Problémy s ancistrusmi



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod arowana » 04 Feb 2007 21:14 pm

Larvy komárov dopestované doma, je už iná vec. Dokonca sú aj nejaké návody na priemyselnejšie pestovanie v domácich podmienkach.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 04 Feb 2007 21:15 pm

arowana napísal:Preventin je bezvýznamná farebná vodička, mám taký dojem, že na báze FMC.
Vynikajúci je prípravok Gyrocel, avšak všetky odčervovacie prípravky, sumce veľmi ťažko znášajú.
Prísavníkom už nebudem dávať mrazené bavíme sa teraz o rybách.
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod arowana » 04 Feb 2007 21:16 pm

Mrazený špenát, šalát, rybacinu, príp. srdce bez obáv aj mrazené.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 04 Feb 2007 21:21 pm

arowana vieš čo som Ti písal o no2 tak včera bola na šialenej hranici ryby nedostali papať a už je na pomerne nízkej. Budem trochu menej krmiť a tým sa menej asi zaťažuje systém a skôr sa užitočné baktérie postavia na nohy. A to mrazené čo si písal to pre ryby alebo prísavnýkov?
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod arowana » 04 Feb 2007 21:24 pm

Všeobecne.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod ?uro » 05 Feb 2007 18:39 pm

Arowana, vidim ze mas hodne skusenosti, mohol by si mi odpovedat na jeden problem, ktory som mal s ancistrusmi. Jeden cas som sa snazil namnozit viac tejto raby, ale vzdi mi asi 14 az 20 dnove rybky prestali zrat. Bolo to doslova zo dna na den a behom par dni vychudli tak, ze vyzerali, ako by mali cez stred tela stiahnuty opasok. Potom to uz neroschodili. Ale ak som pred tym ako prestali zrat pouzil masoten a
potom este raz asi po 10 dnoch tak som ich dochoval. Stretol si sa niekedy s takymito priznakmi? Nevies co som robil zle? Vdaka za kazdu odpoved, aj od ostatnych chovatelov.
Naposledy upravil ?uro dňa 05 Feb 2007 19:54 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod kardano » 05 Feb 2007 19:43 pm

Rastii napísal:Chémiu nepoužívam žiadnu čo sa týka rias. Sem tam som dal FMC no podľa predpisu. V jednej predajni som niečo kupoval a tam my poradili dávať mrazenú stravu. Na moju otázku či tam nie je bordel tam povedali, že v mrazenom nemôže by nič . No to už nie som si moc istý! :oops:


To FMC by som urcite nedaval.
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 05 Feb 2007 20:47 pm

kardano napísal:
Rastii napísal:Chémiu nepoužívam žiadnu čo sa týka rias. Sem tam som dal FMC no podľa predpisu. V jednej predajni som niečo kupoval a tam my poradili dávať mrazenú stravu. Na moju otázku či tam nie je bordel tam povedali, že v mrazenom nemôže by nič . No to už nie som si moc istý! :oops:


To FMC by som urcite nedaval.
Kardano prečo? veď my to vychválili, že to je dobré dávať preventívne.
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod arowana » 06 Feb 2007 09:52 am

Ďuro, je to presne ten problém, ktorý som uvádzal. Bojuje s tým mnoho chovateľov ancíkov, bez toho , že by niekedy tušili pravú príčinu. Takmer všetky chovy sú tým chronický zamorené. U obyčajného Ancistrusa to človek oželie, ale u nejakých vzácnejších L- sumcoch, už je to aj citelná finančná strata. Jediná vec ako sa z toho dostať, je buď metóda, ktorú si aplikoval, alebo zlikvidovať celý chov a zadovážiť si nové ryby z čistého chovu. Dospelý prísavník sa s nejakými niekoľkými nematódami vysporiada v pohode, keď u neho nepôsobia stresové faktory. Mladá rybka však nie je dostatočne silná , aby tento boj zvládla v pohode bez strát, čo niekedy môže predstavovať úhyn 50-100% z chovu.

