Monocirrhus polyacanthus



Všetko okolo akvarijných rýb

Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod RIZLACI » 11 Feb 2007 16:48 pm

:twisted: Má niekto skúsenosti s chovom týchto zaujímavých dravých rýb? Ako rozoznať pohlavie? Mám k dispozícii 8 skoro dospelých kusov. :roll:
Obrázok používateľa
RIZLACI
 
Príspevky: 188
Založený: 05 Okt 2006 22:38 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod arowana » 11 Feb 2007 21:57 pm

Gratulujem, máš relatívne dosť veľkú raritu, aj keď pre mnohých neatraktívnu.
Pochádza z povodia Amazonky, kde dorastá do 10 cm, v akváriu obyčajne do 7-8 cm. Je to dravec, ktorý sa živí takmer výlučne rybami, ale v akváriu si občas privykne aj na náhradnú mäsitú potravu. Žije skrytým spôsobom a v akváriu mu vyhovujú rastlinné húštiny, odkial číha na korisť. Parametre vody na chov nie sú nejak smerodatné, na odchov do 3° DGh, DKh do 0,5 ° a pH 5,8-6,2. Teplota v rozmedzí 26-28°C. Samica je obvykle väčšia a robustnejšia ako samec, iné odlišné pohlavné znaky nie sú. Kladú do 300 ikier na listy, výnimočne na iný zvislý pevný podklad. Výter stráži samec. Mladé rybky sa po vyliahnutí bezproblémovo odkrmujú čerstvo liahnutou artémiou. Dožíva sa v dobrých podmienkách 8-10 rokov.
Naposledy upravil arowana dňa 11 Feb 2007 22:42 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod jan toman » 11 Feb 2007 22:32 pm

arowana napísal:Gratulujem, máš relatívne dosť veľkú raritu, aj keď pre mnohých neatraktívnu.
Pochádza z povodia Amazonky, kde dorastá do 10 cm, v akváriu obyčajne do 7-8 cm. Je to dravec, ktorý sa živí takmer výlučne rybami, ale v akváriu si občas privykne aj na náhradnú mäsitú potravu. Žije skrytým spôsobom a v akváriu mu vyhovujú rastlinné húštiny, odkial číha na korisť. Parametre vody na chov nie sú nejak smerodatné, na odchov do 3° DGh, DKh do 0,5 ° a pH 5,8-6,2. Teplota v rozmedzí 26-28°C. Samica je obvykle väčšia a robustnejšia ako samec, iné odlišné pohlavné znaky nie sú. Kladú do 300 ikier na listy, výnimočne na iný zvislý pevný podklad. Výter stráži samec. Mladé rybky sa po vyliahnutí bezproblémovo odkrmujú čerstvo liahnutou artémiou. Dožíva sa v dobrých podmienkách 8-10 rokov.Gratulujem, máš relatívne dosť veľkú raritu, aj keď pre mnohých neatraktívnu.
Pochádza z povodia Amazonky, kde dorastá do 10 cm, v akváriu
obyčajne do 7-8 cm. Je to dravec, ktorý sa živí takmer výlučne rybami, ale v akváriu si občas privykne aj na náhradnú mäsitú potravu. Žije
skrytým spôsobom a v akváriu mu vyhovujú rastlinné húštiny, odkial číha
na korisť. Parametre vody na chov nie sú nejak smerodatné, na odchov do 3° DGh, DKh do 0,5 ° a pH 5,8-6,2. Teplota v rozmedzí 26-28°C. Samica je obvykle väčšia a robustnejšia ako samec, iné odlišné pohlavné znaky nie sú. Kladú do 300 ikier na listy, výnimočne na iný zvislý pevný podklad. Výter stráži samec. Mladé rybky sa po vyliahnutí bezproblémovo odkrmujú čerstvo liahnutou artémiou. Dožíva sa v dobrých podmienkách 8-10 rokov.


arowana,arowana.
Ahoj.
Vsetko si to pre istotu zduploval,to aby lepsie pochopil?
Hodime rec cez e mail,alebo ,,ss,,?
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod arowana » 11 Feb 2007 22:45 pm

Jan ďakujem za upozornenie , už som to opravil. Keď som to odosielal, tak mi padlo spojenie s netom a asi to odišlo dvakrát.
Reč môžeme hodiť v pohode, najlepšie cez MSN.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod jan toman » 11 Feb 2007 22:51 pm

arowana napísal:Jan ďakujem za upozornenie , už som to opravil. Keď som to odosielal, tak mi padlo spojenie s netom a asi to odišlo dvakrát.
Reč môžeme hodiť v pohode, najlepšie cez MSN.


