Blyxa japonica - cervenanie listov



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 03 Feb 2007 16:24 pm

Ahojte akvaristi. Prednedavnom som kupil tuto peknu rastlinku do mojho noveho mini-25. Po case jej zacali cervenat listy... ukazka je tu:
Obrázok
Je to silnym osvetlenim? Mam tam 15W na 25l, co je teda 0,6W/l a rastlinky su na miernom kopceku, takze este blizsie k osvetleniu (cca:20cm). Alebo to moze byt nevhodnymi podmienkami? S hnojenim som este nezacal (su tam len gulicky do dna BIVOJ), cakam, co bude, ostatne rastliny su zatial vo velmi dobrom stave... len osud tejto ma asi zaujima najviac, kedze nepatri medzi najlacnejsie a taktiez som ju dost dlho zhanal... diki
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Reklama

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod thomas111 » 03 Feb 2007 16:34 pm

nehovoril by som ze to je problem. Proste rastie ale je troska inej farby. Moja blyxa ma taku istu farbu. V 144l akva som ju mal a tam bola zelena a ked som ju premiestnil do 375l tak zacala pomaly takto "cerveniet". Skor to bude hnojenim. Moj nazor. Pretoze ked si porovnam svetelne podmienky ake som mal v 144l akva (1x philips 840 30W, 1x philips 827 30W, 1x floraGlo 20W) a teraz ake mam v 375l (2x80W T5 philips 865) tak mi to takto vychadza. Alebo mozno farba osvetlenia nuti rastlinu menit farbu. Ale o tom skor pochybujem. Takze neber si to tak ze ti rastlina stagnuje. Mozno iny pomer CO2, mozno Fe, mozno ine prvky. Ale je tu na fore aj niekde tema tusim sa tam preberal Echinodorus tennelus a jeho cervenanie. Tam sa to dost rozoberalo. Skus pohladat.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod strbino » 03 Feb 2007 16:38 pm

jj ako pise thomas, nie je to problem, ja som zasa cital ze ked ma vsetkeho dostatok a este jej aj pekne pecies tak ocervenie tak ako tennelus :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod Kubo » 03 Feb 2007 16:47 pm

Jo suhlasim v dobrych podmienkach cervenie niekto to nema rad ale mne sa to lubi je to v pohode. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 03 Feb 2007 16:54 pm

hm no praveze by som bol radsej, keby bola zelena:) ale pokial si myslite, ze je vsetko v poriadku, tak som len rad... mozno skusim pridat viac CO2, viem ze tato rastlina ma radsej kyslejsiu vodu (pH 5-7), u mna je pH v priemere okolo 7,0 a zatial sa mi nedari ho skresat, kedze mame dost tvrdu vodu v petrzalke a bez difuzneho zvonu to tlaci stale na povodnych 7,4...
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod nanuska » 03 Feb 2007 21:13 pm

::mne osobne sa viacej paci, ked je blyxa sytej bledozelenej farby. cervenej farby sa nemus obavat :wink: zda sa mi, ze sa to zvycajne stava ked ma dostatok svetla,... skus ju dat niekde do polotiena.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 04 Feb 2007 23:40 pm

aj mne sa ovela viac pacila, ked som ju kupil a bola zelena. Skryt ju bohuzial nemam kam, jedine, ze pockam, az sa mi vallisnerie rozrastu po hladine. inak blyxa pekne cez den bublinkuje, rastie, no nove listy su cervenkaste a nechcel by som dopadnut takto:

http://www.aquahobby.com/garden/e_Blyxa_japonica.php
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod STH » 04 Feb 2007 23:43 pm

mne blyxa cervena pri 0,3w/l :o skor by som to pripisoval mozno k dostatku/nadbytku/ Fe,pretoze toho tam mam az moc :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod thomas111 » 04 Feb 2007 23:44 pm

STH napísal:mne blyxa cervena pri 0,3w/l :o skor by som to pripisoval mozno k dostatku/nadbytku/ Fe,pretoze toho tam mam az moc :)

ja by som to zase nepripisoval ani svetlu ani Fe. Svetla mam 160W na 375l akva a Fe sa mi drzi na nule :roll: (hoci pravidelne hnojim DOSTATOCNE). Jedine ze Ferin klame :)
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod STH » 04 Feb 2007 23:47 pm

thomas111:ja som skusal taku hovadinu,rozomlel som bivoj pridal som tenso zalial vodou rozmiesal a nechal vyschnut no a to vyschnute "blato" som dal do zakladu dna no a nejak sa to rychlejsie rozpustilo ci co :? :evil:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod thomas111 » 04 Feb 2007 23:51 pm

STH. :) tak zaujimavy napad ale dufam ze si to daval do akva ked si daval strk. Ci uz v zabehnutom? To mne po vlozeni bivoja krasne dosla sinica :)
Aby som sa vratil k teme. Skus pohladat tu temu o echnodoruse tenelus, tam sa to pekne rozoberalo. A prislo sa na to ze ten dovod asi nezistis (ak si dobre pamatam) :)
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 04 Feb 2007 23:56 pm

thomas111 napísal:Svetla mam 160W na 375l akva a Fe sa mi drzi na nule :roll: (hoci pravidelne hnojim DOSTATOCNE). Jedine ze Ferin klame :)
Myslim, ze o "spolahlivosti" Ferin testu sa mnohi presvedcili na vlastnej kozi. Mne ukazuje taktiez 0,0. Po hodine 0,0, po 24 hodinach 0,3.... Po prejdeni zopar stranok cez google som sa na vacsine dozvedel, ze pri zvysenom osvetleni rastlina tvori oranzovo-cervene listy... takze zacinam sa aj ja priklanat k nadbytku svetla.
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod STH » 05 Feb 2007 00:01 am

orcan:dobre ale ako to vysvetlis mne ked mam jednu 18w trubicu philips tld 840 na akvariu o rozmere 65*40*35 d*v*š .....no ja by som to nenazyval dostatkom svetla :)
edit:inac cervenat mi zacala hned po kupeni rastlinky a moc sa mi to nepacilo,pretoze listy boli take skrutene az brckave :? teraz mi uz necervena,samec colisi to poriesil a nove listy otrhal :evil:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 05 Feb 2007 00:54 am

