Artemia salina



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Artemia salina

Odoslaťod clarkii » 15 Jan 2007 21:54 pm

já dávám na 1,5 litru vody 4-5 lzic soli bez jódu a 6 lzic artemie.
Artemii mám stále stejnou,ale obcas se stane ze se vylíhne mnohem méne nez jiné dni.Pritom teplota a ostatní veci delám úplne stejne.Mladé krmím na 80% artemií, spotrebuji tak 1kg.mesícne.Je to mnohem pohodlnejsí nez lovení planktonu.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Reklama

Re: Artemia salina

Odoslaťod milop » 15 Jan 2007 22:18 pm

ďakujem všetkým
všetko znovu funguje - rav, poradila vymenit PET flašu - môže byť v nej nejaka mrcha= infekcia, pliesen,...
a ajhľa znovu sa liahnu a vydržia mi zase cca 3 dni
mimochodom - artemiou vykrmujem borarasky a carinotetraodonov a tieto mršky zatial nechcu nič iné žrať, takže ešte raz diky
značka artemie viď vyššie "easy fish"
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Artemia salina

Odoslaťod janko » 16 Jan 2007 11:15 am

Raviolka napísal:janko, co takhle přidat víc vajíček? :wink: :lol:
OK omlouvám se za žerty, zřejmě máš problém s tím, že se líhne malé % vajíček - teda jen hádám, nikde to nepíšeš. Zkus zlepšit cirkulaci, nevím, jestli je ta láhev od okurek ideální. Pokud jsou vajíčka v pohybu... tak potom ještě množství soli. Já dávám na 1 l vody méně než čajovou lžičku... tak zkus experimentovat se salinitou, určitě bych ubrala.
Ta vajíčka máš nová, ještě jsi je nepoužíval? Jak byla skladovaná?

Artemia je od SERY , kúpil som časť plechovky od predavača, zatvorená je v zaváraninovom pohári s malým objemom a gumovým tesnením na vrchnáku, zvlhnutá určite nie je , krásne sa sype.uskladnená pod akva v šuplíčku v tme.
Rozmýšľal som či by nepomohlo ich liahnuť v pet fľaši ale obrátenej hore "brkama" a postavi´ť ju na podstavu z inej pet fľaše, kvôli čereniu vajíčok
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Artemia salina

Odoslaťod LANGosh » 16 Jan 2007 11:25 am

janko napísal: Rozmýšľal som či by nepomohlo ich liahnuť v pet fľaši ale obrátenej hore "brkama" a postavi´ť ju na podstavu z inej pet fľaše, kvôli čereniu vajíčok

Něco podobného používám i já

Obrázok

Roman:)
Naposledy upravil LANGosh dňa 16 Jan 2007 11:57 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Artemia salina

Odoslaťod laci » 16 Jan 2007 11:45 am

Týmto spôsobom liahnem artémiu:

gallery/image_page.php?&image_id=11035
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Artemia salina

Odoslaťod janko » 16 Jan 2007 14:11 pm

laci napísal:Týmto spôsobom liahnem artémiu:

ako zaistíš aby sa vajíčka vznášali po celú dobu??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Artemia salina

Odoslaťod laci » 16 Jan 2007 14:28 pm

janko napísal:ako zaistíš aby sa vajíčka vznášali po celú dobu??


Silným vzduchovaním.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Artemia salina

Odoslaťod STH » 16 Jan 2007 14:50 pm

inac ten sposob s tou PET-kou je fakt dobry,pretoze tie vajicka,ktore padaju idu pekne po hrdle dole a tam ich neminie sprska bubliniek :wink:
narozdiel od tej uhorkovej flase,kde treba pouzit silne vzduchovanie,ktore ma nevyhodu,ze este nevyliahnute vajicka vyhadzuje nad hladinu kde ostanu prilepene na "suchu" popripade ak si najdu na dne nejake "miestecko" kde je slaby prud tak tam ostanu lezat :?
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Artemia salina