Skor ako prehodime par slov,tak otazka.Byvas v panelaku,alebo v rod. dome?
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod arowana » 11 Feb 2007 22:55 pm

Panelák, dúfam , že už nie dlho.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod jan toman » 11 Feb 2007 22:59 pm

arowana napísal:Panelák, dúfam , že už nie dlho.

Skoda,mal by som nieco pre teba.
Ale myslim,ze by sme mali otvorit vlastnu temu.
Navrhni.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod arowana » 11 Feb 2007 23:03 pm

Čo by to malo byť ? Poslal som ti mail.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod jan toman » 11 Feb 2007 23:44 pm

arowana napísal:Čo by to malo byť ? Poslal som ti mail.


No ja som si stiahol doporuceny soft. a narobilo mi to riadny chaos.Takze radsej zostanem tu.
Momentalne mam kovove nadrze 3x2,5 x 2 m, pogumovane,vhodne do zahrady/ciastocne zakopat/ na chov zivej potravy pre ryby.
Je to ovela lepsie,ako rozne sudy.A zopar tlakovych nadob od 2 000 l.-10 000 l.A asi 8 plastovych ,750 l. nadrzi,vhodnych ako na chov ryb,tak i zasobaren na upravenu vodu.
Mohol som ti nieco ako protihodnotu za botie.Len ta vzdialenost....
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod arowana » 11 Feb 2007 23:53 pm

Jan , problém s tým softom ma prekvapil, lebo ja s ním fungujem veľmi spokojne.
Na tých nádržiach niečo vymyslím, vzdialenosť je riešitelná. Ponuka z mojej strany napriek tomu trvá.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod jan toman » 12 Feb 2007 00:17 am

arowana napísal:Jan , problém s tým softom ma prekvapil, lebo ja s ním fungujem veľmi spokojne.
Na tých nádržiach niečo vymyslím, vzdialenosť je riešitelná. Ponuka z mojej strany napriek tomu trvá.


OK.Flase na CO2, tlakove flase,rozne kompresory,hydromotory,elektromaterial,kable polovodice starsich dat vyroby,elektromotory,stvebne panely,cestne...
Ak budes nieco potrebovat,daj avizo.
Zatial ahoj a pekny vecer.
Ps,tie botie platia?
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod RIZLACI » 12 Feb 2007 00:24 am

jan toman napísal:
arowana napísal:Jan , problém s tým softom ma prekvapil, lebo ja s ním fungujem veľmi spokojne.
Na tých nádržiach niečo vymyslím, vzdialenosť je riešitelná. Ponuka z mojej strany napriek tomu trvá.


OK.Flase na CO2, tlakove flase,rozne kompresory,hydromotory,elektromaterial,kable polovodice starsich dat vyroby,elektromotory,stvebne panely,cestne...
Ak budes nieco potrebovat,daj avizo.
Zatial ahoj a pekny vecer.
Ps,tie botie platia?


Chlapi, obidvom Vám pekne ďakujem za Vaše podebatovanie sa pri tejto téme, ale naozaj ďakujem za úvodný vstup k preberanej téme. Ja by som ešte chcel vedieť, či pohlavie nie je možné rozoznať v sfarbení rybiek. Jedného tam mám výrazne hnedého, ostatné sú popolavé so svetlými pásmi na vlavovej a chrbtovej časti tela.
Obrázok používateľa
RIZLACI
 
Príspevky: 188
Založený: 05 Okt 2006 22:38 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod arowana » 12 Feb 2007 01:44 am

Jedince sú prirodzene sfarbené od svetlo hnedej, po čokoládovú, ale je to individuálne sferbenie jedinca, bez vplyvu na pohlavie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod RIZLACI » 12 Feb 2007 06:51 am

arowana napísal:Jedince sú prirodzene sfarbené od svetlo hnedej, po čokoládovú, ale je to individuálne sferbenie jedinca, bez vplyvu na pohlavie.


Ďakujem. OK.
Obrázok používateľa
RIZLACI
 
Príspevky: 188
Založený: 05 Okt 2006 22:38 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Monocirrhus polyacanthus

Odoslaťod marcopolo » 31 Jan 2015 17:10 pm

Caute, viem ze je to stara tema ale predsalen, viete niekto kde by som na zapadnom pripadne strednom Slovensku nasiel tieto ryby zname aj ako ostnac listovy? Popripade ked sa niekto vyzna aj v okolitych statoch tak aj v ramci vychodneho Rakuska ci severeneho Madarska ci Budapesti. Vdaka
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.