POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod janko » 26 Jan 2007 13:06 pm

V mojom akva nemám žiaden výrazný problém,
rastliny rastú, ryby rovnako tak, osvetlenie je v poriadku , myslím.

ALE: pridávam CO2 po malinkých dávkach, dostal som sa na hranicu , ktorú sa snažím udržať- rastlinky mierne bublinkujú, rybám to nevadí,
robí sa mi povlak jemnučký na dotyk slabo hnedej farby , myslím či to môže byť spôsobené silnou filtráciou, a na vrcholkoch vysokých rastlín , tam kde je prúd najsilnejší sa tvorí minimum ale tvorí - zelená žabacina.

Je to spôsobené silným prúdením vody??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod thomas111 » 26 Jan 2007 13:08 pm

zelena zabanica=sinica?
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod orcan » 26 Jan 2007 14:44 pm

skor zabi vlas,nie?
aj mne sa robi pri hladine na valisneriach, pripisujem to cereniu hladiny a nadmernemu svetlu v tejto oblasti.cereniu hladiny zial nemozem zabranit,lebo sa jedna o miniakva 25 l a filter sa neda dat nizsie(pouzivam len biologicky-molitan+vzduch.kamienok).
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod vincenzo » 30 Jan 2007 16:26 pm

Tiez mam 25l akva, mam tam 6 rastlin(Cryptocoryne,Ludwigia,2xValisneria,Anubias-Nana a jednu divnú z Hornbachu.Niekde som cítal ze Valisnerie a Cryptocoryne sa nemajú sadit spolu.Mozno aj preto sa im najmenej darí.(Osvetlenie mam Sylvania 8W/GRO.Mám v akva 3 bojovnice a chcem ešte 2 prísavníky a 2 ks pancierníckov ale to sa bojím,ze mi zlikvidujú porast.Zatial mám len molitanový filter a ide skoro 12 h. a o desiatej vecer sa vypne aj so svetlom.Ale chcem to zmenit,po 3 h. intervaloch(v noci asi pár hodín vynechám)lebo ked to nefiltruje tak mám dole studensiu vodu ako na vrchu, kde je regulátor ohrievaca a neviem ako to inak cirkulovat,aby bola rovnako teplá?.Nevie mi niekto poradit ako dlho by bolo dobré denne filtrovať a ci moze byt vývod trubice toho molitanového filtra aspon do polovice ponorený pod vodu?.Kvoli tým bojovniciam.Akvarko mám len mesiac a ryby iba dva týzdne,kazdá rada je pre mna preto velmi cenná a potesí. Dakujem.
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod redskorpion » 30 Jan 2007 17:35 pm

filter by mal ist furt,aby bakterie dostavali kyslik.. a je jedno ci bude vyvod nad ci pod hladinou..
redskorpion
 
Príspevky: 115
Obrázky: 40
Založený: 29 Jan 2006 01:16 am
Bydlisko: NR

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod dudy » 30 Jan 2007 20:27 pm

redskorpion napísal:filter by mal ist furt,aby bakterie dostavali kyslik.. a je jedno ci bude vyvod nad ci pod hladinou..


no dovolim si tvrdit,ze z hladiska udzania CO2 vo vode to az tak jedno nie je,lebo vyvod nad vodou=prudke cerenie hladiny=rychle uvolnovanie CO2 co rastlinam urcite neprospeje.Inac ak uz niekto tuzi vypinat filter (na co nie je jediny rozumny dovod) tak skor cez den,ked rastliny produkuju kyslik,ale filter nevypinaj,ponor ho pod vodu a podla moznosti nech tam nerobi vlnobitie.Inac co takto si dat vyhladat tu na fore "miniakva" (pripadne si stiahnut bulletin akvaklubu a trochu sa inspirovat mozno zistis,zeby to slo aj bez filtra :idea: .
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod martin_s » 30 Jan 2007 21:02 pm

Predpokladam ze filter vypinas, lebo ti v noci pri spani vadi vrcanie vzduchovacieho motorceka. A co tak kupit vnutorny filter? Da sa pripadne upravit tak aby si tam mohol dat väcsi molitan a tym budes mat väcsi objem filtracnej hmoty. Vnutorne filtre su podstatne tichsie a väcsinou jedine co pocujes je tiche bzucanie, pripadne bublanie, ak mas filter na ktory mozes napojit hadicku ktora ti nasava vzduch a prevzdusnuje vodu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod luboss14 » 30 Jan 2007 22:28 pm

Tie filtre s hadičkou cez vzduch nie su veľmi vykonne,a motorčeky rýchlo znižuju svoj vykonn a ešte k tomu to hučanie!!!