Rastii - preventívne sa nelieči nič. Buď to liečiš konkrétny problém, alebo žiadne preventívne zákroky. Jediné čo sa tým dosiahne, že nič neprieliečiš a ešte si vypestuješ rezistenciu na nejakého parazita, alebo bakterku. A s účinnosťou je to podobné ako s tými k.....i na E 55, keď v rozhovore s novinármi tvrdili, že AIDS nedostanú, lebo každý deň užívajú Tetracyklín.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod milop » 06 Feb 2007 12:01 pm

Nazdar sera teraz prišla na trh s novým liečivom ...
" Professional Tremazol" od ktorého očakáva výrazné úspechy v boji s červami- liečivo nie je založené na obvyklých látkach na ktoré boli niektore ryby citlivé (botie, lsumci,....) a je vraj vhodné na prevenciu - diskuse a pod. :wink:

niečo nové je aj proti nalevnikom a podobným potvorkam -

"Kromě Ichtyopthirius multifiliis je také přípravek Professional Protazol účinný proti jiným patogenním nálevníkům jako je Trichodina sp. a Chilodonella sp.."

takže asi nezostava než vyskúšať
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod arowana » 06 Feb 2007 12:39 pm

Nechám sa prekvapiť, nakoľko Sera liečivami nijako neexcelovala.
Bez toho však, aby som dopredu odsudzoval, zas to asi bude len reklamný slogan, bez pozitívnejších výsledkov.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod catfish » 06 Feb 2007 13:38 pm

To: Milop

Nic nového pod sluncem. :wink:

Tremazol=praziquantel
Protazol=malachitová zeleň

Nic z toho by se nemělo používat preventivně.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod ?uro » 06 Feb 2007 18:33 pm

Arowana dik za odpoved. Tusil som ze je to v chovnom materiale, ale
zhanat nove ryby som uz neriskoval, lebo do ryb nevidis a je dost mozne ze by sa nakazili u mna znova zas. Radsej som to vzdal.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 07 Feb 2007 11:17 am

V predajniech toho narozprávajú len aby predali najaké výrobky.Vôbec nemajú prehlad(česť výnimkám)
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod milop » 07 Feb 2007 13:47 pm

catfish napísal:To: Milop

Nic nového pod sluncem. :wink:

Tremazol=praziquantel
Protazol=malachitová zeleň

Nic z toho by se nemělo používat preventivně.


vyskušal si ? , lebo podľa toho čo som videl a počul od toho čo to skušal tak to nie je len = , ale princip učinku a liečby a su založené na priamom kontakte cez rozpustnú aplikáciu liečiva
a tremazol je vyslovene vhodný aj na prevenciu
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod catfish » 07 Feb 2007 15:36 pm

Ne, nezkoušela a myslím, že ani nebudu. Není to nic osobního. :-)

Mám ryby zdravé a doufám, že tomu tak bude i nadále, musím to zaklepat na dřevo.

Proti praziquantelu nic nemám, je to výborná věc a mnohokrát vyzkoušená, ale tasemnice léčit nepotřebuji a na hlistice, které mě zajímají především mi přijde mnohem lepší levamizol. Nemám ráda "preventivní" používání čehokoliv, o vzniku rezistence na léčiva je zbytečné mluvit.

Malachitovou zeleň nepoužívám, existují šetrnější přípravky. Kdybych chovala něco jiného než sumce, třeba bych o tom i uvažovala, ale v tomhle případě ne.

Až někdo vytvoří lék, který bude pro sumce bezpečný, pak budu mezi prvními, kdo ho půjde vyzkoušet. Klidně obětuji pár korun a půjdu si několik nemocných ryb sehnat, ať je na čem ho otestovat. Nejde jen o to, aby ryby přežily, ale aby nebyly přiotrávené nebo v budoucnu neplodné.

BTW: Už sem někdo začal dovážet PraziPro od Hikari?
Naposledy upravil catfish dňa 07 Feb 2007 16:18 pm, celkovo upravené 4 krát.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 07 Feb 2007 15:42 pm

To je nefér :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: 2 týždne od toho čo som kúpil nových prísavníčkov tak už je aj druhý v čudu tiež mal naliate brucho . Pred dvoma hodinamy bol uplne v poho. čo to je voda bola preliečená (sera bactopur direct) dve hod. potom ako som ich vpustil, liečil som tri dni, vymenil som vyše 1/2 vody, nalial užitočné baktérie (JBL) po troch dnoch som vymenil 20l bo no2 25mg :twisted: a potom sa to ustálilo a nerobil som vyše týždňou s vodou nič. Mrazené nepouživam cca mesiac. Mohlo im ublížiť to no2 bo teplota,osvetlenie,až na to že som sa staral o rastliny(uhnité listy bo menil som dno ) tak žiadny stres ????????????
:oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops:
No ja sa nevzdám. :(
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 07 Feb 2007 15:57 pm

