UV lampa



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

UV lampa

Odoslaťod x-ray » 01 Feb 2007 05:07 am

Kto z Vas pouziva?

Ak pouzivate, aku znacku, vykon a na aku nadrz? a kde ste ju kupili (neplati pre domacich kutilov :o )

zamyslam kupit, ale nechcem kupit blbost, tak sa radsej pytam :wink:

Thx
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: UV lampa

Odoslaťod x-ray » 01 Feb 2007 16:19 pm

chcem to dat do 375L Malawi, Filter Tetra Ext 1200 (na plne gule :wink: )
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: UV lampa

Odoslaťod Attila Szabó » 01 Feb 2007 18:57 pm

Ja mám osobné skúsenosti s AQUAel. Na tú značku zabudni. Po týždni začala kvapkať voda, jeden spoj presakoval. Chcel som ho utiahnuť, lebo som zistil, že je trochu voľnejší. Pri tom praskla umelá hmota, tak som to mohol vyhodiť celé... Proste radšej nič ako neznámu značku, to je môj názor. Tu sa neoplatí šetriť.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: UV lampa

Odoslaťod x-ray » 01 Feb 2007 20:06 pm

Attila Szabó napísal:Ja mám osobné skúsenosti s AQUAel. Na tú značku zabudni. Po týždni začala kvapkať voda, jeden spoj presakoval. Chcel som ho utiahnuť, lebo som zistil, že je trochu voľnejší. Pri tom praskla umelá hmota, tak som to mohol vyhodiť celé... Proste radšej nič ako neznámu značku, to je môj názor. Tu sa neoplatí šetriť.


jo, je o cca polovicu lacnejsia ako ostatne... ale zjavne robia kusovky.. niekde som cital zas, ze s nou bol chalanisko velmi spokojny.. asi aky kus vymaknes :x
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: UV lampa

Odoslaťod x-ray » 01 Feb 2007 20:07 pm

Attila Szabó napísal:Ja mám osobné skúsenosti s AQUAel. Na tú značku zabudni. Po týždni začala kvapkať voda, jeden spoj presakoval. Chcel som ho utiahnuť, lebo som zistil, že je trochu voľnejší. Pri tom praskla umelá hmota, tak som to mohol vyhodiť celé... Proste radšej nič ako neznámu značku, to je môj názor. Tu sa neoplatí šetriť.


A co tak ATMAN?
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: UV lampa

Odoslaťod Drobec » 01 Feb 2007 21:44 pm

Ja by som mal na predaj ATMAN UV-9W bola asi 2 krat pouzita ucinok zjavne krystalovejsia voda
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: UV lampa

Odoslaťod Pet » 02 Feb 2007 09:12 am

tiez mam aquael a problem mam zase v tom ze vo vnutri sa mi zavapnilo to zrkadlo ktore znasobnuje ziarenie takze som musel znizit prietok...pokial ti praskol obal a tiekol "atila" mal si ho supnut dnu do akvaria a hotovo ....
Obrázok používateľa
Pet
 
Príspevky: 52
Obrázky: 14
Založený: 15 Jan 2007 01:00 am
Bydlisko: Kosice

Re: UV lampa

Odoslaťod dudy » 02 Feb 2007 10:13 am

len poznamka aquael su urcene k pouzitiu vo vnutri v akvariu (dobry predajca upozorni,aspon mna upozornil,takze som sa mu vyhol aj ked ta cena je super),cize bud docasne alebo ho tam mozes mat stale ak ti nevadi,ze ti tam pribudne dalsi kus techniky navyse....Pouzivat aquael mimo akva napr. na privodovej hadici z externeho filtra je hranie sa s ohnom.
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: UV lampa

Odoslaťod Attila Szabó » 02 Feb 2007 10:15 am

tak ešte som to nevyhodil, je v skrini pod akva, len ho nepoužívam. No bol som riadne nasraný! Ako môžu takú sračku vyrábať? Predsa pri tomto výrobku je najzákladnejšie, aby netiekol. To je ako keby sa autu neotáčali kolesá...
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: UV lampa

Odoslaťod Attila Szabó » 02 Feb 2007 10:17 am

dudy: no ja som ho kúpil na akvashope, tam samozrejme nikto nikoho neupozorňuje. Teraz už viem. Problém je v tom, že ho nemôžem dať do akva, lebo tam nemám žiadnu techniku, všetko je za 3D pozadím a keby som tam strčil UV lampu, tak to by bola katastrofa...

