Ikry



Všetko okolo akvarijných rýb

Ikry

Odoslaťod pajko8 » 27 Jan 2007 14:54 pm

Ľudia prosím pomoc mám v jaskyni nakladené ikry a neviem čo s tým stalo sa to prvýkrát a čo horšie ani neviem ktorej rybičke patria. Mám ich nechať tam? Treba prikúriť? Mám teplotu 25stupňov a čo ak sa vyliahnu mám ich potom niekde preložiť alebo nechať tam? Prosím pomôžte som v koncoch je sobota a ja nemám odkiaľ zohnať žiadnu literatúru. Ak som to dal do zlej témy tak to prosím presuňte nelockujte. Som tu nový. Prosím o rýchlu radu ak sa to dá :wink: Vopred dík.
pajko8
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 14:23 pm

Reklama

Re: Ikry

Odoslaťod jiskra » 27 Jan 2007 15:22 pm

1)Velikost akva
2)Predokladam,ze parametry vody neznas...Nebo ano?
3)Jake ryby tam mas,aspon nazvy (latinske) pokud mozno.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Ikry

Odoslaťod pajko8 » 27 Jan 2007 16:55 pm

Veľkosť akva je cca. 50l a rybky sú tam 4 neónky, 4 prísavníci, 3 mečúne, 1 gupka, a ešte 6 rybičiek ktoré vôbec nepoznám a ako som spomínal nemám literatúru takže ich neviem zadefinovať a ani latinské názvy neviem. Ja som v tomto lama v názvoch a podobne ale stalo sa to prvýkrát odkedy mám akvárium a to je už 5 rokov zhruba. A máš pravdu parametre vody nepoznám. :(
pajko8
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 14:23 pm

Re: Ikry

Odoslaťod caloghero » 27 Jan 2007 17:22 pm

pajko8 napísal:Veľkosť akva je cca. 50l a rybky sú tam 4 neónky, 4 prísavníci, 3 mečúne, 1 gupka, a ešte 6 rybičiek ktoré vôbec nepoznám a ako som spomínal nemám literatúru takže ich neviem zadefinovať a ani latinské názvy neviem. Ja som v tomto lama v názvoch a podobne ale stalo sa to prvýkrát odkedy mám akvárium a to je už 5 rokov zhruba. A máš pravdu parametre vody nepoznám. :(


dopln si do profil bydlisko...
tipujem to na prisavnikov, ak su to ony, tak si precitaj toto http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=563 malo by ti to pomoct
ale toto je len tipovacka :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Ikry

Odoslaťod jiskra » 27 Jan 2007 17:24 pm

Tipnul bych to na ty Ancistrusy...Odchov neni slozity,nemusis je odlovovat ale muzes :) samec se o ne postara.Teplotu zvednout muzes na 28 °C.Kdyz by to byly ti Ancistrusy,muzes po cca tydnu dat do akvarka platek okurky nebo salatu,at se poter nazere.Ale tu zeleninu nech v akvarku maximalne 3 hodiny,pak se rozklada v te teple vode a udela se zakal.
Hodne kvalitnich informaci ohledne Krunyrovcu najdes na www.catfish.cz jen musis hledat.
P.S.Fotka by nebyla?Tech jiker aspon?
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Ikry

Odoslaťod pajko8 » 27 Jan 2007 17:52 pm

Prísavník by to teoreticky mohol byť lebo samček je stále v tej jaskyni foto je v albume jaskyna je natočená tak že to je odfotené je na dne. Krajšia fotka sa bohužiaľ nepodarila.
pajko8
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 14:23 pm

Re: Ikry

Odoslaťod jiskra » 27 Jan 2007 18:04 pm

Ano,podle fotky to je Ancistrus.Nech to tak,potrebuji hlavne klid,at jikry nesezerou.Zvedni teplotu,az se prcci vykuli a rozplavou,zacni krmit nejdriv tou zeleninou a pak rozdrcenyma tabletama a zradlem pro poter.
Hodne stesti.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Ikry

Odoslaťod pajko8 » 27 Jan 2007 22:45 pm

Chcem sa spýtať v akom množstve by som ich mal kŕmiť po rozplávaní (ak sa vlastne rozplávu)? A treba od začiatku ako sa rozplávu nejaké špeciálne krmivo alebo to stačí neskôr??? Inak zatiaľ veeľmi pekne ďakujem "jiskra"!!!
pajko8
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 14:23 pm

Re: Ikry

Odoslaťod janko » 27 Jan 2007 23:33 pm

pajko8 napísal:Chcem sa spýtať v akom množstve by som ich mal kŕmiť po rozplávaní (ak sa vlastne rozplávu)? A treba od začiatku ako sa rozplávu nejaké špeciálne krmivo alebo to stačí neskôr??? Inak zatiaľ veeľmi pekne ďakujem "jiskra"!!!


moj nazor je , že odchov tohto druhu ryb nie je náročný, skór mám problém s tým , že ikry nenakladú.
Po vyliahnutí sa zavesia na jaskyňu a zostanú tam až strávia žĺtkový vak, tak 2-4 dni záleží od teploty(čím teplejšia , rýchlejší metabolizmus ),potom začnú hľadať potravu, dával som mrazený špenát , pekne sa na to nasáčkovali po rozmrazení a žďobli to , a zvyšok rodičia, respektíve boli odlovení.
Alebo šalátový list preliaty horúcou vodou, ale ako písali, len krátku dobu.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Ikry