Pred dvoma dňa som tiež vyhodil malú žabu s naliatym bruchom. Neviem čo je to za druh no malá hnedá. To brucho mala ako vodná posteľ :shock: . Už do akva nedám rybu pokial nebude v karanténe! :!: :!: :!: :!:
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod ?uro » 07 Feb 2007 20:00 pm

Rastii, nechcem mudrovat, ale podla mna je mozne ze sa Ti ryby nakazili od starych osadnikou akvaria.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 07 Feb 2007 22:36 pm

Ďuro napísal:Rastii, nechcem mudrovat, ale podla mna je mozne ze sa Ti ryby nakazili od starych osadnikou akvaria.
Ďuro asi si nečítal pozorne tak som preliečoval
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod ?uro » 08 Feb 2007 08:35 am

Myslim ze som cital dost pozozrne. Vies aku pliagu dostavaju tvoje prisavniky? Ak nevies tak, potom ako si vedel cim treba preliecovat.
Najrozumnejsie co mozes urobyt je to co si napisal o kusok nizsie
* Už do akva nedám rybu pokial nebude v karanténe!*
Toto je totiz zaciatok tej spravnej cesty. Aj ja som tiez dostal podobnu priucku,ako mas Ty. Tak to nevzdaj
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 08 Feb 2007 17:24 pm

máš pravdu ja keď som kupoval rybky tak som ich nedával do karantény ale hneď som ich šupol do akva. Teraz som sa vrátil s obchodu kde som pred tým kupoval ryby aj rastliny no som zhrozený. Bol tam prísavník medzi rastlinami total celý obalený v plesni pozeral som ako puk :shock: vo vedlajšom akva boli prísavníci, labea, a mám taký pocit že platy a mali rozpad alebo pleseň plutiev úplne zdeformované a po dne uhynutý prísavníci :shock: . Hneď som sa a tade pratal! :!: Keď som tam na posledy nakupoval tak som si v jednom akva všimol príznaky na rybkách na ktoré my padli prísavníci. No ja ducha prítomne som s toho akva nič nebral. No keď sa začali u mńa prejavovať podobné príznaky tak som prišiel na to veď oni pri lovení použivajú tú istú sieťku! A bum mám to tu! Takže aké s toho plinie ponaučenie ----- keď v nejakom obchode bude nejaký problém tak asi už nebudem odtial tak lahko brať bo aj keď iba v jednom akva je niečo a predavači na to j... až keď som ich na to upozornil až potom si to všimli a predávali odtiaľ rybky tak nainfikovaly všetky ostatné akva aj rybky ktoré som kupoval staćilo nepatrné poškriabanie a už to ide domou----- a v každom prípade budem všetko dávať do karantény----------- A ten spominaný obchod je v Seredi v nove tak každému ho doporučujem :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Na ako dlho je treba nechávať rybky v karanténe? A čo pridať do vody ?
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod ?uro » 08 Feb 2007 19:05 pm

Cistota v akva-obchodoch unas je podla mna vseobecny problem.Poznam len par kvaristik kde to beru vazne (2). Mozno som
ich presiel malo.
Na otazku, ako dlho nechat ryby v karantene si myslim ze 14 dni
by malo byt dost a do vody by som pridal asi len nieco proti stresu
a mierne zvysil teplotu.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Problémy s ancistrusmi

Odoslaťod Rastii » 08 Feb 2007 20:05 pm

Ďuro napísal:Cistota v akva-obchodoch unas je podla mna vseobecny problem.Poznam len par kvaristik kde to beru vazne (2). Mozno som
ich presiel malo.
Na otazku, ako dlho nechat ryby v karantene si myslim ze 14 dni
by malo byt dost a do vody by som pridal asi len nieco proti stresu
a mierne zvysil teplotu.
a ako ja to s rastlinami tiež ich treba dávať do karantény?
Rastii
 
Príspevky: 56
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2007 10:59 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.