Kup si nejaký vnútorny....
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod strbino » 30 Jan 2007 22:35 pm

ja som mal kedysi klasicky s motorcekom a hadickou, a filtroval super a o hlucnosti by som ani nehovoril. Samozrejme ak mas nejaky 100 rocny motorcek tak to hrci jak keby si mal auto nastartovane, ale co som mal ja nehucal skoro vobec, ak nemas akva pri hlave tak to ani pocut nebudes :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod vincenzo » 31 Jan 2007 08:23 am

Dakujem za vase reakcie.Cez víkend bol u mna svagor, ktory pred dobrými desiatimi rokmi prestal po 15 r. s akvaristikou a pýtal sa ma preco mám ten vývod filtra ponorený vo vode, ze to musí trcat celé aby to malo efekt a ze on to pústal len na par hodin denne(2-3).Inak je to nový motorcek a písu ze na 100l akvrium.Hlunost je v pohode.Cez víkend sa chystám odkalovať dno, ale už mám nový problém:po celom dne sa mi zacal vytvárat ten zabí sliz!Chcem si kúpit odkalovac ale neviem ci mám s tým behť medzi rybami alebo ich mám zatial prelozit?.
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod martin_s » 31 Jan 2007 10:11 am

RYBY NEVYLOVUJ :!: Zbytocne by si ich tym stresoval. Odkalovat mozes v pohode medzi rybami. Tym ze vypinas filter zamedzis pristupu kysliku ku kolonam uziticnych bakterii, ktore su vo filtri a ten je dolezity pre ich zivot. Pri opätovnom zapnuti filtra ti odumrete bakterie putuju z filtra do vody, kde sa ti rozkladaju a vznikaju pritom skodlive latky ako je amoniak a dusitany. Rozkladny proces je rovnaky ako u vsetkeho co ma biologicky povod (potrava, odumrete ryby, odumrete rastliny atd.)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod vincenzo » 31 Jan 2007 10:48 am

Dobre nebudem ho vypínat. Vdaka.
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod redskorpion » 31 Jan 2007 17:22 pm

to dudy: mas sice pravdu s uvolnovanim CO2,ale v pripade vincenza je to jedno kde bude vyvod z filtra.. vodu bude cerit tak ci tak,ci ho da nad alebo podhladinu..
redskorpion
 
Príspevky: 115
Obrázky: 40
Založený: 29 Jan 2006 01:16 am
Bydlisko: NR

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod luboss14 » 31 Jan 2007 18:32 pm

strbino napísal:ja som mal kedysi klasicky s motorcekom a hadickou, a filtroval super a o hlucnosti by som ani nehovoril. Samozrejme ak mas nejaky 100 rocny motorcek tak to hrci jak keby si mal auto nastartovane, ale co som mal ja nehucal skoro vobec, ak nemas akva pri hlave tak to ani pocut nebudes :)

Vtedy sa ti videlo,že filtruje super,
:idea: kup si nový motorček polož ho na stol a potom povedz či hučí :idea:
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod atiles » 31 Jan 2007 18:54 pm

vincenzo má sinicu a vy mládenci točíte o motorčeku a o tom kde má mať filter vývod či nad a či pod hladinou. vincenzo zadaj si do vyhľadávania sinicu a postupuj podľa toho čo sa ti bude najlepšie hodiť.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod luboss14 » 31 Jan 2007 19:02 pm

atiles napísal:vincenzo má sinicu a vy mládenci točíte o motorčeku a o tom kde má mať filter vývod či nad a či pod hladinou. vincenzo zadaj si do vyhľadávania sinicu a postupuj podľa toho čo sa ti bude najlepšie hodiť.
Aj ten filter je dosť doležitý,ved si da hladat sinicu a je to...
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod atiles » 31 Jan 2007 19:14 pm

luboss14 napísal:Vtedy sa ti videlo,že filtruje super,
:idea: kup si nový motorček polož ho na stol a potom povedz či hučí :idea:

a daj si hľadať sinicu, :wink: tebe dnes ide :wink:
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod luboss14 » 31 Jan 2007 19:32 pm

...ako som myslel vo fore akva.sk
a ako čo mi ide :)
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: POMOŽE SLABŠIA FILTRÁCIA??

Odoslaťod vincenzo » 01 Feb 2007 08:02 am

Dakujem za rady. Vzdy ma nieco prekvapí, a bez rad na fóre by som to mohol zabaliť. Idem na sinice!
vincenzo
 
Príspevky: 30
Založený: 05 Jan 2007 12:36 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.