktore to zafarbenie sposobuju.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod tomas.belica » 27 Jan 2007 00:53 am

Presne tak ako hovori martin s - inak s rovnakym smailom... :) no je to tak zafarbenie ti sposobuje na 100% koren... pravdepodobne si ho vobec nemocila vo vode predtym ako si ho tam vobec dala normalna reakcia, ze na zaciatku sa ti nic nefarbilo preco? lahka odpoved : pretoze koren pil vodu a kym sa dostala voda ku vsetkym pletivam tak to trvalo presne taky cas kym sa ti nezacala farbit voda... ako nato? pochybujem, ze sa ti chce vyberat koren z akvaria ale ak ano tak ho daj vyvarit v slanej vode a uvidis to, co by sa ti uvolnovalo pol roka stale astale do vody po prevareni ho den nechaj este v cistej vode... to ciastocne pomoze ale bude farbit dalej ale o 70% menej a potom hop necha v akva on po case nebude farbit po takom 1,5 roka... ale to ze ti trocha zafarbi ma iba priaznivy vplyv pre ryby ktore neziju vzdy v cirucickej vode naopak v takej aka ti vznikne a koniec koncou a Ratj predava hnojivo BRUTUS v ktorom je raselinovy vyluh ktory dokaze lepsie vstrebavat zelezo pri vyssej tvrdosti vody dkH takze je to v pohodicke ak sa ti nechce prevarat tak za 2 roky ti cca nebudi farbit vodu... z vlastnej skusenostia zalezi aj od objemu akva ja mam 60 litrove vo vacsom objeme sa ti odfarbi skor ako v menson resp. bude kratsie trvat kym ti prestane farbit vodu... :)
Obrázok používateľa
tomas.belica
 
Príspevky: 29
Obrázky: 35
Založený: 17 Nov 2006 12:38 pm
Bydlisko: Vrútky

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod Renie » 27 Jan 2007 00:58 am

Dakujem vam .Ja som ho macal asi 2tyzdne a tera sa to zacalo robit akoze mi to nevadi len krajsie by ukazalo .ja mam 400Litrove akvarium a preto sa pztama ked sa zvzsi teplota nepomoze?a to je kvalitny koren kupovalôsom ho na namesti osloboditelov to je zo saharz to kvalitne drevo.no uvidime ale aj tak velmipekne dakujem..
Obrázok používateľa
Renie
 
Príspevky: 26
Založený: 31 Okt 2006 23:28 pm
Bydlisko: galaktická 30

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod tomas.belica » 27 Jan 2007 01:18 am

Nie je zac v 400 litrikoch sa to strati.. joooj pohodka...zvysenim teploty sa urcite zacne intenzivnejsie farbit voda to urcite... ale aspon ti rychlejsie koren prejde do stavu, ze o par tyzdnov uz nebude farbit vobec...8)
Obrázok používateľa
tomas.belica
 
Príspevky: 29
Obrázky: 35
Založený: 17 Nov 2006 12:38 pm
Bydlisko: Vrútky

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod caloghero » 27 Jan 2007 03:41 am

tomas.belica napísal:Nie je zac v 400 litrikoch sa to strati.. joooj pohodka...zvysenim teploty sa urcite zacne intenzivnejsie farbit voda to urcite... ale aspon ti rychlejsie koren prejde do stavu, ze o par tyzdnov uz nebude farbit vobec...8)


co by bolo dobre pre cirost vody, nie je iste, ze by to vyhovovalo hocako osadke :oops:
zafarbenie vody je najmensi "problem" alebo niekedy aj vyhoda :)
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod tomas.belica » 27 Jan 2007 18:22 pm

tak tak to som pial ze je to len vyhoda rep. maly problem ktory sa casom vyriesi...
Obrázok používateľa
tomas.belica
 
Príspevky: 29
Obrázky: 35
Založený: 17 Nov 2006 12:38 pm
Bydlisko: Vrútky

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod Joshua » 27 Jan 2007 18:55 pm

myslim, ze zafarbenie vody do hneda je efektne, vyzera to potom prirodnejsie ovela... vela ludi si dava do akva dubove listy prave kvoli zafarbeniu napr. Je to f poho, ja by som to neriesil...
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod martin_s » 28 Jan 2007 00:19 am

Renie napísal:Dakujem vam .Ja som ho macal asi 2tyzdne a tera sa to zacalo robit akoze mi to nevadi len krajsie by ukazalo .ja mam 400Litrove akvarium a preto sa pztama ked sa zvzsi teplota nepomoze?a to je kvalitny koren kupovalôsom ho na namesti osloboditelov to je zo saharz to kvalitne drevo.no uvidime ale aj tak velmipekne dakujem..


2 tyzdne je kratka doba na to aby ti prestalo farbit. Ako ti uz napisal tomas.belica - inak s rovnakym smailom... :) , to aby prestal farbit trva doooooost dlho. Viac ako rok urcite. Zalezi aj od velkosti korena a jeho hrubky a druhu. Ja by som sa tym farbenim vody nezaoberal nejak extra. Najmä pri takom objeme ti tu vodu nezafarbi nejak rychlo do takej miery aby tym nieco trpelo (mam na mysli ze by to bolo na ukor intenzity prenikajuceho svetla k nizsim rastlinam).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Hneda voda v akvariu..

Odoslaťod Tomas199310 » 19 Mar 2008 22:40 pm

Ahojte...chcel som sa spitat ci vadi ked drevo trci z akvarka(vody)???...nemoze zacat hnit alebo daco take???..
Tomas199310
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Mar 2007 15:18 pm
Bydlisko: Humenne

Odoslaťod Misooo » 02 Apr 2008 20:46 pm

zaberie ked budem davat koren dookola prevarat.??? .... skor sa vyluhuje? lebo ja mam vohu dosť hnedu.. mam 54l akva a mam tam 2mensie korene.
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod Pitu » 03 Apr 2008 14:43 pm

pokial je ten koren z dreva a nie z umelých zmesí vzdy ti casom sfarbí vodu mozes robit cokolvek aj ked ho vyvaríš aj tak nezabrániš rozkladu dreva vo vode. pokial menis časť vody pravidelne nebude to sfarbenie také viditelné
Pitu
 
Príspevky: 38
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2007 23:00 pm
Bydlisko: Šala

Odoslaťod Misooo » 07 Apr 2008 16:33 pm

no koren je kupovany ale asi je to drevo... a cim by som mohol taky koren nahradit?
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.