Nitenky a ina ziva haved :)



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod Peter » 07 Aug 2004 21:47 pm

Je to polska firma IT (IchtycTrophie), Santon a vola sa to "ZYWY POKARM", a vraj koretry to nie su, ale biele nitenky. Koretry maju tendenciu plavat po hladine. Tieto su tenucke, neclankovane nitky a hned ako dopadli na dno, zacali sa zavrtavat do dna... Isto to nie su koretry, tie su tucnejsie clankovite a skor priesvitne ako biele...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Reklama

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod skala » 09 Aug 2004 18:45 pm

ano, priesvitne - priehladne a na biely Tubifex sa spytam bentosaka (mail som poslal na kompetentneho)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod guppy » 08 Feb 2007 14:09 pm

Čaute,

poraďte, ak viete.
Nazbieral som si tubifexy, ale neviem ich dobre zbaviť bahna. Vlastne jemné bahno som vyplavil cez sito, na ktorom červy ostali, ale s nimi tam ešte ostal aj hrubší sajrajt, ktorého ich teraz potrebujem zbaviť.

Ď.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod laci » 08 Feb 2007 14:19 pm

Nechaj ich v nádobe so studenou vodou (najlepšie aby sa pomaly stále vymieňala) a postupným premývaním ich toho zbavíš. Inak budú sa zbavovať bahna, ktoré majú ešte v sebe.

Inak by som ich bral. v KE ich niet aspoň o nich neviem
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod lajoolaj » 08 Feb 2007 14:38 pm

to guppy: a kde a ako si ich nazbieral???
lajoolaj
 
Príspevky: 79
Založený: 01 Jún 2006 18:39 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod guppy » 08 Feb 2007 15:46 pm

U nás v potoku, resp. v kalovej lagúne v kale zachytenom mechanickou čističkou. Len sa to tam tak hemží do červena. Bol som ich pozrieť. Kal bol okolo nich, odstránil som ho mechanicky pinzetou, už vyzerajú lepšie. Uvidím zajtra. Večer sem hodím foto.

Čo sa týka zooplanktónu, chtáte ho niekto aj na miestach, kde žijú ryby, alebo je to riziko zavlečenia infekcie?
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod jiskra » 08 Feb 2007 16:37 pm

Ja mam zase trochu jinou otazku...
Kde a jak nachytat jinou zivou potravu?Perloocky,cyklop,patentky,nitenky,koretry a dalsi.Podle ceho mam hledat mista kde bude 100% ziva potrava?Co potom,kdyz jich najdu?Jak je nachytat?Moc diky za odpoved.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod milop » 08 Feb 2007 17:18 pm

guppy napísal:Čaute,

poraďte, ak viete.
Nazbieral som si tubifexy, ale neviem ich dobre zbaviť bahna. Vlastne jemné bahno som vyplavil cez sito, na ktorom červy ostali, ale s nimi tam ešte ostal aj hrubší sajrajt, ktorého ich teraz potrebujem zbaviť.

Ď.


Zasyp pieskom cca 2-3cm a oni sa preryju na vrch čisté do čistého piesku :D
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod guppy » 08 Feb 2007 23:19 pm

Super nápad. Vyskúšam to.
Vďaka.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod guppy » 08 Feb 2007 23:27 pm

Tu je ich obrázok:

http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=11917



Som ale sklamaný, čítal som o rôznych parazitoch, ktoré si môžem dovliecť s nimi do akvárka. Čo teraz? Jedným z nich boli aj pijavice, alebo ich vajíčka. A pijavice tam skutočne boli, vyhodil som asi 5 zo 4 litrov bahna.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod STH » 08 Feb 2007 23:33 pm

alebo vyskusaj platok zemiaka...to este v dobe ked moj dedo mal akvarium tak takto "zevraj" krmili nitenky...uz velmi davno som mal nitenky v zivej forme a ani si nepametam ci mi prelezli na ten zemiak,ale mozes vyskusat :wink:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod laci » 09 Feb 2007 08:53 am

Čo sa týka udržiavania niteniek, najlepšie je vo vode kde stále dochádza k jej výmene. Keďže voda je drahá atď , nitenky som držal naspodku v chladničke. Boli umiestnené v nádobe, ktorú mala chladnička vo vlastnej výbave. Po prepláchnutí som do nádoby s nitenkami napustil iba toľko vody aby neboli suché. Každý deň ráno a večer pri ich skrmovaní som nádobu napustil doplna a nechal postáť cca 15 – 20 minút. Nitenky sa stiahli do tkzv. klbka a vodu som zlial.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod johhhny » 09 Feb 2007 12:40 pm

Ja som nitenky cistieval tak, ze som ich dal do husteho sitka (napriklad na mlieko), rozsvietil malu lampu nad nimi, a oni uz pekne preliezli do nadoby s vodou v ktorom bolo to sitko vlozene. Funguje to aj bez lampy, len to dlhsie trva. Niekedy ostanu tie potvory na spodu sitka, vtedy ich od tial treba zhodit, lebo potom prestanu preliezat. Ak je sitko dost huste, tak sa pijavice medzi ciste nitenky nedostanu.
Ak sa obavas chorob a parazitov, tak ich po vycisteni a vyluceni bahna daj zamrazit, aj ked to nie je 100%-ne.
Ja som pri krmeni nitenkami nikdy problem nemal, len teraz uz nemam na ne kde chodit, lebo z mojho okolia vymizli.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod laci » 09 Feb 2007 12:57 pm

Nitenky neodporúčam mraziť, bude z toho blato.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod ?uro » 09 Feb 2007 18:49 pm

Ja nitenky bezne mrazim. Musia byt ale zive a nesmu sa mrazit vo velkej vrste. Ja ich mrazim v krabickach od veta a inych umelych masiel
vo vrstve 1,5-2cm. Pri skrmovani odseknem kusok z tejto mrazenej cokolady a tento potom hodim do akvarka. Tetricky teketo nitenky beru lepsie, ako zive, lebo su meksie. Vodu nekalia. Pri rybach s velkou tlamou odporucam drzat zmrazeny chumac vruke, lebo je tu riziko ,ze ho zozeru nerozmrznuty. Pozor je to klzke, smyka sa to z ruky.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Nitenky a ina ziva haved :)

Odoslaťod monolop » 16 Feb 2007 16:05 pm

na zapadnom slovensku okrem bratislavy som nenies miesto kde by ich predavali, ale odporucam kupovat mrazene kvoli tomu ze si tim nezavlecetie krupicku
Obrázok používateľa
monolop
 
Príspevky: 65
Založený: 09 Feb 2007 20:33 pm
Bydlisko: Piestany

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.