Odoslaťod Dexter » 29 Jan 2007 17:00 pm

Ja viem, ze je to asi blba otazka, ale artemiu som v zivote "nechoval" a tak ma zaujima, ze ci by som si na to doma mohol vytvorit podmienky... Preto by som sa rad spytal, ze po tom, co nasypem vajicka do tej slanej vody sa ma vzduchovat furt a stale v jednom kuse 24 alebo kolko hodin, kym sa nezacne liahnut? Lebo mam motorcek, ale neviem, kam by som ho dal aby to mohlo vrcat cely cas... V izbe by som pri tom nezaspal... A este jedna question... Ako to potom vyberate z tych PET flias? Precedite to cez nejake specialne sito alebo tak?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Artemia salina

Odoslaťod Drobec » 29 Jan 2007 18:50 pm

Dexter ano vzduxovanie musi byt pustene stale v kuse a staci to dat na svetle miesto kde je teplota aspon 23-25.Existuje na to specialne sitko ale je dost drahe ja pouzivam male sitko a kapesnik,hadickou to precedim a je to
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Artemia salina

Odoslaťod janko » 29 Jan 2007 18:57 pm

vzduchuj neustále, daj si to neviem do kupeľne, na scedenie stiahni vyliahnuté do striekačky pri bodovom svetle a preced cez sitko do kávovaru -cca 130,-Sk v každých dom. potrebách.
good luck
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Artemia salina

Odoslaťod Dexter » 30 Jan 2007 08:21 am

Hm... neviem, mozno v teplejsich letnych mesiacoch by som to vedel realizovat v nejakych menej obyvanych castiach domu... Este sa chcem spytat: Vzduchovat treba stale, OK. Treb stale aj svietit na to nejakou lampou? A treba to aj krmit? - Aj ked to ma zivotnost 3 dni? Ak ano, cim sa to krmi? Da sa to zohnat v obchode?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Artemia salina

Odoslaťod laci » 30 Jan 2007 08:25 am

Dexter,

Ja ich liahnem v „uhorkovej“ fľaške viď obrázok vyššie. Napustím ju cca 3 litrami vody, pridám 1,5 polievkovej kuchynskej soli a nasypem podľa potreby artémiu. Nechám minimálne 3 hodiny vajíčka namočené a potom začnem vzduchovať – nepretržite. Až sa začne liahnuť tak ju sťahujem hadičkou na víno. Samozrejme, že predtým fľašku premiestnim pod stolovú lampu a nechám v kľude cca 0,5 hodiny. Sťahujem cez sitko do kávovaru ako janko no a potom skrmujem.

Netreba svietiť a teplotu mám iba izbovú , takže je rôzna a nemám s tým problém. Nekŕmim, ja ju chcem iba pre poter. Liahnem toľko aby som ju skŕmil na 3 krát a to 2 krát za deň.

Na kŕmenie artémie je v predaji Mikrozell.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Artemia salina

Odoslaťod Dexter » 30 Jan 2007 08:49 am

Hm... tam je napisane, ze je to pre nauplie "velkosti" 8-10 dni... cerstvo vyhliadnute to asi nepozeru, co? Do kelu... kde by som ten pohar dom dal... :roll:
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Artemia salina

Odoslaťod laci » 30 Jan 2007 08:57 am

Dexter napísal:Hm... tam je napisane, ze je to pre nauplie "velkosti" 8-10 dni... cerstvo vyhliadnute to asi nepozeru, co? Do kelu... kde by som ten pohar dom dal... :roll:


To neviem, tiež som na to pozeral, že až po 8-mich dňoch, ale keďže ma to nezaujíma – tak dlho nedržím artémiu, tak som to neskúmal. Mne stroje hučia, zvykol som si na to už dávno.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Artemia salina

Odoslaťod janko » 30 Jan 2007 09:37 am

Dexter napísal:Hm... tam je napisane, ze je to pre nauplie "velkosti" 8-10 dni... cerstvo vyhliadnute to asi nepozeru, co? Do kelu... kde by som ten pohar dom dal... :roll:


Skús komoru alebo špajzu alebo ako sa to ešte hovorí
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Artemia salina

