suchanie o dekoraciu v akvariu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Pet » 29 Jan 2007 19:21 pm

otieraju sa mi ryby o kamene atd, stretol som sa uz s tym vacsinou to same preslo ale aj tak by ma zajimalo co je na to dobre pouzit....ake liecivo....zle sa na to pozera...
Obrázok používateľa
Pet
 
Príspevky: 52
Obrázky: 14
Založený: 15 Jan 2007 01:00 am
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Peťo K. » 29 Jan 2007 21:31 pm

Viem o tom, ze pri krupicke sa ryby casto tru o dekoraciu lebo ich svrbi telo...
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod skizuzka » 29 Jan 2007 22:00 pm

nemusia mat hned krupicku alebo nejaku chorobu,aj moje sa obcas obrtu o list a su zdrave.Aj dedkova svina sa sucha o chliev lebo sa jej to lubi...
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Pet » 29 Jan 2007 22:41 pm

necakal som odpoved ze svine sa tru o chliev :-)))) vazne co na to pouzit ? aky liek aby sa to popripade nevyvinulo do nejakej krupicky
Obrázok používateľa
Pet
 
Príspevky: 52
Obrázky: 14
Založený: 15 Jan 2007 01:00 am
Bydlisko: Kosice

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod caloghero » 29 Jan 2007 22:53 pm

Pet napísal:necakal som odpoved ze svine sa tru o chliev :-)))) vazne co na to pouzit ? aky liek aby sa to popripade nevyvinulo do nejakej krupicky


preco si myslis, ze by sa prave toto malo vyvinut do krupicky? :x
a mas chut davkovat akvarko liekmi? :? nech sa paci :oops:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod martin_s » 29 Jan 2007 22:54 pm

Ohladne krupicky tu toho bolo dost popisane, staci pouzit vyhladavanie. Navyse to ze sa tru o dekoraciu nemusi znamenat zacinajucu krupicku. Skus mierne zvysit teplotu. Chemiu by som v akva pouzival len ak je to nevyhnutne a nie ako prevenciu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod arowana » 29 Jan 2007 23:14 pm

Pet - Krupičku poznáš aj v počiatočnom štádiu, nakoľko to nie je semienko, ktoré klíči a postupne sa zväčšuje. Vidíš ju aj voľným okom, horšie je to s Oodiniozou, nakoľko kým nie v invazívnom štádiu, tak musíš mať buď cvičené oko, alebo ešte lepšie dobrú lupu.
Môžu to však spôsobovať aj iné aktoparazity, ale na nich už musíš použiť mikroskop.
Často to môže však spôsobovať aj sekundárny chemizmus vody a ryby sa otierajú len preto, že im dráždi kožný epitel.
V žiadnom prípade ti však neodporúčam preliečovanie bez uváženia, nakoľko účinok býva pri triafaní sa na slepo len mizivý, v lepšom prípade získaš na nejakého zle definovaného parazita len 100% - nú rezistenciu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Raviolka » 30 Jan 2007 11:17 am

Přesně jak napsal arowana - léčit jen tak naslepo je nesmysl a rybám i akváriu tím akorát uškodíš. Velmi často má otírání na svědomí zvýšená koncentrace amoniaku nebo dusitanů... zvýšená znamená i o chloupek větší než nula. Takže "léčivo" je výměna části vody (pozor na pH), pokud máš testy na NH3/NO2- otestuj. A zkus popřemýšlet, jestli není třeba zlepšit filtraci, ubrat ryby nebo míň krmit.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod mig07 » 30 Jan 2007 12:16 pm

Väčšinou su to kožní parazity alebo už spomínaný chemizmu s vody. Nenapísal si aké ryby máš. Mne tlamovci toto normálne robia pred parením, alebo len tak. Určite by som to neliečil, kým neviem čo to je.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Pet » 30 Jan 2007 12:50 pm

akvarium cisto zalozene asi pred dvoma tyzdnami ryby-afrika tlamovce...ale rozmyslal som ze dllho som necistil filter tak este to skusim filter bol este z minuleho chovu zivorodiek necisteny...nechcel som proste prist o biologiu vo filtri....
Obrázok používateľa
Pet
 
Príspevky: 52
Obrázky: 14
Založený: 15 Jan 2007 01:00 am
Bydlisko: Kosice

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod thomas111 » 30 Jan 2007 13:28 pm

Neprides o nu ked filter premyjes vo vode z akvarka. V ziadnom pripade nepremyvaj v chlorovanej vode priamo z vodovodu...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Raviolka » 30 Jan 2007 13:51 pm

Pet, jestli jsi akvárium nanovo založil před dvěma týdny a dal tam nové ryby a cichlidy k tomu, tak nejsou amoniak nebo dusitany nic překvapivého. Filtr vyčisti, ale jen lehce... a měň část vody každých x dní, podle chování ryb. Pokud jsou nervózní, tak hned.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Pet » 30 Jan 2007 16:37 pm

nerozumiem ako moze mat cerstvo zalozena nadrz cize cerstva voda problem s dusicnanmi ?
Obrázok používateľa
Pet
 
Príspevky: 52
Obrázky: 14
Založený: 15 Jan 2007 01:00 am
Bydlisko: Kosice

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 16:41 pm

Pet - to vieš, chémia je sviňa.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Raviolka » 30 Jan 2007 16:43 pm

Ne s dusičnany, ale s amoniakem nebo dusitany :idea:

V kostce to shrnu do několika vět, bylo by to povídání na dlouho... ryby produkují amoniak, který zpracovávají nitrifikační baktérie na dusitany a ty potom jiné nitrifikační baktérie na dusičnany. Pokud jsi dělal v akváriu nějaké změny (výměna substrátu, dekorace, čištění skel, velká výměna vody...), tak jsi přišel o většinu těch baktérií. Cichlidy vyprodukují amoniaku dost a cca po 2 týdnech je ho v akváriu nejvíc, ale už je tu dost baktérií, které ho mění na dusitany. Takže po 2 týdnech začne ubývat amoniak a přibývají dusitany. Obě dvě látky jsou silně toxické, až teprve za 2-3 týdny začnou dusitany ubývat a hromadí se ty dusičnany, které si spojuješ se starou vodou :wink:
Pokud jsi použil zaběhnutý filtr, mohlo by to být o tebe rychlejší. Ale to že se ryby právě teď otírají ukazuje, že přece jen nějaký amoniak nebo dusitany v akváriu jsou - příznaky obojího jsou zhruba stejné.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod Pet » 02 Feb 2007 18:18 pm

je zajimave ze ked vypnem to jemne vzduchovanie z filtra tak sa pomali vobec neotieraju ...ked zapnem zas zacnu šuchačky :-)) zeby im vadily tie bublinky ????
Obrázok používateľa
Pet
 
Príspevky: 52
Obrázky: 14
Založený: 15 Jan 2007 01:00 am
Bydlisko: Kosice

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod guppy » 27 Feb 2007 11:53 am

Aj mne sa rybky v novozaloženom akváriu otierali o rastliny a predmety, ale po 1,5 mesiaci, keď sa koncentrácia dusitanov ustálila na < 0,05 mg/l otieranie prestalo. Som veľmi rád.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: suchanie o dekoraciu v akvariu

Odoslaťod corydoras » 27 Feb 2007 18:54 pm

arowana napísal:Pet - to vieš, chémia je sviňa.


A obvzlaste u africkych cihlid ktore zeru ako svina.
corydoras
 
Príspevky: 27
Založený: 21 Feb 2007 12:55 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.