Heterandria formosa vs. vetsi zivorodky ?



Všetko okolo akvarijných rýb

Heterandria formosa vs. vetsi zivorodky ?

Odoslaťod viti » 13 Feb 2007 11:29 am

Nema nekdo zkusenost s chovem Heterandria formosa (zivorodka trpaslici) spolecne s trochu vetsimi zivorodkami (Endlerky, Platy koralove) ?
viti
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Okt 2006 07:38 am

Reklama

Re: Heterandria formosa vs. vetsi zivorodky ?

Odoslaťod Raviolka » 13 Feb 2007 11:36 am

Já mám jednu draze zaplacenou zkušenost - měla jsem 20 l akvárium, které bylo opravdu hustě zarostlé a žily tam spokojeně víc než rok formosky. Na nějakou dobu jsem k nim přidala gupky... 2 samičky a čerstvě narozená mláďata. Když jsem to akvárium stěhovala, ryby jsem vylovila a zjistila, že z formosek tam jsou už jen 4 mláďata. Dala jsem všechny ryby do jednoho sáčku a to byla chyba - než jsem vylovila poslední gupčátko, formosky zmizely. Asi měly ty gupky hlad a v sáčku nebylo úniku :? :oops:

Myslím, že SoRex ti dá zasvěcenější radu :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Heterandria formosa vs. vetsi zivorodky ?

Odoslaťod SoRex » 13 Feb 2007 11:46 am

Stejnou zkušenost jako Raviolka má celá řada chovatelů. Formosky dobře prospívají opravdu jen v jednodruhovém akváriu. A nejde jen o to, že větší druhy (opravdu stačí už gupka) likvidují jejich potěr, který je opravdu drobounký. Problémem je také to, že ty větší druhy nepustí ani dospělé formosky k potravě. Takže trpí dlouhodobě podvýživou a přestávají rodit.
Ve společenském akváriu sice přežívají a pokud je dobže zarostlé, tak se sem tam nějaké mládě "uchytí", ale je to stále na jen hranici přežívání.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Heterandria formosa vs. vetsi zivorodky ?

Odoslaťod viti » 16 Feb 2007 10:23 am

Dik za info.
Ze by byl problem s platama to jsem ocekaval, ale ze i u gupek (v mem pripade Endlerek, coz beru jako stejne nebezpeci :-) to mne nenapadlo.
Tak tedy radsi pockam s trpasliky az na nove akvo.
viti
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Okt 2006 07:38 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.