No tak to mas svetla pomenej... i ked ta vyska akva nie je az tak vela. Ja mam v jednom tiez vysku 40cm a mam tam len 15W trubicu + 1,5 metrove vallisnerie a aj lilaeopsis NZ v pohode rastie a rozmnozuje sa (ale len na osvetlenych miestach). takze mozno mas svetla tak akurat - pretoze viem, ze zauzivany pomer W/l sa v konkretnych pripadoch vobec neda uplatnit. V tomto miniakva mam urcite vela svetla, vidim to aj podla rychlosti nastupenia rias (hlavne zelenych), takze kludne to moze byt jedna z pricin, no nevylucujem ani nedostatok, alebo prebytok inych potrieb tejto rastliny... aj mne zacala cervenat po kupeni. niekde som sa taktiez docital, ze je dolezite narabat jemne s rastlinou pri sadeni, aby sa neporusila stonka, co moze mat za nasledok pomale vytvorenie a uchytenie novych korenov...
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod Raviolka » 05 Feb 2007 12:14 pm

orcan, je to hlavně světlem... je nás víc, co mají radši blyxu zelenou :-) Já svítím málo, ale když není blyxa ještě zastíněná, stejně začne červenat. Podobně se projevuje i nedostatek N a P.

Bejvávalo... STH, nejsi v tom sám - zbavuju se čichavců, protože nesnesu pohled na fotky s trávníkem z blyxy jen před pár měsíci, než jsem si tyhle ryby pořídila. Dneska už mám jen zbytky blyxy na hladině :evil:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 05 Feb 2007 17:26 pm

zatial ma nenapada, ako jej dat menej svetla: ci skratit dobu osvetlenia akva, alebo zatienit hladinu ?... mam tam vallisnerie asiatica, no tie nerastu az do takej dlzky, aby vyznamne zatienili hladinu... obrazok celeho akva je v mojej galerii
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod zsoltinko » 12 Feb 2007 15:57 pm

podla mna moze byt nedostatok CO2....tato rastlinka potrebuje dost CO2 a treba sledovat Fe....
Obrázok používateľa
zsoltinko
 
Príspevky: 1
Založený: 12 Feb 2007 14:46 pm
Bydlisko: DS

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 12 Feb 2007 16:20 pm

no CO2 som zacal pridavat viac... rastlinka pekne bublinkuje, aj vyhadzuje nove korienky, avsak nove listy su stale cervene :( zacina sa mi vsak vedla pekne rozrastat vallisneria asiatica, tak uvidim, ako na zafarbenie zaposobi mierne zatienenie...
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod slade14 » 03 Mar 2007 16:47 pm

orcan napísal:no CO2 som zacal pridavat viac... rastlinka pekne bublinkuje, aj vyhadzuje nove korienky, avsak nove listy su stale cervene :( zacina sa mi vsak vedla pekne rozrastat vallisneria asiatica, tak uvidim, ako na zafarbenie zaposobi mierne zatienenie...
orcan . este stale ma tvoja blyxa cervene listy?
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod strbino » 03 Mar 2007 17:22 pm

mojej ocerveneli ked som ju dal do maleho akva kde ma dostatok svetla , zivin a co2 :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 03 Mar 2007 17:28 pm

takze naozaj to bolo svetlom... urobil som maly pokus: Kedze sa mi blyxa uspesne mnozi, zopar odrezkov, ktore boli krasne cervene, som dal na miesta, kde je tien a sledoval zmeny. Listy v priebehu tyzdna viditelne "ozeleneli" a stratili cerveny odtien. Ostatne som vsak nepresadzal, lebo tiena mam v tomto minicku naozaj malo, a blyxa sa mi paci tam, kde je :) len stale neviem, ci to, ze mam listy do cervena je pre rastlinu dobre, alebo zle... najnovsie sa mi na hladine rozrasta riccia, tak uvidim, ci mierne zatienenie pomoze...
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod orcan » 21 Mar 2007 21:41 pm

takze problem s cervenanim listov vyrieseny. valisnerie sa rozrastli, pokryli hladinu, co prospelo aj farbe blyxy... LENZE v mojom mini sa objavil ovela zavaznejsi problem! Objavili sa take male slimaky, ktore maju ulitu natocenu na bok a akoby ju tahali za sebou... neviem, co je to za druh, no velmi mu chutia listy blyxy a za dva tyzdne dokazal zozrat dva trsy blyxy!!! neviem co mam robit, jedna sa o velmi male slimaky, ktore maju mozno priemer cca 5mm. pochytat ich nemam sancu. Myslite si, ze ked prelovim z velkeho akva 1 guramu a dam jej dietu, pochyta ich?? nerad by som o blyxu prisiel, no ak to pojde takymto tempom, zmizne uplne...
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod Raviolka » 22 Mar 2007 10:29 am

orcan, hmm - že bych k tobě na dovolenou poslala pár svých carinotetraodonů? :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Blyxa japonica - cervenanie listov

Odoslaťod peter-trnava » 22 Mar 2007 12:32 pm

Rav, nezabudni im pribalit okuliare na nocne videnie :) Budu "pracovat" efektivnejsie :o
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.