Takže ak chce niekto kúpiť veľmi lacno poškodený AQUAel 5W, je na predaj!
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: UV lampa

Odoslaťod Attila Szabó » 02 Feb 2007 10:19 am

Drobec: keď mi niekto vezme ten sprostý AQUAel, tak by ma zaujímal ten ATMAN, ak ešte bude. Za koľko by si ho pustil?
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: UV lampa

Odoslaťod dudy » 02 Feb 2007 11:01 am

Attila Szabó napísal:dudy: no ja som ho kúpil na akvashope, tam samozrejme nikto nikoho neupozorňuje.

tak uz sa asi poucili,lebo mna na to upozornili prave tam :wink: Na druhej strane ja som sa sa ich hodne pytal na doporucenie a skusenosti.On je ten aquael inac zevraj fajn,ale proste musi byt v akva,komu to nevadi tak za tu cenu nema o com premyslat.
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: UV lampa

Odoslaťod x-ray » 02 Feb 2007 16:29 pm

No ja som dnes kupil v ZOODOMe UV lampu JBL AquaCristal 11W ze 3926 sk :roll:
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: UV lampa

Odoslaťod Pet » 02 Feb 2007 17:10 pm

a preco by si ho tam nemohol strcit na par dni ved uv lampa sa stejne neodporuca na nonstop prevadzku ....precistis od bakterii napr. ak mas nejaku chorobu a vytiahnes von ....ja to tak robym..stalo sa mi napr. ze sa mi obsypala ryba bodkami v zaciatocnom stadiu zapol som uv a krupica bola v haji !!!! a ze sa moze pouzivat len pod vodou to by som netvrdil pretoze to ma aj suciastky na pripojenie mimo .....
Obrázok používateľa
Pet
 
Príspevky: 52
Obrázky: 14
Založený: 15 Jan 2007 01:00 am
Bydlisko: Kosice

Re: UV lampa

Odoslaťod Drobec » 02 Feb 2007 17:53 pm

presne tak aj ta moja sa da pouzivat vonku staci k tomu lenpar hadiciek.Aj tak ked ju pouzijes neaky ten dnik to nebude zavadzatpresne tak aj ta moja sa da pouzivat vonku staci k tomu lenpar hadiciek.Aj tak ked ju pouzijes neaky ten dnik to nebude zavadzat
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: UV lampa

Odoslaťod dudy » 06 Feb 2007 14:29 pm

Pet napísal:a preco by si ho tam nemohol strcit na par dni ved uv lampa sa stejne neodporuca na nonstop prevadzku ....precistis od bakterii napr. ak mas nejaku chorobu a vytiahnes von ....ja to tak robym..stalo sa mi napr. ze sa mi obsypala ryba bodkami v zaciatocnom stadiu zapol som uv a krupica bola v haji !!!! a ze sa moze pouzivat len pod vodou to by som netvrdil pretoze to ma aj suciastky na pripojenie mimo .....


pod vodou sa ma pouzivat len Aquael, ale aj to sa zda neplati na 100% lebo niektori ju maju mimo akva a bez problemov,zatial :lol:
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: UV lampa

