"Mrholenie v akváriu"



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

"Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod nepon » 24 Jan 2007 20:09 pm

Nenašiel som podobnú tému tak si trufam založiť novú.
Neviete niekto náhodou čo spôsobuje ze mam vo vode také úplne drobne ciastocky ako keby mrholilo? Vsetky dolezite zakladne hodnoty vody su idealne.
dakujem
Obrázok používateľa
nepon
 
Príspevky: 19
Založený: 06 Jan 2007 09:53 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod atiles » 24 Jan 2007 22:34 pm

z týchto infošiek čo si dal sa dá iba tipovať, je to nálevník. prestaň hnojiť a poprípade svietiť, ale on časom zmizne aj sám. sú aj chemické veci na jeho zničenie ale tie by som použil len v krajnom prípade a iba ak tam nemáš živočíchov a rastliny.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod nepon » 24 Jan 2007 22:42 pm

atiles napísal:z týchto infošiek čo si dal sa dá iba tipovať, je to nálevník. prestaň hnojiť a poprípade svietiť, ale on časom zmizne aj sám. sú aj chemické veci na jeho zničenie ale tie by som použil len v krajnom prípade a iba ak tam nemáš živočíchov a rastliny.


No ked ti poviem ze sa to objavilo po apilkacii FLORENY ??? tak sa to potvrdzuje?
CO2 moze fičat dalej?
Dik
Obrázok používateľa
nepon
 
Príspevky: 19
Založený: 06 Jan 2007 09:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod atiles » 24 Jan 2007 23:08 pm

ano, prejavuje sa to pri prebytku živín. neviem či tam máš ryby ,lebo tie nemajú nálevníka v láske, teoreticky by im ublížiť nemal ale dobre im tiež nerobí, krevetám, slimákom a rastlinám vôbec nevadí. je to normálna choroba čerstvých akvárií a lieči sa trpezlivosťou, je zbytočné vymieňať vodu mimo bežného cyklu, nepomáha, povedal by som že zhoršuje. dá sa to liečiť aj peroxidom vodíka, ale ja s tým nemám skúsenosti. určite sú tu na akve frajeri čo vedia presnú liečbu s ním. vyčkaj trochu, určite napíšu.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod nepon » 24 Jan 2007 23:16 pm

atiles napísal:ano, prejavuje sa to pri prebytku živín. neviem či tam máš ryby ,lebo tie nemajú nálevníka v láske, teoreticky by im ublížiť nemal ale dobre im tiež nerobí, krevetám, slimákom a rastlinám vôbec nevadí. je to normálna choroba čerstvých akvárií a lieči sa trpezlivosťou, je zbytočné vymieňať vodu mimo bežného cyklu, nepomáha, povedal by som že zhoršuje. dá sa to liečiť aj peroxidom vodíka, ale ja s tým nemám skúsenosti. určite sú tu na akve frajeri čo vedia presnú liečbu s ním. vyčkaj trochu, určite napíšu.


ryby tam mam, zatial su uplne v pohode
dik za info
Obrázok používateľa
nepon
 
Príspevky: 19
Založený: 06 Jan 2007 09:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod arowana » 24 Jan 2007 23:21 pm

Jedna výnimka však existuje aj medzi nálevníkmi a tou je Tetrahymena corlisi.
Je to mrcha ktorá je takmer nezničitelná normálnými chemikáliami v koncentrácii, v akej to ešte ryby vydržia. A čo je horšie, keď sa objaví pri plôdiku, najčastejšie na uhynutej artémii, tak je životnosť plôdika takmer isto spečatený. Nezaberie ani 100% výmena vody, len UV kolóna. Tá je najúčinnejšia aj pri ostatných zákaloch.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod Raviolka » 25 Jan 2007 10:59 am

nepon, hledej "zákal vody", nálevník atd. - je to často se opakující téma :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod nepon » 30 Jan 2007 08:00 am

arowana napísal:Jedna výnimka však existuje aj medzi nálevníkmi a tou je Tetrahymena corlisi.
Je to mrcha ktorá je takmer nezničitelná normálnými chemikáliami v koncentrácii, v akej to ešte ryby vydržia. A čo je horšie, keď sa objaví pri plôdiku, najčastejšie na uhynutej artémii, tak je životnosť plôdika takmer isto spečatený. Nezaberie ani 100% výmena vody, len UV kolóna. Tá je najúčinnejšia aj pri ostatných zákaloch.

