...choroba jak sv*na... :shock:



Akvarijné ryby - choroby, liečba

...choroba jak sv*na... :shock:

Odoslaťod adus07 » 21 Jan 2007 19:08 pm

Chapete? kupila som si zavojnatku., pekna farebna ze v pohode.. za cca 8dní mi začala robit blbosti. S povodnou zavojnatkou sa začali dubat..a pak som si všimla, ze maju po stebe takeee, bodečky, cerveneho charakteru. Myslela som si, ze sa tak dohryzli :evil: , betarky. Ale nie, a včera pozeram, posypane bielimi bodkami, ako kiahne :?: ... krupička sa mi zda. Ta nova zavojnatka je uz skoro mrtva, lezi na dne, a a a plutvičky ma tak pri sebe. A ta druha, ta je v poho, posypana, ale hybe sa plava, 8) .... mohol by mi niekto aj poradit, co mam robit, ale take, ze posplachovat, take neprimam...hihi...
adus07
 
Príspevky: 2
Založený: 21 Jan 2007 14:05 pm

Reklama

Re: ...choroba jak sv*na... :shock:

Odoslaťod Richard Tokušev » 21 Jan 2007 19:17 pm

Závojnatky (dovozové) na Slovenskom thu patria k rizikovej skupine.
Za týmto tvrdením stojí viacero dôvodov.
Richard Tokušev
 

Re: ...choroba jak sv*na... :shock:

Odoslaťod STH » 21 Jan 2007 19:24 pm

no uz je celkom neskoro,ked sa ti ryba skor plazi ako plava tak stadium krupicky je uz pekne daleko.jedina moznost okrem pripravkov,ktore nie vzdy funguju je vymenit cast vody zvysit teplotu zapnut okyslicovanie popripade pridat sol,ale neviem ako by reagovali zavojnatky na zvysenie teploty :(
a na zaver...najlepsia ochrana je prevencia,ked kupis nove ryby tak si ich poriadne prezri a aj ostatne osadenstvo,ktore sa spolu s onou rybou nachadzalo v akvaristike a samozrejme ani karantena nie je odveci..
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: ...choroba jak sv*na... :shock:

Odoslaťod zvejk » 21 Jan 2007 19:25 pm

zvysit teplotu(28c-snad to zavojnatky snesou) a pridat sul. tak polevkovou lzici na 30litru. zitra bezet do akva prodejny a koupit neco na krupicku. doporucuju sera costapur a radsi take mikopur. dle navodu prelecit. jestli prezije ta nova nevim, ale ta stara by mohla.
Jesli mas v akva ancistrusy ci sumecky, tak je radsi nekam odlov. stejne tak sneky, krevetky a jine bezobratle. asi by se otravili.
skoda ze se ptas az ted, uz je asi dost pozde.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: ...choroba jak sv*na... :shock:

Odoslaťod adus07 » 28 Jan 2007 13:33 pm

NO, TAKZE SO SMUTKOM V DUSI I V SRDCI VAM OZNAMUJEM, ZE MOJE AKVA JE ZLIKVIDOVANE, RYBICKY POKAPALI, A PROSTE JE KONEC,.. DAKUJEM VSETKYM, CO MI ODPOVEDALI NA OTAZKU..
ALE SAMOZREJME S AKVAMI NEKONCIM, DAM SI TAM ASI NEJAKE ZIVE RASTLINKY, NEJAKY MACH A ZACINAM OD NOVA,.. :)
adus07
 
Príspevky: 2
Založený: 21 Jan 2007 14:05 pm

Re: ...choroba jak sv*na... :shock:

Odoslaťod zvejk » 28 Jan 2007 14:20 pm

predtim bych ale akva poradne vydezinfikoval, treba redenym savem. Pisek prevarit. Zkratka znicit parazity. jinak to tam budes mit nanovo.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.