Odoslaťod jammrukvia » 15 Jan 2008 21:33 pm

chcem sa este nieco opytat lebo viem co by mi povedali v predajni aby zarobili. mam doma jednu uv lampu je uz poriadne stara ked som bol maly tak som sa s nou opaloval. malo by to byt UV-C ale myslim ze je podstatne silnejsia ako tie waty co sa tu opisuju. mohol by som aj taku pouzit mimo akvaria? resp. nad akvaiom?
jammrukvia
 
Príspevky: 33
Obrázky: 14
Založený: 08 Máj 2007 10:24 am

Re: UV lampa

Odoslaťod dudy » 16 Jan 2008 11:03 am

zarucujem ti,ze UV-C si sa isto neopaloval lebo by si uz nebol medzi nami :o ,takze pre ucely sterilizacie nepouzitelna
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: UV lampa

Odoslaťod xitanaf » 16 Jan 2008 13:53 pm

Ja mám Aquael ale je to shit jak hovado. Prvý čo som mal bez bezproblemovy ale na druhom hned praskol natrubok na hadicu a na rad musel prist epoxid a vsetky spoje napevno zalepiť, inak funkčnosť bezproblemova. Kupoval som ju lebo som si nevedel rady z jedn. druhom sinice. Nepomahalo nehnojit, po 10dnovom zatemneni akvarka bolo po zapnutí svetla do 12hodín cele akvarko ako pred tým a ani lampa to nevyriešila, jediné čo mi pomohlo bolo vrátiť sa k použivania CO2, do 12h nebolo po sinici ani stopa.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: UV lampa

Odoslaťod xitanaf » 16 Jan 2008 14:00 pm

jammrukvia napísal:chcem sa este nieco opytat lebo viem co by mi povedali v predajni aby zarobili. mam doma jednu uv lampu je uz poriadne stara ked som bol maly tak som sa s nou opaloval. malo by to byt UV-C ale myslim ze je podstatne silnejsia ako tie waty co sa tu opisuju. mohol by som aj taku pouzit mimo akvaria? resp. nad akvaiom?


no teoreticky mohol ale zabil by si vsetko na čo by si si posvietil, vcetne rastlin a denitrifakčných bakterii kt. su okrem filtra aj na piesku. Standartne výbojky alebo trubice urcene k solárnemu opalovaniu maju vysoký podiel UVA a UVB pričom UVC su karcinogenne takže su, ale minimalizované. Avsak každá solárna výbojka alebo trubica má svoju predpisanu životnosť a to z dôvodu, že po tejto predpisanej životnosti cca. 600-800hodín dochádza k poklesu žiarenia v oblasti UVA a UVB a opačne k prudkemu nárastu UVC.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: UV lampa

Odoslaťod dudy » 16 Jan 2008 14:04 pm

jammrukvia napísal:chcem sa este nieco opytat lebo viem co by mi povedali v predajni aby zarobili. mam doma jednu uv lampu je uz poriadne stara ked som bol maly tak som sa s nou opaloval. malo by to byt UV-C ale myslim ze je podstatne silnejsia ako tie waty co sa tu opisuju. mohol by som aj taku pouzit mimo akvaria? resp. nad akvaiom?

nad akvariom?No ak sa chces zbavit vsetkeho ziveho v akva tak ho mozes ozarovat UV-C :lol:
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: UV lampa

Odoslaťod jammrukvia » 16 Jan 2008 19:13 pm

no dobre ze ste povedali jasom ju chcel nechat svietit nad akvarkom 5 hod denne. dik
jammrukvia
 
Príspevky: 33
Obrázky: 14
Založený: 08 Máj 2007 10:24 am

Odoslaťod pretender » 12 Feb 2008 22:48 pm

cafte prepacte ze sa zapajam,mam Atman 11W a mam s nim zatial super skusenosti.behom 2 dni mam vodu ako cerstvo menenu teda niekedy aj cistejsiu.Svietim s nou tak 3-5 dni a to bohate staci.lampa je na kryte akvaria a tych par dni mi to neprekaza.
Obrázok používateľa
pretender
 
Príspevky: 65
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2008 00:19 am
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.