Kupil som UV lampu ficala mi od piatka do nedele uz v sobotu ráno som spozoroval 90% zlepšenie, vcera som ju vypol, voda je kryštálová, je to fakt dobrá vecička, len mi povedzte ako ju mám ale ako by bolo najlepšie ju ppreventívne používať. Mám ju napojenú na výstupe filtra. Vďaka
Obrázok používateľa
nepon
 
Príspevky: 19
Založený: 06 Jan 2007 09:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 08:07 am

Môžeš si ju spínať časovým spínačom na nejakú vopred nastavenú časovú hranicu a keď ťa netrápia financie na novú žiarivku, tak ju môžeš nechať bežať aj nonstop.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod nepon » 30 Jan 2007 08:10 am

arowana napísal:Môžeš si ju spínať časovým spínačom na nejakú vopred nastavenú časovú hranicu a keď ťa netrápia financie na novú žiarivku, tak ju môžeš nechať bežať aj nonstop.

nastavil som na tri dni v týždni na 5 hodín.... tak uvidim
nová žiarivka nie až taký problém, len či nie je na škodu aby boli ryby vo velmi sterilnom prostredí...
HM?
Naposledy upravil nepon dňa 30 Jan 2007 08:15 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
nepon
 
Príspevky: 19
Založený: 06 Jan 2007 09:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 08:12 am

Pri tej frekvencii spínania, to zas s tou sterilitou až tak hrozné nebude, ale skôr na prospech.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod nepon » 30 Jan 2007 08:17 am

arowana napísal:Pri tej frekvencii spínania, to zas s tou sterilitou až tak hrozné nebude, ale skôr na prospech.


takže hovoríš že v pohode tri dni v týždni po 5 hod stačí ako prevencia???
Obrázok používateľa
nepon
 
Príspevky: 19
Založený: 06 Jan 2007 09:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 08:20 am

Úplne v pohode.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod rooosta » 30 Jan 2007 12:52 pm

Ja mám UV priamo vo filtri a chcel by som sa opýtat...mne to zapína každý den na 2 hodinky ale predsa nevadí rastlinám ? Má význam dávať hnojivo / PMDD / keď denne sa zapína UV či to hnojivo tam nedávam vlastne zbytočne ...
Obrázok používateľa
rooosta
 
Príspevky: 59
Obrázky: 31
Založený: 29 Nov 2005 16:05 pm
Bydlisko: Prešov

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 13:15 pm

UV kolóna nemá na rastliny žiadny negatívny, ale ani pozitívny vplyv. Na hnojivá by snáď väčší vplyv tiež nemala mať, ale neviem či to niekto dôveryhodne odskúšal.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod abba » 14 Feb 2007 11:57 am

nepon napísal:Nenašiel som podobnú tému tak si trufam založiť novú.
Neviete niekto náhodou čo spôsobuje ze mam vo vode také úplne drobne ciastocky ako keby mrholilo? Vsetky dolezite zakladne hodnoty vody su idealne.
dakujem



vypni svetlo na tri styri dni a bude ok.u mna to zabralo
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod brano BA » 23 Feb 2009 13:55 pm

Zdravim vsetkych.

Ako pozeram, toto je uz starsi prispevok. Vyzera to tak, ze sa nalevnik vyskytol aj u mna. Kedze momentalne niesu financie na UV, pomoze na odstranenie nalevnika obmedzenie svietenia, ako tu uz bolo spomenute??? Mozem nechat zapnutu len jednu ziarivku 14W/830 T5. akva ma cca 110L cisteho objemu. Alebo,ako odstranit tento problem.

Hnojim BIOFLOR-om, ten vypustim a este davam tablety na zelezo ku korenom SERA flora tabs. Tie mozem nechat??

DAKUJEM
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod dusik » 23 Feb 2009 14:15 pm

Neviem akú účinnú máš biofiltráciu. Keď sa akvárium zabehne, tak nálevník začne miznúť. Prestal by som s výmenou vody. Prietok filtra by som dal na tých 250l/h, ako si spomínal v inej téme.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod brano BA » 23 Feb 2009 14:20 pm

Biofiltracia by mala byt hadam uz OK, filter ide uz 2 mesiace,takze by mal byt zabehnuty. Prietok je priskrteny,ale na ako velmi neviem presne povedat,ale bude to urcite menej ako 350L/h.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod dusik » 23 Feb 2009 14:24 pm

Čím pomalšie tým lepšie, teda aspoň pri zabiehaní. Ja mám na 100l prietok niečo pod cca 200l/h. Odhad.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod brano BA » 23 Feb 2009 14:27 pm

OK,tak to skusim priskrtit, aby bol prietok minimalny a potom asi ostava len cakat.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: "Mrholenie v akváriu"

Odoslaťod Mariok » 23 Feb 2009 15:40 pm

Nemám takýto druh filtra, ale niekde som zachytil informáciu, že pokiaľ je náplň filtra zo segmentov vyrobených zo sintrovaného skla (myslím, že sa spomínal Sera Siporax), tam môžu vznikať maličké mechaniské čiastočky, ktoré sa veľmi ťažko dajú odfiltrovať. Nemôže to byť tvoj prípad? :?:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod brano BA » 23 Feb 2009 16:05 pm

neviem sice ake je zo sintrovane sklo,ale nic take tam asi nemam. Je to klasicky externy filter s 3-mi kosikmi v ktorych su naplne molitan, plastovy jezkovia a keramicke valceky. Pripadne to skusim dnes vyfotit a hodit sem foto.

Ale asi to bude ten nalevnik, lebo ked som mal tento filter v starom akva,tak tam bola voda cista, bez problemov. Tento problem sa vyskytol prave v "novom" akva. :(
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod dusik » 23 Feb 2009 16:10 pm

Tu je to sintronované sklo:
clanky/filt_material.php
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.