Hlucna voda / prepad



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Hlucna voda

Odoslaťod chelicer » 16 Feb 2007 12:22 pm

kustro napísal:uz ked sa tu bavite o hluku,tak to napisem sem.mam tiez mensi problem ale s filtrom AquaEL Fan 1. z nicoho nic ked ide zacne vrcat,ako keby sa trela vrtulka o steny a po chvilke to prejde.neviete ci je mozne to nejako rozobrat aby som to mohol pozriet,pripadne tiez nejaka podobna skusenost s tym vrcanim.mozno to robi insie,este som to nemal uplne rozobrate a nechcem to zbytocne rozobrat ak by sa to nemalo dat uz poskladat :D


ja ho mam tiež a rozoberam to vždy ked ho čistím, čo je skoro každý týžden nakolko sa mi rýchlo zanáša a tu vrtulku vždy vytiahnem a prečistím a naspät to poskladáš, neboj je to ako lego. - stale je tichučký ako nový! 8)
Obrázok používateľa
chelicer
 
Príspevky: 60
Obrázky: 22
Založený: 01 Feb 2007 10:14 am
Bydlisko: Topoľčany

Reklama

Re: Hlucna voda

Odoslaťod Dexter » 16 Feb 2007 13:23 pm

Jj, AQUAEL treba cistit, nie len kvoli hluku, ale aj aby sa nezaniesol - preto treb vytiahnut vrtulku a ocistit to lozko rotora vo vnutri filtra, tam sa mi vzdy zachytia nejake chuchvalce - akurat vcera som cistil. Potom bude zasa pekny tichucky a plne vykonny (lebo ked je zaneseny, klesa rychlost prietoku)...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Hlucna voda

Odoslaťod caloghero » 16 Feb 2007 16:35 pm

myslim si, ze kazdy vnutorny filter treba cistit a nielen molitany ale aj hlavice
keby som nemal vo zvyku vzdy dokladne precistit vrtulku, hlavu, privod, vyvod trebars aj vatovymi tycinkami, tak nemyslim si, ze by mu to prospelo, velmi rychlo sa tieto casti zanasaju a spomaluju chod a zivotnost celeho prislusenstva
takze pri cisteni molitanov treba cistit komplet filter :)
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Hlucna voda

Odoslaťod kustro » 16 Feb 2007 17:45 pm

no ta vrchna vrtulka ide rozobrat tu cistievam bezne ale neviem ci aj to vo vnutri sa da rozobrat,lebo to vyzera dost pevne spojene
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Hlucna voda

Odoslaťod Dexter » 16 Feb 2007 17:47 pm

kustro napísal:no ta vrchna vrtulka ide rozobrat tu cistievam bezne ale neviem ci aj to vo vnutri sa da rozobrat,lebo to vyzera dost pevne spojene


ja som sa pokusal rozobrat telo AQUEL mini... mepodarilo sa... Treb len zobrat pinzetu a to lozko poriadne povytierat nejakymi tamponmi. Vatu by som neoporucal, z toho sa tam mozu akurat tak uvolnit dalsie chuchvalce.
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Hlucna voda

Odoslaťod Bulvic » 19 Feb 2007 17:41 pm

Trochu navážu na toto téma. :)
Nevím, jestli jsem to četl před časem tu, nebo na jiném fóru, ale někdo doporučoval mazat rotor v čerpadlu filtru sádlem, aby nevrčel. :? Toto se mi zdá jako celkem nešťastné řešení.
Co ale například místo sádla použít lékařskou vazelínu? Mám v pokoji dvě akvária s filtry AquaClear 20 a v noci jsou přecijenom slyšet a špatně se mi usíná. Co si o tom myslíte :?:
Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Re: Hlucna voda

Odoslaťod arowana » 19 Feb 2007 21:17 pm

Sú aj špeciálne mazadlá na utesňovanie tesnení potápačskeho výstroja. Je to pravdepodobne nejaká zmes glycerínovej vazelíny. S ním mám skúsenosti vcelku bezproblémové.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.