Odoslaťod STH » 28 Jan 2007 00:29 am

ked ti vylezu z ukrytu uz budu celkom velke,takze budu zrat vsetko co aj ostatne rybky...mlade by ti tam mali aj prezit,rybky dobre vedia co je to prisavnik a nebudu si ich nijako zvlast vsimat,samozrejme ak 6rybiek co nepoznas nie su nejake velke ryby :? hned na zaciatku budu rast ako z vody az tomu nebudes verit,neskor sa to stopne,ale to uz budu mat tak 2cm :wink:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Ikry

Odoslaťod pajko8 » 28 Jan 2007 17:54 pm

Lol ľudia dnes som kukal že kde sú ikry a ikier nikde. Po dôkladnom hľadaní som zistil že dno tej jaskyne je olemované tými ikrami a majú už chvosty. Takže čo teraz mám čakať kým začnú behať po akváriu a potom kŕmiť alebo už teraz? A poprosil by som ešte keď im dám napríklad plátok uhorky tak aký veľký? Celý alebo ho mám nakrájať na miniatúrne kúsky? A po akej dobe mám kúpiť nejaké krmivo??? Inak za vaše odpovede thanks veľmi ste mi pomohli.
pajko8
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 14:23 pm

Re: Ikry

Odoslaťod STH » 28 Jan 2007 18:17 pm

:D gratulujem!no este ti tam chvilu pobudnu az kym sa nerozplavu a s krmenim si nemusis fakt robit staroti,krm ryby ako keby si tam tie mlade ani nemal,oni si v akvariu najdu dost potravy :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Ikry

Odoslaťod pajko8 » 28 Jan 2007 20:02 pm

No neviem ako je to možné ale už sa rozplávali a putujú po skle akvárka. Vôbec nie je pravda že ich ostatné ryby nechajú len tak dokonca aj gupka sa do nich pustila tak som ich odháňal a nakoniec som to oddelil prevarenou murárskou sieťkou :o Nič lepšie som doma nemal. Ryby sa k nim síce nedostanú ale ak vyplávajú tie prísavníky za ňu asi ich čaká smrť. Snáď ich zopár prežije. :)
pajko8
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 14:23 pm

Re: Ikry

Odoslaťod lunimus » 29 Jan 2007 19:30 pm

Ak ich nemáš kam dať, tak im na pár dní určite postačí aj veľký 5L pohár. Nezabudni ho však prevzdušňovať.
Inak čo sa týka kŕmenia, tak ja osobne kŕmim prísavníky kapustovými listami, listami kalerábu, petržlen, mrkva, uhorka, plátok kalerábu atď. skrátka všetka možná zelenina.
Aby ti zelenina neplávala, môžeš ju buď zaťažiť kameňom, alebo ju môžeš jemne povariť, príp. niektoré veci stačí preliať vriacou vodou. Pri všetkom treba vyskúšať a čo pláva - prevariť. Platí ale, že varením sa znehodnocuje kvalita, resp. vitamíny atď. takže opatrne.
Do tých listov sa mi púšťajú s obľubou aj platy, gupky, tetry a vôbec všetky mnou chované ryby. Takže aby sa ušlo aj prísavníkom, musím rátať s tým, že 2/3 mi zožerú ostatné ryby.
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ikry

Odoslaťod potkan » 01 Feb 2007 12:15 pm

zdravim ide o ikry tak snad sa toto hodi do tejto temy>>
predvcerom som zistil ako si najmensia samicka apistogramma brani kokosovy orech a nemala problem utocit aj na velke rajovce.. dost mi to bolo divne lebo spomedzi vsetkych rybiek je najmensia.. no a vcera poobede ma cakalo prekvapko v kokose som nasiel kopec malych ruzovkastych ikier.. samicka je uz stale v kokose a strazi.. samec sice je pobliz, ale myslim, ze sa chova ako pred tym. Mam vsak jeden problem, na vikend odchadzam a preto sa chcem opytat ako dlho trva kym sa s ikier male vykluju .. prezili do rana ulne bez problemov nik si na nich nepomaskrtil. Ked by z toho nahodou nieco bolo je potrebne hned krmenie? mam teraz krmivo JBL take jemnucke skoro ako prasok.. je potrebne ich nejak oddelit sietkou alebo to nechat do nedeli tak a uvidi sa.. ? Kokos som obratil ku sklu takze don cez otvor nemaju pristup vacsie ryby..dik za radu
potkan
 
Príspevky: 89
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 14:56 pm

Re: Ikry

Odoslaťod achristie » 12 Máj 2007 17:44 pm

Zdravím vás, chcela som sa opýtať, na stenách akvarka a na listoch som dnes našla priesvitné guličky, nejaké vajíčka, keďže mám akvárko len od februára, nemám s tým skúsenosti, mám prísavníkov tetry a platy( tie sú ale živôrodky), ale dosť sa mi premnožujú malé slimáčky, ktoré som si priniesla s rastlinkami, môžu to byť vajíčka slimákov? Prosím poraďte mi, pretože slimáky už nechcem ďakujemZdravím vás, chcela som sa opýtať, na stenách akvarka a na listoch som dnes našla priesvitné guličky, nejaké vajíčka, keďže mám akvárko len od februára, nemám s tým skúsenosti, mám prísavníkov tetry a platy( tie sú ale živôrodky), ale dosť sa mi premnožujú malé slimáčky, ktoré som si priniesla s rastlinkami, môžu to byť vajíčka slimákov? Prosím poraďte mi, pretože slimáky už nechcem ďakujem
achristie
 
Príspevky: 2
Založený: 25 Mar 2007 19:42 pm

Re: Ikry

Odoslaťod Norman » 12 Máj 2007 20:08 pm

achristie: ano su to vajicka slimakov.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.