Odoslaťod Dexter » 30 Jan 2007 10:44 am

janko napísal:Skús komoru alebo špajzu alebo ako sa to ešte hovorí

Neviem ako vy, ale my v spajzi radiator nemame; sice by tam nobola taka zima, aby sa tam tie potvorky nevyliahli - predpokladam tak 19-20 °C ale mame malu spajzu a ked tam niekto pride, asi by do tej flasky kopol, no a keby do toho kopla moja mama, asi by to nebolo to posledne do coho by kopla, ale za uvahu to stoji... mozno sa to pomesti pod nejaky regal... :wink: Hm... idem vyskusat...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Artemia salina

Odoslaťod laci » 30 Jan 2007 10:51 am

Dexter napísal:Neviem ako vy, ale my v spajzi radiator nemame; sice by tam nobola taka zima, aby sa tam tie potvorky nevyliahli - predpokladam tak 19-20 °C ale mame malu spajzu a ked tam niekto pride, asi by do tej flasky kopol, no a keby do toho kopla moja mama, asi by to nebolo to posledne do coho by kopla, ale za uvahu to stoji... mozno sa to pomesti pod nejaky regal... :wink: Hm... idem vyskusat...


Ta teplota by nemala byť problém mne to pri tej teplote funguje, ale na zem by som to nedával. Tam je predsa najchladnejšie, hľadaj miesto naopak vyššie niekde na vrchu regálu.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Artemia salina

Odoslaťod Raviolka » 30 Jan 2007 11:33 am

Dexter, líhnu artémii v koupelně, je celý den v úplné tmě a teplota v zimě klesá pod 20 °C. Nic složitého na tom opravdu není :-)

Když chci artémii chovat do dospělosti, krmím ji Liquizellem. Když ne, mám na nauplie speciální sítko (Aqua-Hobby).
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Artemia salina

Odoslaťod snake » 31 Jan 2007 23:21 pm

Raviolka napísal:Když chci artémii chovat do dospělosti, krmím ji Liquizellem. Když ne, mám na nauplie speciální sítko (Aqua-Hobby).


Rav mozes dat nejaky navod na dospelu artemiu?
Vyskusal som par tunajsich receptov, ale bezuspesne...
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Artemia salina

Odoslaťod milop » 31 Jan 2007 23:34 pm

nedavno som mal možnosť počuť prednašku o produktoch fy sera - medzi iným propaguju set sera pre liahnutie artemie,
pre zaujmavosť je v sete k vajičkam artemie primiešané štartovacie krmivo pre liahnúcu sa artemiu - MICRON / ako inač od sery- :wink: /
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Artemia salina

Odoslaťod Dexter » 01 Feb 2007 07:09 am

milop napísal:nedavno som mal možnosť počuť prednašku o produktoch fy sera - medzi iným propaguju set sera pre liahnutie artemie,
pre zaujmavosť je v sete k vajičkam artemie primiešané štartovacie krmivo pre liahnúcu sa artemiu - MICRON / ako inač od sery- :wink: /


Povedal by som, ze micron je porovnatelne s inymi bezne ponukanymi prachovymi krmivami; tiez ma to uz napadlo, mam doma pixlicku Microvitu - je to cisty prach...Ked bude viac casu, chcem sa na tu artemiu vrhnut... Kolko stoji take balenie od SERAy? Inak zdalo sa mi - ked sme isli pred tyzdnom zo stretka, ze som videl v BA predajnu SERA. Ale neviem, kde to bolo. Mozete to niekto potvrdit? Nasu nitrianksu zatvorili :(
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Artemia salina

Odoslaťod laci » 01 Feb 2007 07:46 am

Dexter - Ak si mal na mysli cenu aŕtémie, tak na porovnanie cien, túto kupujem ja:

Easyfish Artémia k liahnutiu 425g 990.- Sk
Easyfish Artémia k liahnutiu 70g 299.- Sk

Viac pozri tu
Naposledy upravil laci dňa 01 Feb 2007 08:22 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Artemia salina

Odoslaťod Dexter » 01 Feb 2007 08:22 am

Tieto ceny od Easyfish su mi zname, skor som myslel, kolko stoji ta artemia od SERA.
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.