UV lampa - ale teraz prakticka otazka!



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod x-ray » 03 Feb 2007 19:26 pm

Dnes som si zapojil UV lampu JBL AquaCristal 11W -> vsade sa pise, ze pouzivanie je bezpecne... rovnako aj to,ze UVC ziarenie je skodlive.. pri navode je napisane,ze cez pritok/vytok skotrolovat,ci lampa svieti.. moja otazka znie, nieje skodlive to svetlo, ktore cez tie gumene nasady unika :?:
mimochodom.. kupil som ju v ZOODOMe .. cena 3926 SK!!! ..este aj dnes ich tam mali.. myslim,ze SUPER cena.. :wink:
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod Martin Farkaš » 03 Feb 2007 20:11 pm

prosim Ta kde je ten ZOODOM ? Ja som dnes predinštaloval uv-c9w od JBL cez akvashop za 3990sk
Martin Farkaš
 
Príspevky: 4
Obrázky: 40
Založený: 05 Jan 2007 22:51 pm

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod x-ray » 03 Feb 2007 20:36 pm

Martin Farkaš napísal:prosim Ta kde je ten ZOODOM ? Ja som dnes predinštaloval uv-c9w od JBL cez akvashop za 3990sk


BA - Mierová 67 - ako je Tomasikova...
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod nanuska » 03 Feb 2007 21:03 pm

:: x-ray ja by som to osobne neriskovala, ci UVA - UVC. kazde ma svoj dopad na ludsky organizmus. PS: z uvecka vypadavaju vlasy,... som toho zivym dokazom :lol: :lol: :lol: ... ale nie ono to len zacne :lol:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod arowana » 03 Feb 2007 21:32 pm

Xray- za 11 W UV si vypálil síce zbytočne šialenú sumu, ale ďalej nekomentujem.
Čo sa týka žiarenia cez tesnenie, z toho by som obavy vôbec nemal. Nesleduješ to niekoľko hodín ako monitor, alebo telku, takže nejaké nadmerné ožiarenie neškodí. Mimochodom UVC síce pôsobí trvalú deštrukciu rôznych materiálov, plastových nevynímajúc, avšak cez materiály mimo kremičitého skla prenikajú dosť nedokonale, alebo vôbec.
Mimochodom jedna perlička na záver. JBL sa nemá veľmi čo chváliť svojími UV zariadeniami, nakoľko kolega si nakúpil pred niekoľkými rokmi do prietočných akvárií 20 kusov a do roka ich všetky vrátil, nakoľko sa cez všetky postupne vytopil. UVC žiarenie spôsobilo deštrukciu plastového obalu doslova na pergamenovú hrúbku a púzdra obalov UV zariadení pozdlžne popraskali. Možno však fy. JBL medzičasom závadný materiál nahradila.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod x-ray » 03 Feb 2007 23:28 pm

no podla mna zas 4000sk neni zas tak vela...lacnejsie nez na akomkolkek e-shope

nanuska napísal::: x-ray ja by som to osobne neriskovala, ci UVA - UVC. kazde ma svoj dopad na ludsky organizmus. PS: z uvecka vypadavaju vlasy,... som toho zivym dokazom :lol: :lol: :lol: ... ale nie ono to len zacne :lol:


nanus,ty si zjavne optimista :lol:

nieco sa stane,vymenim...2r zaruka;)
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod Martin Farkaš » 04 Feb 2007 00:18 am

arowana teraz mám nasadeného červika do hlavy čo Si spomýnal o tej kvalite JBL. No dúfam že sa to nestane aj mne .Nebolo to tým že príliž dlho zapnuté to mal ?No idem do toho uvidíme čo to spraví.
Martin Farkaš
 
Príspevky: 4
Obrázky: 40
Založený: 05 Jan 2007 22:51 pm

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod x-ray » 04 Feb 2007 00:44 am

Martin Farkaš napísal:arowana teraz mám nasadeného červika do hlavy čo Si spomýnal o tej kvalite JBL. No dúfam že sa to nestane aj mne .Nebolo to tým že príliž dlho zapnuté to mal ?No idem do toho uvidíme čo to spraví.


lampa bud funguje..alebo nie
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod Martin Farkaš » 04 Feb 2007 00:52 am

SOM ZA to skorej prdne pračkova hadica než UV iked tým po domnou by som to doprial trochú vody
Martin Farkaš
 
Príspevky: 4
Obrázky: 40
Založený: 05 Jan 2007 22:51 pm

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod arowana » 04 Feb 2007 01:30 am

Ako som už uviedol, možno medzi tým fy. JBL materiál nahradila iným, ale neviem sa k tomu vyjadriť. Kolegovi bežali na časovač, teda nie nonstop.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: UV lampa - ale teraz prakticka otazka!

Odoslaťod x-ray » 04 Feb 2007 14:02 pm

arowana napísal:Ako som už uviedol, možno medzi tým fy. JBL materiál nahradila iným, ale neviem sa k tomu vyjadriť. Kolegovi bežali na časovač, teda nie nonstop.


je to dobry material... a ucinok super! :wink: :roll:
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.